debe başlıkları

johnnycash10
profili

 • 1.75 boyunda cana yakın güzel zeki hamarat kız

  bu kadınla ilgili beklenti sahibi olmadan önce kendinize sormanız gereken altın bir soru bırakıyorum, üzerine birkaç yıl düşünün;

  "ben kim köpeğim?"

 • 24 haziran 2018 hdp'nin baraj altı kalması

  hdp'nin yüzde on oy alması barajı geçmesine yetmiyor. ysk'nin "hdp'nin oyu %10" demesi gerekiyor. bilmem anlatabiliyor muyum? ohal, sandık taşıma, asker, polis.. yani sanıldığı kadar kolay değil. hdp'nin %10'un altında kalması akp'ye +80-90 milletvekili demek. bilmem anlatabiliyor muyum?

 • ateistlerin evrimi kanun haline getirememesi

  (bkz: aptallığını argüman sanmak)

 • işid için halk olarak ne yapabiliriz

  bu soruya istinaden "işid için bir şey yapmak" ile "işid'e karşı bir şey yapmak" tabirleri arasındaki farkı düşünerek işe başlayabiliriz. anadilimizi konuşmayı bilmek birçok farklı alandaki mücadelemiz için bize artı sağlayacaktır.

 • richard dawkins'in ilk canlı ile imtihanı

  dawkins'in sadece birkaç kitabını okumuş bikaç da konuşmasını dinlemiş biriyim. ve dawkins'in tanrı konsept'ine pay bırakacak şekilde "akıllı tasarım olabilir" dediğini söyleyene gülerim. bunun olasılığı gökten dinazor yağması ile eşittir. algı kıtlığını gelip önümüze argüman diye koyan adama ne diyeyim bilemiyorum.

  yaşamı bi tanrının başlatmış olduğuna inanabilen şahıslar hayatı uzaylıların getirmiş olma olasılığını komik buluyorlar ya, işte o da komik onu da eklemek istiyorum. ilk canlı dediği de muhtemelen senin büyükdeden değil güzel kardeşim, ilk tek hücreli canlı, ve o tek hücreliden evrimin devamı senin tanrı iddian'dan çok daha olası bi ihtimal.

  tavsiyem boktan gazetelerin internet sitelerine daha az girin, "dawkins dondu kaldı", "işte cevap veremediği soru", "dawkins tanrı olabilir dedi" gibi haber başlığı ağzıyla dawkins'e laf yetiştirilebilseydi, o konu zaten size gelmeden hallolurdu.

 • batı birine diktatör diyorsa benim için o iyidir

  (bkz: beşar esad)

 • 18 kasım 2016 dolar kuru

  "burada doların yükselmesini zil takıp raks ederek kutlayanlar da dahil olmak üzere hepimiz bu yangında yanacağız." bunu o dans edenlerin, kutlayanların yarısından fazlası biliyor.

  bak sana ne anlatayım, kemoterapi bir tür tedavi, vücuda bildiğin zehir enjekte ediyorsun. anasını ağlatıyorsun bünyenin, sen de zarar görüyorsun ama işler istediğin gibi giderse kanser'i yenebiliyorsun. bizim de siyasi olarak içine düştüğümüz bu açmazı çözecekse yansın bu memeleket de... devamını okumayın!

  aylarca gözünün önünde eriyen oğlunu kaybettiği günde, oğlunu kaybeden anne'yi yuhlatanlar ve yuhlayanlarla birlikte yanacaksak; tecavüzcü dostu, ahlaksız, yalancı, katil, ilkesizler ve onların köpekleri de itlaf olacaksa mümkün olsa o yangını kendi ellerimle çıkartırım.

  umarım 3,60'dan kapatır, haftaya 4'den açılır, yıl sonu inşallah 8 olur.

 • 24 ağustos 2016 abd'nin ypg'yi satması

  farkı senaryolara göre satışlar sutuşlar dış politika için hiç şaşırtıcı olmaz ama şu anda bu gidişatın ana aktörleri bile yarın olabileceklerden emin değillerdir. "abd'ye rağmen" diyerek ballandıra ballandıra anlatılan harekatın abd hava desteğiyle, abd'nin kurduğu koalisyon'un bi icraatı olduğunu görüyoruz. zamanında da kuzey ırak'ta bi kürt yönetimi kırmızı çizgimizdi, dün o yönetimin başı ankaradaydı. bugün kantonların birleşmesi kırmızı çizgimiz olur, yarın onu da dolmabahçe saray'ında ağırlarız. bu işler böyle..

