debe başlıkları

birazfasistbirazkomunist36
ekşi sözlük profili

 • chp'den oy çalmaya kasan sözlük iyi particisi

  sık sık yaptığım eylemdir. canan kaftancıoğlu oy alacağına ümit özdağ oy alsın. chp'ye yıllarca oy attım. vatansever bir atatürkçüyüm. ancak fikirlerimi chp yansıtmıyor. ne yapmalıyım? yanlış olduğunu bile bile canan kaftancıoğlu'nu mu savunmalıyım? kadın beni gardrop atatürkçüsü diye zaten dışladı. 50+1 oy gerekiyorsa bunu ekmelettin gibileri aday çıkaran chp başaramaz. sahi ekmelettin seçimde evet mi verdi hayır mı? mhp'de varlığını sürdürdüğüne göre verdiği oy da bellidir.

  kabul edin ya da etmeyin chp başarısız bir partidir. kuruluş ilkelerinden sapmaktadır. vatansever atatürkçülerin oyunu hak etmemektedir. çare ümit özdağ ve ali türkşen'dedir.

  allah'a şükür bu başlıkta da iyi partiye oy kastım. iyi parti yoldan çıksın iyi partiden de uzaklaşırım. götünün kılıyım diyen adama muhalif olmak için göt kılı olmamak gerekir.

 • türk olmakla övünmek

  türklerin dünyaya, bilime, insanlığa muazzam katkıları vardır. bir bozkır milleti olarak tüm imkanlarıyla insanlığa katlı vermiş bir ırktır türkler. bozkırın ortasında rönasans reformu yapacak değillerdi. at koşum takımlarından, pantolona ihtiyaçları dahilinde dünyaya katkılar vermişlerdir. uygurlar döneminde bozkır yaşamından biraz koparak bu katkıları o dönemin ilker matbaalarını yapacak kadar geliştirmişlerdir. araplara din öğretmişlerdir. türklerin tek yaptığı savaşçılık değildir. altın elbiseli adam kurganındaki sanata bakarsanız türklerin savaş dışında sanatta geliştiğini görürsünüz. aynı şekilde altın tarak da buna örnektir. eski türk çalgılarını dinleyip de sevmeyecek adam tanımıyorum. kadına değeri milattan önce verebilen ve tomris hatun, amazon kadınlarını var eden bir yapısı vardır.

  savaşlarda sayı üstünlüğü olmadığı zamanlarda vardır. onları da kazanmıştır. fatih sultan mehmet ile dünyanın bilim açısından en yüksek devrini yaşamıştır. bir deha olan fatihin bilim dünyasına katkıları da çoktur. aynı şekilde timur atatürk gibi dehalarda yetiştirmiştir. dünyanın yedi harikasından olan bir mimari eseri türkler yapmıştır. avrupadaki minik derebeylikleri yenerek yükseldiği doğrudur. ancak avrupa o dönemde zaten bundan öte bir devlet değildir. o minik derebeyliklerin arkasındaki büyük devletlerin düzenlediği haçlı akınlarından da sayısal olarak az olsa bile galip çıkmıştır. dağılma ve duraklama devrine girmesinin sebebi güçlü avrupa devletleri değil çağının gereklerini yerine getirmeyen şarlatan bir zihniyete bürünmesidir. o zihniyette atatürk ile yıkılmıştır.

  başka millet olmayı aşağılık saymadığı sürece her türk, türklüğüyle övünebilir. dünyanın kadim milletlerinden olan türklere gereksiz eleştiriler sunmanın anlamı yoktur.

 • 16 ekim 2017 melih gökçek'in istifası

  kesin olarak istifa etmediği sürece şöyle başlıklar açmayın yeter artık. umut umut bir yere kadar. adam tayyip erdoğan'ı parmağında oynatıyor işte. demek ki erdoğan'dan daha güçlüymüş bunu da görmüş olduk bu kadar basit. gerçekleşmeden başlık açmayın artık.

  henüz olmamış istifadır.

 • 15 ekim 2017 somali patlaması

  amına koduğumun salağı ilk entryde bir de hilafet gelsin diyor. ulan amına koyduğumun salağı hilafet zaten var siktir git bağdadinin taşaklarını yala tutan mı var? boko haram ve ışid senin gibi zihniyetler yüzünden doğdu ve her yerde bomba patlatıyor zaten.

