debe başlıkları

teddy westchester4
ekşi sözlük profili

 • rasim öztekin kavuğu kime devretmeli

  1-komedyen olacak
  2-halkın sevdiği biri olacak
  3-tiyatro yapacak, mümkünse asıl işi tiyatro olacak. hatta mümkünse ortaoyunu ağırlıklı iş yapıyor olacak.
  4-türk tiyatrosunu bulunduğu yerden alıp daha yukarıda bir yere taşımış, ya da en azından bu potansiyele sahip biri olacak
  5-muhalif olacak

  şu maddelere bakacak olursak aklıma gelen tek isim tolga çevik. kendisi bence kavuğun en büyük adayıdır. niye derseniz yıllardır irticalen tiyatroya en yakın işi tolga çevik yapıyor.

  edit: muhalif maddeye takılan arkadaşlar var mesaj geldi birkaç tane bu konuda. bahse konu kişi illaki akp, chp veya mhp karşıtı olmak zorunda değil arkadaşlar. muhalif insan idealisttir, mevcudu beğenmez, daima daha iyisini ister. bu anlamda bir muhaliflikten söz ediliyor kanımca.

  edit2: şimdi aklıma geldi bak ferhan şensoy'un tolga çevik'e kur kendi tiyatronu kavuğu sana vereyim demişliği vardır. tolga çevik de bi programda söylemişti diye hatırlıyorum. internette vardır araştırabilirsiniz.

 • zaytung'un ekşi sözlük paylaşımı

  şurada görülendir.

  her şeyden ve herkesten önce ekşi sözlük yazarlarına soracaksınız temalı bir cenk tosun paylaşımı.

  buradaki linç kültürüne ince bir dokunuş yapmışlar.

  --- spoiler ---

  everton teknik direktörü sam allardyce, cenk tosun'un ilk maçtaki performansına ekşi sözlük'teki tüm entry'leri tek tek okuduktan sonra karar vereceğini açıkladı...

  --- spoiler ---

 • lys 2017

  coğrafyada turizm ile ilgili bir soru vardı. turist çekme konusunda ilk 10'da olmamıza rağmen diğer ülkelere göre geri olmamızın sebebini sormuşlar. cevap şıklarda yoktu arkadaşlar.

  burdan ben söylemek istiyorum. iktidar partisi yüzünden çünkü. onu eklememiş ibneler.

  edebiyat baya kolaydı. paragrafları okumadan 3 soru cevapladım amk o derece. saçma soru sormuşlar çünkü aga. hatta soruyu okuma bile. 4 tane toplumcu gerçekçi bir tane de bireyin iç dünyasını esas alan isimlerden peyami safa'yı koymuşlar. kör olsam yapardım herhalde. *

 • ekşi sözlük edebiyat kültür whatsapp grubu

  imlayı doğru kullanmayı öğrendiğiniz gün destek çıkacağım edebiyat grubu. direkt kelimesini doğru yazamayıp edebiyat sanat grubu açmak da biraz ilginç. aslında iyi fikir, sanat konuşmak yerine kelimelerin doğru yazılışları üzerinde çalışabilirsiniz.