çalışılan pozisyonlar ve maaşları

 • çalışılmayan pozisyon: mimar
  maaş: 0 tl

  ankara’da mimarım. sketchup, rhinoceros, enscape, lumion, photoshop, illustrator gibi programlara tamamen hakimim.

  grasshopper iyi derecede biliyorum. v-ray ve revit üzerinde çalışıyorum. şu an ortadan biraz daha iyi durumdayım.

  günlük ve profesyonel ingilizceye tamamen hakimim.

  mimar arayan sözlük severler mesaj atarlar ise portfolyo ve özgeçmiş gönderebilirim.

  edit: bu entryden sonra çokça güzel mesaj aldım. hatta cv ve portfolyo isteyenler de oldu sözlükten. nasıl dua ettiniz bilmiyorum ama entryi girdikten 12 saat sonra çok hoş bir firma iş görüşmesine de çağırdı. pek umutlu değilim ama güzel dilekleriniz ve temennileriniz için teşekkür ederim.

 • yine asgari ücretli yazar yok maşallah maşallah.

 • hafta sonu tatilinin yan haklar olarak yazıldığı başlık. özel sektörün ve ekonominin geldiği durum. söyleyeceklerim bu kadar.

  t: her zaman merak uyandırır.

 • sektör: sağlık
  pozisyon: intern doktorluk
  çalışma saatleri:8.00-17.00+(ayda ort 6 nöbet)
  yapılan iş:her türlü ayak işi
  maaş: 645 tl+yemek
  yan haklar:yok

  edit:iş içeriğini soranlar oldu kısaca yazayım;
  kan alma, arter kan gazı alma,idrar sondası takma, ng sonda takma,ekg çekme,pansuman yapma,dosya hazırlama,kan şekeri takibi yapma,hasta sunma,kan taşıma,hasta taşıma,evrak taşıma,kons yazma,ekartör tutma,kapı çarpmasın diye önünde durma,hocaların gazını alma vs vs diye gider

 • ben 2018 marmara gsf grafik mezunuyum. önce 2 ay maaşsız staj yaptım, maslakta. 300 lira yemek verdiler 200 de yol. yetmedi tabii. her gün mesaiye kaldım, after effects bilen tek tasarımcıydım baya iş yaptım. tasarımcı ekip beni başarılı buluyordu. 2 ay sonra işe alacaktınız almadınız dedim 3 ay olsun dediler, tartıştım çıktım.

  sonra maaşlı işimde 2250 aldım, yine maslak'ta çalışıyordum. her gece 3'te çıkıyorduk. aylık yemek kartı 350 idi yetmiyordu. rezaletti. 5 markam vardı, hepsine ayda 30 video yapmam gerekiyordu. mesai ücreti zaten yok. o saatte ulaşım da olmadığı için mecbur taksiye biniyordum ama taksi ücretini önce ben veriyordum cebimden sonra onlar bana 1-2 hafta içinde veriyorlardı. bir de ofis içinde sigara içiyorlardı. 4,5 ay sabrettim sonra çıktım.

  sonra yine maslakta bir yere girdim bu sefer maaşım 2300. 4,5 ay ayda yüzden fazla içerik yapa yapa hayvan gibi portfolyom olmuş ama 50 tl anca fark alabildim. yönetim rezaletti. patronlar tasarımlarımıza karışıyordu, işleri çirkinleştiriyorlardı, müşteri temsilcileri çok pısırıktı, sürekli daha deneyimlilerin yaptıkları işlerin sıkıcı revizelerini yapıyordum. sigortamı da eksik yatırdıkları için maaşın bir kısmını elden veriyorlardı onu da geç veriyorlardı. 2 ayım doldu buradan da ayrıldım.

  işte şimdi mis gibi bir portfolyom var, grafik tasarımcı/jr. art director olarak 8,5 aylık deneyimim var. 3000 maaş istiyorum wowowo yapıyorlar. istanbul'dayım, ailem memlekette. asgari ücret verin oldu olacak.

  sonuç olarak işsizim.