  üzücü olaydır ama kader değildir. islam dünyası iyileşmek istiyorsa halifeliği değil bilimi getirmelidir. islam dünyası dünyaya bir kere hakim oldu orada da dünyanın en büyük bilim adamları islam devletindeydi. sen bilimi kötüler, eğitimin amına koyarsan böyle acılar yaşanıyor işte.

 • hulusi akar'ın yöneteceği savaş

  düşmanlar cumayı beştepe'de kılarlar.

 • ülkemde suriyeli istemiyorum

  aslına bakarsan bende suriyeli istemiyorum ülkemde. ama bu ülkenin insanlarının akıllanması için biraz acı çekmesi gerekiyor. 4 milyon suriyelinin* yarın ne gibi sorunlar çıkaracağını bir görsünler bir tatsınlar. belki akılları başlarına gelir. artık hiç bir şeyi umursamak yok. koy göte.

  bu arada konya'da esnaf dövmüşler. tebrik ederim. işte böyle oynayın.

 • chp evet akp hayır deseydi yine de evet der miydin

  bu sorunun dürüst cevabı anayasanın ne kadar kötü olduğunu gösteriyor.

  ben yine hayır derdim. kişiye değil sisteme oy atıyoruz.

 • hayır'ı en güzel anlatan video ve resimler

  sosyal medya hesaplarımızda paylaşmamız gereken etkili, kısa ve net referandum argümanlarıdır. lütfen beğendiğiniz kaynakları instagram, twitter, facebook'tan paylaşın.

  recep tayyip erdoğan'da hayır demişti, teyitli haberi
  şehit aileleri hayır diyor
  kuşkusuz hayır'ı en güzel anlatan bilboard
  yeni gelen sistemle sadece ak parti ve chp kalacak
  suriye'de esed'de tek adamdı, hızlı kararlar alıyordu ama suriye parçalandı videosu.
  feshetme yetkisi var mı yok mu videosu
  yeni anayasayı futbolseverlere özel anlatmışlar
  fetö hayır diyor yalanını açıklayan fethullah gülen'in evet desteği
  yeni anayasa torpilin önünü iyice açacak
  en yalın haliyle neden hayır demeliyiz? videosu
  tek adama verilen yetkilerin videosu
  avrupalı ak partililer hayır diyor
  tarihi en iyi bilenlerden ilber ortaylı'nın yorumu
  hayko cepkin'in müzikseverler için hayır örneği
  erdoğan'ın milliyetçi seçmene karşı duruşunu anlatan video
  hayır'ı en güzel anlatan insan ece güner toprak
  çocuk başbakan'dan başkanlığa hayır açıklaması
  şehit ailelerinin hayır çağrısı
  abdullah gül hayır diyor
  neden hayır demeliyiz paylaşımı
  cumhuriyetle kazandıklarımıza bakarak hayır diyebilirsiniz
  oy pusulası şeklindeki resim
  devlet bahçeli'nin başkanlığı eleştirdiği video
  devlet bahçeli milliyetçi seçmene oylarını soruyor :)
  alparslan türkeş'in tek adam görüşleri
  eski milliyetçi sağ liderler hayır diyor
  avrupa hayır mı diyor yoksa bizle dalga mı geçiyor videosu
  ak partililer neden hayır diyor videosu
  haçlı seferlerini övenler evet diyor videosu
  avrupalı haçlıları öven ve avrupalılar üzerinden oy kazanmaya çalışanları gösteren video.
  kadınlar ve erkekler şarkılarla hayır diyor.
  ekonominin kötü gidişatını anlatan yazı
  ümit kocasakal'ın hayır açıklamaları
  metin feyzioğlu'nun kısaca hayır açıklaması
  maddeler üzerinden kısaca hayır videosu
  vatandaştan hayır
  islamcı muhafazakar yazar levent gültekin neden hayır diyor
  sera kadıgil'in açıklamaları
  eskişehir'i eskişehir yapan adam yılmaz büyükerşen hayır diyor.
  saadet partisi hayır diyor televizyonda göstermeyenler utansın.
  hayır diyen vatandaşların reklamı
  güzel şivesiyle amcamızın hayır reklamı kutuplaşmaya hayır.
  bir karikatürle tüm olayı açıklamak mümkün
  hayır diyen teyzemiz
  bank asya'nın açılışında bulunan siyasiler neden yargılanmıyor
  fethullah gülen ve erdoğan'ın nikah kıyması
  fetöcü vekiller neden yargılanmıyor?
  gökten ne yağar ki yer kabul etmez. fetöye övgüler
  azarbeycan'da başkan ilham aliyev karısını yardımcısı atadı
  aldatılacağım, aldatılmayacağım oylaması
  tayfun talipoğlu'nun vefatından önce yazdığı hayır şarkısı
  didem engin hayır diyor
  didem engin hayır diyor
  vatandaşlarımız tarafsız ve oturaklı cumhurbaşkanı istiyor
  bu adam allah mı olmak istiyor öyle istiyorsa toplanak allah diyek diyen dayımız.
  yeşilçam ünlülerinin hayır'ları birleştirilmiş şekliyle
  bahçeli ile erdoğan'ın geçmiş atışmaları ne ara sıkı fıkı oldular insan hayret ediyor.