 • 12 mayıs 2016 brezilya darbesi

  bu konu hakkında hiç bir bilgim yok. tek diyeceğim, darısı yönetiminde hırsız, katil, tecavüzcü dostu, tescilli yalancı, ahlaksız, onursuz, mezhepçi, yobaz pezevenklerin olduğu ülkelerin başına.

 • kanzuk

  burada ortaya koyduğu iş kadar, sözlük görünümünün değişmesi hakkında söyledikleri de ne kadar vizyonsuz olduğunu ortaya koyuyor. şükür ki sözlüğü eskisi gibi düzenli kullanmıyorum ve bu şahsın yönettiği sitede mesai harcar gibi zaman geçiren insanlara samimiyetle üzülüyorum.

  misal sözlük ile ilgili gelen eleştiriye twitter, facebook gibi yüz milyonlarca kişinin kullandığı siteleri örnek göstermesi açıkça komik. birinin bu sitelerin ekşi'nin dengi olmadığını kendisine anlatabilmesi gerekiyor. etin ne, budun ne diye sorarlar adama? kendini, reelde dengin olmayani alanında dünya devleri ile eşitlemek tam da bizim topluma ait kolpa. bu siteleri senegalli de kullanıyor, kansaslı da, johanesburg'lu da, paris'li de... haliyle ortalama kullanıcı profili dediğin şey ortalama dünya insanına dönüşüyor. halbuki senin kullanıcı sayın yönetilemez değil, beklentileri öğrenilebilir ve yazarlar için, yazarların tercihleri ile, onların kullanımını kolaylaştıracak bir dizayn yapılabilir. ama nerdeeee.. tabi bir türkiye toplumu yöneticisi gibi o, dizayn'ın nasıl olması gerektiğine karar merci olarak, kafasına göre değiştirme yetkisini kendisinde ve kendi gibi burayı yöneten dar klik'te görecek. sözde gelen tepkileri geri bildirim kabul edip, kafasına estiğinde yapacağı bir sonraki değişimde de canı isterse kullanacak. istemezse, kusura bakmayın. size üzerini biraz kazıyınca altından "deal with it" manası çıkacak bi entry döşenecek. bunları yaparken de, değişime direnç normal ya, feedback, sürekli değişim, not alıyoruz gibi iyi yönetici taklidi yapan insanların sıkça kullandığı kelimeleri kullanacak tabii ki.

  halbuki konu çok basit. okuyucuya sunduğun tasarım'a istersen kedi resmini koy, ister reklam al, istersen dürüm koy ama yazarına kendini iyi hissettirecek şekilde istediği görünümde yazabilme imkanını tabii ki her zaman sun. bir de "gece görüşü var" deyişi var ki, maho ağanın "bu mahsülün üçte ikisi benimse, üçte biri sizin kıçınızdan çıkiii.." deyişi gibi, alternatif de sunmuş vizyoner yöneticimiz. biz beğenmemişiz ama.

  değişime tepki gösteren insanlara "değişime direnç göstermek insanın doğasında var." captan obvious'luğuna hiç girmeyeyim o kadar uzatmayayım. eğer sözlük yazarlarının muhafazakarlık sebepleri siz iseniz efendi gibi şuraya yazarlara özgü, eskiden sık kullanılan görünümlerden 20-30 tane koyarsınız. biz de niyetinizin sarihliğini anlarız. eskiden var olan bir özelliği (istediğim skin ile kullanma işte) ortadan kaldırıp, sonra da abuk bi dizayn dayatıp, "değişime direniyorlar" demek de komik işte, değişim değil ki kardeşim bu, bir şeyi dayatıyorsun. marka'n ile o marka'yı var eden, yaşatan kitlenin alanını daraltmanın manası nedir? senin kullanıcının o marka ile gönül bağı kurmasını kolaylaştırman gerekirken, neredeyse kavga ediyorsun. e şimdi bu komik değil mi?

  tamamından kendisi sorumludur diyemem ama bundan yıllar önce sözlükler söz konusu olduğunda ekşi ve diğerleri vardı. burası marka değerine o kadar güvendi, ve bahsettiği gibi yeniliğe, değişime o kadar kapalıydı. asıl sorun çokça başka yerdeydi aslında. kendi hedefleri ile kendini var eden kullanıcılarının taleplerini özdeşleştirmekte o kadar beceriksizdi ki, bugün ekşi sözlük'ün herhangi bir sözlük'ten geçmişten gelen gönüllerdeki karizması hariç hiçbir farkı yok. ve felaket kötü yönetiliyor. kendisine tüm emekleri için teşekkür ederim.