debe başlıkları

morales8
profili

 • ali koç

  teknik direktör seçim sürecini falan kötü yönetmeyen başkandır. adam başkanlık koltuğuna oturalı 10 gün olmuş. göreve başlayalı 7 gün bile olmamış. daha kulüp yönetimini planlayıp kadroları kuruyorlar.

  ortada devasa bir mali enkaz var. aziz ve çetesi fenerbahçe'yi resmen batırmış. türkiye'nin en borçlu kulübü haline getirmiş. dünyanın ise en borçlu kulüplerinden biri olmuş fenerbahçe.

  1 milyar lira denilen borç 3 milyar lira çıkmış.

  kulübün tüm malları ve gelirleri ipotekli, bazı varlıkları hacizli; adam gelmiş ergen kafası ile 10 günlük başkana çatıyor.

  aykut dediğiniz adamı da geçen sene aziz ve ali yıldırım kardeşler getirdi.

  ali koç değil.

  ali koç'un tek derdi teknik direktörlük seçim sürecini fenerbahçe'ye mali ve sportif açıdan zarar vermeden yönetmek.

  üstelik bu işlerin başına da profosyonel bir yabancı getirmiş.

  neyin peşindesiniz siz ?

  aziz'in trolü müsünüz yoksa menajerlerin adamı mısınız ?

  -o gitsin bu gelsin, heyecan olsun da isterse kulüp batsın- gibi ergen mantaliteniz yüzünden kulüp battı hırsızların ve simsar menajerlerin elinde.

  daha hala gözünüz doymamış.

  şu takımı tutmayın. rica ediyorum. zarardan başka bir şey vermiyorsunuz.

 • uber'e normal bir kadın binmez

  dün fox tv ana haber bülteninde izlediğim taksicinin açıklamasıdır. normal bir kadın, elinde para olan vatandaş falan uber'e binmezmiş çünkü hiç tekin değilmiş.

  şu şerefsizce zihniyete bakar mısınız ?

  devlet eli ile yaratılan rant düzeni bozulmasın, üç beş plaka ağası zarar etmesin diye vatandaşın ulaşım tercihi özgürlüğü gasp ediliyor.

  vatandaş kötü hizmete, kalitesiz araçlara, fahiş fiyatlara ve tehlikeli sürücülere mahkum ediliyor.

  istediğin zaman bulamadığın, bulduğun zaman kazıklandığın ve kötü hizmet aldığın taksiyi tercih edince kötü kadın oluyorsun bu zihniyete göre.

  yazıklar olsun !

 • güneş gördükçe uzuvlarını kaybeden kadının dramı

  nasıl bir cilt kanseri türüne yakalandıysa, güneş ışınlarına maruz kaldıkça uzuv kaybı yaşayan ve bu yüzden kolunu ve kulağını kaybeden kadının yaşadığı dramdır.

  maddi durumu da böyle bir hastalığın tedavisini çok aşar. devletin yardımı şart.

  bu ülkede devlet denilen şey hala varsa ve kaldıysa, bu kardeşimize yardım elini sonuna kadar uzatır ve ne gerekiyorsa sonuna kadar yapar. bilim ve tıbbın geldiği son aşama neyse bu kardeşimiz ondan sonuna kadar faydalanmalı.

  halkın vergilerini saçma sapan işlerde çarçur edeceğinize böyle zor durumdaki kardeşlerimiz için kullanın.

  kaynak

 • bir erkek popomu ellerse ben onun penisini ellerim

  saçma sapan bir açıklamadır. tip olarak erkekten hallice ve yaşını başını almış bir kadının dikkat çekmek için bu kadar saçmalaması çok utanç verici.

  iki tarafın da rızasının olmadığı tek taraflı cinsel davranışların tümü tacizdir. yapanın cinsiyeti mühim değil. cinsiyetçilik de yapmayalım şimdi burada.

  bu şahsın savunduğu sapık veya tacizciye istediğini vermektir. başka bir şey değil. dünyanın her yerinde de hukuki yaptırım gerektiren çirkin bir eylemdir.

  cinsellik insanın doğasında vardır ancak işemek de insanın doğasında vardır. nasıl gidip milletin içinde, arabaların üzerine falan işemiyorsanız; hayvani bir içgüdü olan cinselliği de gelişigüzel ve kontrolsüzce yaşayamazsınız.

  her şeyin bir sınırı, bir yeri ve zamanı var neticede.

  bu yüzden taciz ve tecavüz ile cinsellik olgusunu birbirine karıştırmamak gerek.

 • toplu taşımada 65 yaş beleşçiliği kaldırılsın

  kesinlikle hak verdiğim haklı taleptir. bir hizmet bedava oldukça o hizmetin kalitesi azalıyor, randımanı düşüyor.

  üstelik nüfusun belli bir kesimine siyasi rant sağlamak için bir hizmeti bedava yapmak ve bu dalkavukluğun acısını da çalışan kesime ek vergiler koyarak veya hizmetin fiyatını zamlayarak çıkarmak olacak iş değil. adamlar 65 yaş üstüne bedava ulaşım hakkı tanıyor ve finansmanını da ulaşım ücretlerini zamlayarak çalışan kesimden çıkarıyor.

  böyle kıyak hangi dine, hangi ahlaka hangi vicdana sığar ?

  iyilik yapacaksanız kendi paranız ile yapın. size ait olmayan para ile değil.

  toplu taşımayı 65 yaş üstüne bedava yapacağına emekli maaşlarına 100 lira zam yap. isteyen toplu taşımada kullansın parayı isteyen başka bir ihtiyacını gidersin.

  kime ne ?