  siz de elinizdeki video resim ve paylaşımlarınızı paylaşırsanız bunları yayarak geniş kitlelere ulaşabiliriz.
  toplanan videoları ilk entry'de toplayacağım.

 • 9 nisan 2017 sinan oğan'a silahlı saldırı girişimi

  akıllara ister istemez şu videoyu getiren saldırıdır mecliste 30 tane ak partili etrafını sarıp saldırmıştı. ama sinan oğan yılmadan onlarla dövüşmüştü. ve hemen hemen hiç bir mhp'li vekil yardım etmemişti.

  şimdide onurlu bir şekilde herkese hayır'ı anlatmaya çalışıyor. kızının yanında bile saldırıya uğradı ama yılmadı. allah razı olsun kendisinden.

  referandum sürecinde bu ülkenin kahramanlarını tek tek tanıyoruz.

 • ermenilere soykırım yapmadık yalanı

  1915 olayları bir iç savaştır. biz çanakkale cephesinde bir çok cephede birinci dünya savaşıyla uğraşırken rus desteği ile bizi arkamızdan vuran, kadınlarımızı kızlarımızı ailelerimizi öldüren çeteciler yüzünden bu işin önünü almak için insanları sürdük sadece. bu süre zarfında yaşanan iç savaş durumunda türklerin ermenileri öldürdüğünden fazla ermeniler türkleri öldürmüştür. erzurumda maraş'ta ermeni çetecilerin yaptıklarını okumadan katliamcısınız diyen şerefsiz ve art niyetlidir. osmanlı adım adım yıkılırken kafkasya'da balkanlar'da türklerin yaşadıkları katliamın dik alasıdır. çünkü türkler balkanlardaki bulgar çetecilerine direnmediler. onlara zarar vermediler. osmanlı anadoludaki türklere yapmadığı yardımı balkan halklarına yaptı. ama ihanet ettiler. kurtuluş savaşında yunan işgaliyle yaşanan mezalim hiç birinizin dilinde değil. hocalı katliamı hiç birinizin dilinde değil.

  ermenilerle yaşadığımız olaylar tarihin kötü bir sahnesi olarak hafızalarımızda. emperyalizmin kışkırttığı ermeni çetecileri milliyetçilik duygularıyla bu hale getirdiler. bugün nasıl kürt türk diye ayrışıyoruz o gün de öyleydi. kürtlerle sorunumuzu çözsek bu sefer lazları kışkırtacaklar. 1915 olayları katliam falan değildir. ermenilerin başlattığı bir iç savaştır. iki tarafta acı çekmiştir. masum insanların canı yanmıştır. 1915 yılına kadar osmanlı mebusan meclisinde ermeni vekiller var. katliam yapacağımız halkı neden meclislerimizde besleyelim?

