debe başlıkları

tek tus okan bey2
ekşi sözlük profili

 • şu anda çalan şarkı

  uzuuuun, çok uzuuuun yıllar önceydi; şimdiki gibi fm radyonun her frekansında bir ya da iki yayın fışkırmıyordu. iyi hatırlıyorum, yayına ilk olarak hür fm başlamıştı. ilk özel radyo olmasından dolayı herkes "efsane radyo" der ama efsane olmasının nedeni mükemmel bir programcı kadrosuna sahipti olmasıydı. iddaa ediyorum, o gün yayın yapan kadronun bir benzeri asla miktofon başına geçmedi.
  (bkz: hür fm) diyeceğim ama sözlük yönetimi burayı o kadar hoyratca yönettiki başlık altında yazanların bir çoğu silinip gitti, geriye bir avuç entry kaldı.

  o kadroda görev yapan cenk & erdem ikilisini 90'larda radyo dinleyen biz kadayıflar kadar şimdiki gençler hala sevilerek dinliyorlar. hür fm'li yıllarda akşam saat 10 sularında yaptıkları her programda çalarlardı, albüm yeni çıkmıştı. odama kapanır, öğrenciyken ders çalıştığım masadaki sarı ışığı açıp odanın ışığını kapatır yattığım yerden dinlerdim...

  bruce dickinson bey’in rast makamındaki bestesi, bir ejderha ağlıyor gözleri yaşlı...

  tears of the dragon

 • ekşi itiraf

  öğlen gibiydi, boş boş oturmuş müzik dinleyip dergi filan karıştırıyordum o sırada moğollar’ın “bir şey yapmalı“ parçası çalmaya başladı. kalkıp 2 saat ütü yaptım.

  bazı şeyler çok yanlış anlıyorum, çoook !