 • nato'nun türkiye'yi üyelikten çıkarması

  küçümsenmemesi gereken gelişme.

  nato üyeliği kolay elde edilmedi. ismet paşa zamanında sık sık sovyetler birliği tarafından tehdit edilen türkiye, kore'de sürüyle şehit ve gazi vererek bu ünvanı aldı.

  karşılığında ise kısa sürede modern silahlara, teçhizatlara ve hava kuvvetlerine sahip olundu.

  nato üyeliğinin zararları da oldu elbette ama faydaları da oldu. bu faydaları gözardı etmemek gerek.

  bugün tsk envanterindeki çoğu silah, füze ve savaş uçağı nato güdümlü ve üye ülkelerin imalidir.

  bu birlikten çıkışın hem siyasi hem askeri hem de ekonomik sonuçları sanılandan çok daha ağır olur.

  üstelik ukrayna ve gürcistan işgallerinden de hatırlanacağı üzere rusya'ya pek güven olmayacağını bilmek gerek.

  rusya ile son savaşımızın üzerinden 100 sene bile geçmedi ve adamlar tarihte en çok türk öldüren devlet ünvanına sahipler. öte yandan osmanlı devleti'ni yıkan da rusya ile girişilen amansız mücadele olmuştur.

  her 10 senede bir rusya ile savaşan osmanlı devleti hem toprak kaybetmiş hem de zamanla kamu maliyesi çökmüştür.

 • 2007'nin 20 lirası vs 2017'nin 50 lirası

  enflasyonun %10-11 bandında olduğunu ve yıllardır bu seviyede kaldığını iddia edenlerin izah edemeyecekleri kıyaslama.

  2007 yılının 20 lirası, 2017 yılının 50 lirasından daha değerlidir.

  gıda maddelerinden tutun, akaryakıt fiyatlarına ve hatta tekel ürünlerine kadar dilediğiniz kategoride kıyaslama yapabilirsiniz.

 • başkasının kadrajına girmeme hakkı

  kamera, akıllı telefon gibi kameralı cihazları kullanma kültürünün olmadığı ve görgüsüzlüğün doğal veya içten bir davranışmış gibi lanse edildiği ülkemizde tıpkı medeni ülkelerde olduğu gibi en temel insani haklardan biri olması gerekirken ne olduğu bile bilinmeyen olaydır.

  adam eline alıyor kamerayı, akıllı telefonu ve kendinin yahut başkasının fotoğrafını çekerken veya video görüntüsünü alırken seni de kadraja alıyor.

  sen o görüntüde yer almak istiyor musun, istemiyor musun, sonra senin elalemin görselinde ne işin var, adamın umrunda değil. hiç vaziyete bakıp uygun bir ortam ve zaman kollamadan bir anda şapkadan tavşan çıkarır gibi cihazı çıkarıyor ve başlıyor hak ihlali yapmaya.

  çoğu kişi bunu bilerek yapmıyor. kimse, kimsenin gül yüzüne muhtaç değil. özellikle genç ve güzel bir kız değilseniz hele.

  ancak ısrarlı şekilde düşüncesizce ve sorumsuzca davranılıyor.

  yahu ben mecbur muyum senin fotoğrafında veya videonda çıkmaya ?

  sosyal medya ve internet ortamında neden teşhir edileyim ? neden tanımadığım insanlar hakkımda yorum yapsın ?

  meseleyi daha ileri boyuta taşıyıp hiç tanımadığı insanlar ile bu fotoğraf veya video görüntüsü üzerinden dalga geçenler, caps yapanlar vs var.

  internete düşen görüntü asla kaybolmaz çünkü.

  hem belki o anda uygunsuz bir haldeyim ve böyle bir görüntüde yer almak hiç istemiyorum.

  değil mi ama ?

  meselenin bir de kasti yapılma boyutu var ki, orada tam anlamı ile yasal suç işleniyor.

  hiç tanımadığı insanların fotoğraf veya videoları çekiliyor çok değişik amaçlarla. bu görselleri depolayan ruh hastaları bile var. üstelik bunu yapması için size yakın olması da gerekmiyor. çok uzın mesafelerden de görseliniz elde edilebiliyor. teknoloji çok gelişti çünkü.

  o yüzden çok dikkatli olmakta ve bu konuda duyarsız davranan kişileri hiç utanıp sıkılmadan uyarmakta fayda var. özellikle bu işlerde en çok akıllı telefonlar kullanılıyor. bu yüzden çok dikkat etmek gerekir.

  aman dikkat !

  edit : devletin mobese kameraları veya güvenlik kameraları tarafından tedbir amaçlı görüntülenmek ile bir kişi tarafından keyfi olarak görüntülenip bir de sosyal medyada yahut internette paylaşılmanın aynı şey olmadığı kanaatindeyim.

  çok farklı şeyler.