 • kemal kılıçdaroğlu

  o 15 temmuz belgelerini açıkla. hiç olmadı youtubeye "melih gökçek fethullah gülen", "bekir bozdağ fethullah gülen" yaz çıkan videoları miting meydanından izlet. bekir bozdağ konuşmasını izlet canlı belge.

  bekir bozdağ aynen şu cümleyi kuruyor "muhterem hoca efendinin yaptıkları devlet kontrolünde ve bilgisinde gerçekleşmektedir".

  al sana kapı gibi belge. hiç bir şey bulamadıysan bunu dinlet. anayasayı hazırlayan kişi fetöcü de kapat konuyu. koca mitingte sadece bunu söyle hatta.

 • 16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu

  kıl payı falan çıkmayacak seçimdir. bunca baskıya rağmen hayır oyları tarafsız ve başarılı anketlere göre %51 ise hayır baya baya öndedir. korkanlar, kararsızım diyenler hayır diyeceklerdir. ömrünün tamamını ak parti seçimleriyle geçirmiş birisi olarak söylüyorum. sadece hayır diyen ak partililerle yeni kapıda tıka basa miting yapılır. ak partiye oy atıp da bu seçimde hayır oyu kullanacak temiz 8 milyon seçmen olacak.

  nasıl derseniz. 1 kasımda 23 milyon oy aldı ak parti. 7 haziranda ise 18 milyon oy aldı. yani 5 milyon kişi yeri geldi mi ak partiye oy atmıyor. 18 milyon kişi içinde de ihraçlara kızanlar, başkanlığı hayalcilik olarak görenler, bursa da evet kağıdına tokat atan teyzeler bir 3 milyonu doldururlar.

  hayatımda hiç bu kadar ak partiden vazgeçmiş bir ak parti kitlesi görmedim. etrafımda yıllarca ikna edemediğim insanlar hayır oyu veriyorlar boykot ediyorlar. 8 milyonu iyimser olarak söyledim.

  hayır oy oranı %60 çıkacak. 30 milyondan fazla hayır oyu çıkacak. hile hurda bile düzeltemeyecek.

 • isimsizler

  zamanında fetöye laf sokan behzat ç kapatıldığından beri televizyon kanallarına güvenmiyorum. önemli olan fetö tüm devletin içindeyken onu eleştirmekti. şimdi fetö ezilirken eleştirmek kolaydır.

  önemli olan iktidar partisi ve pkk masaya otururken pkk'yı eleştirmekti. diziyi izlemiyorum şu fetöyü en başından beri tehlikeli bulan, pkk'yı en başından beri sevmeyen bir insan bana dizinin nasıl olduğunu mesaj atarsa sevinirim.

  peşin not: tabak güzel ama çekin .......... koyayım.

 • 16 nisan 2017 referandum sonucu tahminleri

  %57 hayır % 43 evetçıkacak seçimdir. peki nasıl?

  devlet bahçeli miting veriyor. mitinge katılanların %90'ı ak partili insanlar. %10'u da ülkücü harekete zarar gelmesin diye gidenlerle evet verenler. meral akşener ise hiç bir devlet desteği olmadan aynı sayıda miting çıkartıyor. ki sinan oğan, yusuf halaçoğlu, ümit özdağ, koray aydın'ı saymıyorum. yani anlayacağınız milliyetçi hareket %90 üstü hayır verecek. sosyal medya mhp sayfalarına bakarsanız anlarsınız. tepki büyük.

  ak parti seçmeninden büyük kopmalar var. her gün bir videoya şahit oluyoruz. her gittiğimiz yerde insanlar "benim bir arkadaşım var ak partili bu seçimde boykot/hayır yapacakmış" diyorlar. etrafımda 15'den fazla ak partili insanın oyu hayırda. birazda boykot var. hala ak partili olup hayır verecekler de var.

  ak partinin dış politikası ülkede evet oyunu arttırsa da avrupada ki türkler rahatsız. ak partinin yaptıkları yüzünden baskı görüyorlar ve bundan rahatsızlar. avrupada hayır oyu yükselecek ve seçimin ertesi günü büyük bir konu olacak. (at fava bekle)

  kararsız kesim çok fazlaydı hiç olmadığı kadar. bu kesimin büyük kısmını hayır vereceğini söylemekten korkan insanlar oluşturuyor. ak partinin son dönem politikaları ve suriyelilere fazla destek çıkılması fakir halkı hayır oylarına yönlendiriyor. devasa esenyurt röportajına bakarsanız ak partinin kalesinde hayır oylarının başa baş olduğunu göreceksiniz.

  cumhurbaşkanımızı takip ederseniz "saadet, büyük birlik, milliyetçi hareket ve chp seçemeninden oy istiyor". bu bile hayırın önde olduğunun habercisidir.

  hayır oyu at, boykotçuları ikna et, kararsızları ikna et, sandıkları koru.
  ülkemizi bu yanlıştan döndüreceğiz. 10 yıl sonra ak partililer bile iyi ki hayır dedik diyecekler.

