debe başlıkları

ben senin bildigin yazarlardan degilim4
ekşi sözlük profili

 • 14 mayıs 2018 alman futbol federasyonu açıklaması

  ilkay, mesut ve cenk'e davet cumhurbaşkanlığından gitmiştir büyük olasılıkla. bu 3'ü hadi cumhurbaşkanını ziyaret edelim diye aralarında kararlaştırıp gidecek hali yok. hayatın normal akışına ters.

  peki erdoğan bunları neden davet etmiş olabilir? kendisi avrupa'da öcü gibi görüldüğü için - en hafif tabirle - bu 3 topçuyla yan yana poz verip bir tür imaj düzeltme, meşruluk devşirme düşünmüş. bilhassa mesut premier legaue'in 5 star oyuncusundan biri diyebileceğin, oldukça sevilen biri. burda ne var yani gayet normal diye gezen beyinsiz ekşiciler tayyip erdoğan'ın bu 3 topçunun da toplumsal saygınlıklarından istifade ettiğini fark edemiyor. erdoğan bunlardan 10 kat zeki. hiç şaşırmıyorum bu gerizekalılar varken ülkeyi ele geçirmesine.

  neyse almanya federasyonunun açıklaması ise tamamen arabuluculuk amacı gütmekte. yazıldığı gibi ilkay ve mesut çok ciddi tepki yiyince federasyon tansiyonu düşürmek için bu açıklamayı yapmış olan bu.

  almanya futbol federasyonu; kendi ülkesinde doğan, yetişen, futbolcu olan ve almanya milli takımını temsil eden kişiler hakkında söz sahibi olabilir mi? mevzu bahis kişiler almanya'yı temsil edecekse, bu kişiler erdoğan'a yakın olduğunu gösteriyorsa, oranın insanı ve federasyonun da sorgulama hakkı olsun bir zahmet. her allahın günü milleti vatan haini ilan eden herifler şimdi demokrasi havarisi kesildi. almanya'ya gidip almanya başbakanıyla görüşen gazeteciler(ki gazetecinin mesleği) hain ilan edildi kaç kere aq.

  bir diğeri de bu açıklamayla erdoğan'ın ekmeğine yağ sürüldü diyenler... ulan zaten böyle siktiriboktan bir şeye tav olmaya müsait kafa yapısında seçmen yıllardır akp'ye basıyordur. rastgele bir gazete alsan hepsinde bu tür yurtdışında bilmem kim türkiye'ye düşmanlık yapıyor haberleriyle dolu. aynen almanya federasyonu açıklama yaptı, aslında erdoğan'a oy vermeyecek biri karar değiştirip oy atmaya karar verdi. allah akıl fikir versin ne diyeyim.

 • 14 ocak 2018 liverpool manchester city maçı

  robertson az önce sabri sarıoğlu presi yaptı, sabri'de aynen böyle gaza geldiğinde mevkiyi boşaltıp harra hurrra kaleciye kadar basmaya giderdi afsfwaewa acayip güldüm

 • bafetimbi gomis

  topçuyu görüyo musun topçuyu? yok efendim eren'e kenar ortası lazımmış yok efendim negredo'ya pozisyon yaratmak gerekiyomuş yok efendim neydi o persie'nin boş koşularını arkadaşları görmüyormuş falan. amına koyim herif orta yuvarlığın çizgisinden 2 tane stoperle boğuşa boğuşa gidip penaltı alıyor. topçu dediğin böyle olmalı.

  not: kahvede beraber maç izlediğim bahtiyar abimin yorumudur. futboldan anlayan adamlar genelde böyle yorumlar yapar.

 • cristiano ronaldo

  2016 senesinde dünyanın en büyük iki futbol organizasyonu olan euro 2016 ve cl'yi kazandıktan sonra 2017 senesinde hiçbir düşüş, doygunluk, yorgunluk vs göstermeden la liga ve tekrar cl'yi kazanan futbolcu.bir futbolcunun kendini bu kadar aç tutabilmesi korkunç.

  şöyle de bakabilirsiniz; euro 2016'yı çok iyi geçiren takım arkadaşları gareth bale ve pepe bu sezon ne fiziksel ne kafa olarak aynı seviyede olamadı.ronaldo ise neredeyse maç kaçırmadan üstelik bütün kritik maçlarda tabelasını yaparak,kilit açarak işini yaptı.böyle uzun süreçlerde neredeyse hiç yıpranmadan/sallanmadan devam edebiliyor.

  yetenek olarak değil ama mental ve fiziksel olarak ulaşılamaz bir seviyede.onu eşssiz kılan en önemli şey bu.ilerde de çok yetenekli oyuncular olacak ama ronaldo'daki fiziksel kapasite ve mental açlığa benzer süreklilik sağlayacak bir futbolcu daha çıkması büyük bir istisna olur.