 • reis bedelli askerlik ücreti için "gençler askerlik süresi boyunca çalışarak o parayı çok rahat kazanabiliyorlar, ücret gayet makul" dediğinde söylemediğiniz şey kalmadı ibne herifler gayet de doğru demiş çok daha fazlasını kazanıyormuşsunuz işte.

 • lokasyon : izmir
  meslek : kimya müh
  pozisyon : üretim müh
  tecrübe : yeni mezun (2 ay)
  maaş : 3250tl (net)
  8-17 c.tesi pazar tatil

  bu işsizlikte iş bulduğumuza şükreder hale geldik. tecrübesizlikten para konuşamıyoruz ki bulduğumuz işe girdik.

 • aga bu başlık tam ezik "tornasol"ü, mesela bakıyorsun yazmış oraya 5000 dolar maaş alıyorum primler 10 bin yat kat araba verdiler diye, adamın önceki yazdıklarında "kyk borçları silinsin ödeyemiyorum" var. asdadfasd amk ezikleri ya

 • sektör:kamu
  meslek:uzman kadrosunda memurluk
  deneyim: 2 yıl
  maaş:4165 tl
  lokasyon:anadolu'nun taşra bir ili
  artıları:stressiz,sendromsuz bir iş ortamı...ara sıra binadan bağımsız gelişen arazi işleri
  eksileri: sosyal hayatı olmayan küçük şehir...şehrin anlayissiz ve kaba saba insanları.

  arkadaşlar son olarak 5 sene işsiz kaldım...eş, dost karı kız kovalarken ben 40 derecede kpss kitapları siparişi verdim ve torpilsiz mulakatsiz mezun olduğum dalda ilk 3 'e girerek atandım...işsizlik zor biliyorum çok kotu günler geçirdim intiharın eşiğinden döndüm size diyeceğim tek bir şey var sabırlı olun ve mücadeleden vazgeçmeyin...karı kız peşinde koşup kendi geleceğinizi yakmayin.

  hayırlı forumlar...

 • çalıştığım şirkette görev aldığım pozisyon gereği bir çok kişinin maaş ve yan hakları konusundaki paketi hakkında doğrudan bilgi sahibiyim.

  çalıştığım şirket, genel hatlarıyla türkiye’nin en iyi ücret veren ilk 10 şirketi arasında değil. ilk 50 içinde yer alır.

  beyaz yaka için konuşacak olursak, genel hatlarıyla lisans ve üstü eğitime sahip çalışan içeren pozisyonlar.

  yaklaşık 4000 tl düzeyinden başlayan yönetici kademesi dışı pozisyonlar, en üst uzmanlık seviyesinde 20.000 tl gibi rakamlara yükseliyor.

  10.000 tl düzeyinden başlayan ilk yönetici pozisyonları direktör pozisyonunda 40.000 tl düzeyine kadar yükselebiliyor.

  bahsettiğim figürler aylık net maaş üzerinden, 12 maaş. +prim, yönetim kademesi için şirket aracı ve bir sürü ek yan hak..

  gmy ya da gm rakamları bana açık değil, az önce ilettiklerimin üstü gibi düşünün.

  sonuçta şu noktaya geleceğim. başlık altında millet sallıyordur sallamıyordur bilemeyeceğim. ama böyle rakamlar kazanan bir sürü insan var.

  iyi eğitim aldıysanız, donanımınıza güveniyorsanız ama maaş olarak sürünüyorsanız.. başka seçenekleriniz var, kafanızı kuma gömmeyin.. “aman ekşi sözlük palavra, amaç kadın düşürmek” geyiğine saplanmayın.

  bakın caddelere, bu kadar lüks araç, bu kadar lüks ev.. hepsi şirket sahibi oluyor olamaz değil mi?

  binlerce yazarı olan sözlük, yalnızca öğrenci, yeni mezun vs.. ibaret olamaz değil mi?

  kendinizi avutmayın. orada ayda net 20.000 tl veren iş var, nasıl oraya erişeceğinizi keşfedin.

  ya da bana laf sokup rahatlayın, o da olumlu ;)