 • 16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu

  hayır çıkacak referandumdur. peki nasıl çıkacak diyenlere tek tek anlatıyorum.

  burhan kuzu televizyona çıktı ve "kendi seçmenimiz bile erdoğan'dan sonra ne olacak diye soruyor" dedi. bu demek oluyor ki ak parti içinde erdoğan hayranı kitlede bile kopma var. ahmet davutoğlu, abdullah gül, bülent arınç partiden kopmuş durumdalar. bunların çok güçlü nüfuz sahibi olduğu konya, kayseri ve bursa'da hayır oyları ve boykotlar yükselecektir. yani ak partinin kalelerinin tamamında ak parti oyları düşecektir. buna kalıbımı basarım. üst üste iki defa partinin eski isimleriyle toplantı yapıldı ve çalışmalara katılmalarını istedi ak parti yönetimi. böyle ummalı bir çalışma isteği olduğuna göre evet oyları önde değildir.

  ak partili olupta hayır oyu kullanacak veyahut boykot edecek toplam 15 arkadaşım var. ikna etmenin basit olduğu 5 kişiyi son haftaya saklıyorum. gerçekten kararsız olan seçmenler ne dediğini bilmeyen evetçileri değil, her dediğini bilen hayırcılara yakınlar. hollanda olayı evet ivmesini yükseltse bile çoktan hayır kaymıştı insanlar.

  ülkücü harekete bakmak gerekirse, bahçeli geçen miting yaparken bir genç kıza soruyorlar. çocuk muhtemelen oy kullanamayacak yaşta. "devlet bey'in tutumunu çok seviyorum" diyor kız. sizce bu kız ne kadar ülkücüdür? belli ki o mitinge ak parti seçmen taşımış. çünkü ülkücüler bahçeliyi dinlemiyor. peki meral akşener? akşener'in toplantılarına ortalama 1000 ila 10.000 arasında katılım oluyor. hemde hiç bir reklam destek olmaksızın. sinan oğan, yusuf halaçoğlu, ümit özdağ, koray aydın gibi farklı ülkücü tipler ise mhp'nin tabanına ve ülkücülere hitap ediyorlar. ayrıyetten bu kitle hayırcılar teröristtir algısını kırıyor. mhp'de zaten yasal olarak olağanüstü kongre kararı alındı. yani mhp kongre kararı alacak kadar muhalifleşmişti zaten. bahçeli evet diyerek mum dikti. 1100 kongre üyesinin 800 tanesi kongre kararı aldıysa bahçeli'den başka evet atacak adam yoktur. ki bahçeli'nin neden evet dediğini açıklayamaması insanları hayıra sürüklüyor. hayırcılar teröristtir diyen bahçeli yüzünden etrafımdaki en koyu mhp'liler çok rahatsız. bunca yıl boşa mı uğraştık kafasındalar.

  osman pamukoğlu, engin alan gibi dağlarda savaşmış türk komutanlarının hayır demesi. fetö yüzünden içeride yatmış komutanların hayır'lı konvoy platformu kurup anadoluyu karış karış gezmesine bakarsanız anadoluda hummalı bir çalışma olduğunu göreceksiniz. bu anadoluda hayırcılar teröristtir algısını kırıyor. bizim milletimiz mağduru sever. hollanda'da ak parti mağdur oldu ve onlara yanaştılar. ancak her gün her gün hayırcılar mağdur olduğu için hayıra yanaşan kitle de çok.

  bir başka hayırı yükselten ise seçimin tarihi. seçim tarihi öyle güzel ki üniversitelerin çoğunda öğrenciler memleketine gidebilecekler. yaz tatiline gelmediği için "vatansever" chp'li insanlar tatillerine gitmediği için sandığa gidecekler ve oy kullanacaklar. buda devlet bahçeli'nin ani evet kararıyla gaza gelen ak partinin bir hatasıydı. katılım yüksek olacak. daha da yüksek olmasına çalışmalıyız.

  polisler, öğretmenler sürekli çıkan khk'larda "acaba işten atıldım mı?" korkusuyla isim araya araya ak partiden soğudular. onlarda büyük kopmalar olacak. 7 haziran'da ak partiye oy vermeyen ancak 1 kasımda istikrar için veren tipler bu seçimde vermeyeceklerdir. çünkü ak parti istikrarı kendi sert üslubuyla bile bozuyor. işsizlik tavan yapmış durumda. her gün bindiğim otobüste insanlar kepenk kapatmaktan, siftah yapamamaktan bahsediyorlar. 90 yıllık bir cumhuriyet algısı var ve bunu kırmak zor.

  ayrıca avrupaya karşı tutunulan sert tutum yüzünden ve ülkede patlayan terör yüzünden turizm sektöründe olan ak partililer turizmin baltalanmasından rahatsızlar. bu sert üslubu sevmiyorlar. onlarda hayır diyeceklerdir. ki özellikle antalya esnafını görüyorsunuz. referandum röportajlarını izlerseniz "ak partiliyim ama... hayır diyorum" diyen insanlarda büyük artışlar olduğunu göreceksiniz. eskiden böyle bir şey yoktu. akp'ye vermeyekte kime verek diyen ciddi seçmenler hayıra basacaktır. bunu bahane olarak kullananları bilemem.

  ak parti teşkilatları ilgisizlikten yakınıyorlar. çoğu yerde uzattıkları kağıtları bitiremiyorlar bile. gördüğüm en koyu 2 ak partili insanın birisi boykot kararı almış. diğeri ise hayır diyeceğim diyor. benden çok bana hayırı savundu.

  binali yıldırım bugün "%53 evet çıkar" demiş. binali yıldırım böyle diyorsa herkes anlar ki hayır oyları öndedir. erdoğan akşam çıktı "evet önde ve yükseliyor, büyük birlik, saadet partisinin tabanı oy verecektir yöneticileri vermese bile, mhp'liler verecektir, chp'liler oy versin lütfen" dedi. ee evet oyları öndeyse neden sana asla oy vermeyecek adamlardan oy istiyorsun :) dolayısıyla erdoğan bile temkinli bir şekilde konuşuyor.

  daha yüzlerce hayırın artışına argümanım var. aklıma gelenler bunlardı. herkes sandığa gitmeyen boykotçuyu kolundan tutup sandığa götürürse, bir kararsızı ikna ederse, sandığa gidemeyen hayırcı bir üniversite öğrencisinin yol parasını karşılarsa hayır oyları %65'e kadar çıkacaktır. hile olma ihtimali sandık korunduğu sürece yoktur. ki türkiye'de hile oranı %2'yi geçmez. geçemez. o yüzde 2 bile olmasın istiyorsanız sandık koruyacaksınız. herkes bilinçli seçmen arkadaşlarını toplayıp sandık korumaya gitsinler.

  umut pohpohlamıyorum. gerçekleri yazıyorum. üstteki yazı yorum değil bilgi içeriklidir.

 • ab'nin yeni türkiye'den neden bu kadar korkması

  avrupa kıtasında seçim atmosferi var. oy kazanmak için seçim olan tüm avrupa hükümetleri türklere ve müslümanlara saldırıyorlar. ak partide bunu kullanmak için avrupa'ya gidip mağduriyet yaratıyor.

  avrupanın bizi kıskandığı yok yani. avrupa da işine geleni yapıyor. ak partide işine geleni yapıyor. mevlüt çavuoğlu bugün twitterden devlet bahçeliyi onurlu duruşu için tebrik etti. ancak aynı onurlu duruşu gösteren kılıçdaroğlunu tebrik etmedi. bu bile bu işlerin sadece oy için döndüğünün kanıtıdır.

  avrupa bizi niye kıskansın allah aşkına? bende vatanseverim ama abartmaya gerek yok.

 • hayır'ın gümbür gümbür gelmesi

  %1 oy alamayan büyük birlik partisi genel başkanını recep tayyip erdoğan sarayında ağırlayıp ikna etmeye çalışıyorsa gümbür gümbür gelen hayıra hazır olmamız gerekiyor. milliyetçi hareket partisi seçmenlerinin tamamı hayır dediği için miting bile yapamıyorlar. destici büyük birlikte evet kararı aldığı için büyük birlik partisinden kendisine büyük tepkiler var.

  eklemeler: bengütürk tv facebook sayfasında ülkücüler tepkili, oktay vural facebook sayfası evet kararı alındığından beri paylaşım yapılmıyor. paylaşımların altında insanlar tepkili. büyük birlik partisi facebook sayfasında yorumlara bakarsanız yarı yarıya bir kopma gözüküyor. destici hayır derse bbp ile hayır kampanyasında çalışırım diyen insanlar ona da kızıyorlar. milliyetçi hareket partisi facebook sayfası 2 buçuk milyonluk sayfada yorumları sile sile 20 30 yorumlu paylaşımlar bırakmışlar.

  kısacası umutlanın, oy kullanın, sandıkları koruyun. gerisi gelecektir. hayır oyları çok çok önde.

 • 10 mart 2017 alanyaspor fenerbahçe maçı

  "bu kadar mı çabuk vazgeçtik sevdamızdan" diyenler geçen maçta kadıköy'de yaşananları tekrar hatırlasınlar. yemeğinden kısıp stadyuma giden taraftarların başına gelenlere baksınlar. küfür yediler, şiddet gördüler, tehdit edildiler, kombineleri iptal edildi.

  yani sevdasından vazgeçen yok, vazgeçirmeye çalışanlar var.

  aziz yıldırım istifa!

 • ciddi ciddi osmanlı benim atam değil demek

  hayatında osmanlı tarihi ile ilgili bir tane makale okumamış insanların iddiasıdır torunluk iddiası. sorsan en büyük osmanlı severlerdir. ama say desen osmanlı tarihinin kaynaklarını bile sayamazlar. kadir mısıroğlu'dan öğrendiğiniz şeyler gerçek değil aslanım.

  asya hun devletinden türkiye cumhuriyetine tüm türk devletlerini seviyorum. ama hiç birisinin torunu değilim. asıl torun nilhan osmanoğlu o da ülkemizin şehit kanıyla alınmış topraklarına talip olan bir fırsatçıdır.

  edit: imla

 • 16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu

  önerilen anayasaya göre "tek kişiye" verilen yetkiler şunlar:

  tek başına meclisi feshedebilecek.

  kullandığı yetkilerden dolayı ömür boyu siyasi, hukuki ve cezai olarak sorumsuz olacak.

  olağanüstü hal ilan ederek temel hak ve özgürlükleri askıya alabilecek.

  milli güvenlik politikasını belirleyecek.

  partisi üzerinden seçime katılacak milletvekil adaylarını belirleyecek.

  atadığı cumhurbaşkanı yardımcılarına tam vekaletle tüm yetkilerini devredebilecek.

  bakanları atayacak, bakanlar sadece ona karşı sorumlu olacak.

  tbmm milletvekillerini partisi üzerinden kontrol edebilecek.

  hem devletin, hem hükumetin, hemde iktidar partisinin başı olacak.

  anayasa mahkemesi'nin 15 üyesinden 12'sini atayacak.

  yüksek yargı organı üyelerini, kamu kurumları yöneticilerini, yök başkanını ve rektörleri atayacak.

  bakanlıklar, milli güvenlik kurulu, genelkurmay başkanlığı, devlet denetleme kurulu kuruluş kararnamelerini çıkaracak.

  savaş, seferberlik, şiddet, ekonomik kriz, afet gibi olayları gerekçe göstererek olağanüstü hal ilan edebilecek.

  olağanüstü hal varken anayasal sınırlamaların hiç birine uymayan kararnameler çıkarabilecek.

  meclis tarafından kanunlaşmadan bütçeyi kullanabilecek.

  meclisin çıkardığı kanunları veto edebilecek. meclis ancak salt çoğunlukla kanun yapabilecek.

  tüm bu yetkileri 14 yıl 364 gün kullanabilecek.

  bunca yetkinin ve daha fazlasının bir kişiye verilmesi güzel bir şey mi? hayır

  edit: dil bilgisi