debe başlıkları

zifir nikotin karbon16
ekşi sözlük profili

 • demet akalın'ın tweet'lerini düzelten koreli

  içimin yağı eridi. daha anlamlı bir mesaj verilemezdi...

 • e devletten bakıp ermeni olduğunu öğrenmek

  az evvel yaşandı.
  ekşi sözlükte gördüm linki baktım kendime full adanalıyım. köyünden bile çıkmamış atalarım. sonra direkt girdim whatsapp gruplarına iş vs her yerde paylaştım.
  iş arkadaşım ki can arkadaşım koyu türk milliyetçisidir kendisi parmaklarında göktürkçe türk yazan dövme bile var. hemen yanıma geldi açtık. üç dört kuşak sonrası full ermeni isim ve soyisimle çıktı.

  arkadaş şokta.

  not: bu entry herhangi bir ırkı kötülememektedir. sadece koyu milliyetçi arkadaşın içinde bulunduğu durumu anlatmaktadır.

 • anestezi esnasında cinsel tacize uğrayan kadın

  olay (doğruysa) tam bir rezalet de haberde tesettürlü olduğu neden vurgulanma ihtiyacı hissedilmiş onu anlamadım? tesettürlü olmaması rızası olabilir ihtimalini mi düşündürtecekti? ne oluyor tesettürlü olunca? her türlü iddiasının doğru olduğu anlamına mı geliyor? niye vurgulanmış? klasik bir ayşe arman haberi ayrıca.

  yok eşcinsel evli banka müdürünün hikayesi, yok kocasının eşcinsel olduğunu anlatan kadının dramı... gizemli bir fotoğraf...yıllardır yazıyor bu kadın. ne bir isim var ne bir belge... yaz gitsin. biz bile şurada bir şey yazarken elli tane kaynak gösteriyoruz. 5n1k, habercilik anlayışı... kimsenin haberin doğruluğunu sorguladığı yok zaten.

 • doğu ekspresi

  boku çıksın ne güzel işte insanlar geziyor. kars turizme kazandırıldı. kars insanının yüzü gülüyor. gidenlerin yüzü gülüyor. mutsuzlar size ne?

  gezin. bol bol fotoğraf çekin. tadını çıkarın. popülerliğin dibine vurun. inadına inadına çökertin instagramı. kavanozunun dışına çıkamayan mutsuzlara kulak asmayın.

 • türkiye'deki öğretmenlerin kalitesizliği

  başıma sanki harvard da profesör de öğretmenlerin eğitimini beğenmiyor, adama bak.
  kime göre neye göre?
  nerede vasıfsız kalitesiz adam var öğretmene saldırıyor.

 • abd'yi yenmenin yolları

  bilimdir.
  bilimdir.
  hayatta en hakiki mürşit ilimdir. atatürk.

 • ben tl ile iş yapıyorum dolar'dan euro'dan bana ne

  (bkz: adam smith'i mezarında ters döndürmek)

  edit: hesap gerçektir ve kadının bir sürü tweeti, 7000 dolayında takipçisi vardır.

 • liselerde çığ gibi artan atatürk girişli sınıflar

  liselerde çığ gibi artan bir olay . yaklaşık bir iki aydır kendi halinde inanılmaz yayılıyor. facebook'ta instagramda her yerde denk geliyorum. henüz kimsenin dikkatini çekmemiş gibi. desteklenmesi gerekiyor. liselerde sınıf girişleri öğrenciler tarafından atatürk fotoğraflarıyla donatılıyor. ilk başta tesadüfen sandım ama sonra fark ettim ki bu çığ gibi artan olayı öğrenciler emekle yapıyor..

  bu güzel olaya destek olmak isterseniz entry girerek destek olabilirsiniz.

  örnekler için:

  https://instagram.com/p/bz1bhwcfwdx/

  https://instagram.com/p/ba6a3esfoqn/

  https://instagram.com/p/bzg6henfeop/

  https://instagram.com/p/bzynst8limi/

  https://instagram.com/p/bz3-2fmfm5q/

  "bütün ümidim gençliktedir." mustafa kemal atatürk

 • bozkurt işareti yapan öğretmenin işinden olması

  yasak savunan biri değilim. ya da ihraç savunan biri de olamam zira bir insanın mesleğinden olması nereden bakarsanız bakın çok zordur ama şu var:
  bozkurt işareti yaptığı için değil.
  sınıfta bozkurt işareti yaptığı için ihraç olmuş öğretmendir.
  fark bu ve bu fark önemli.
  orası sınıf.
  kim olursan ol sınıfta yapamazsın.
  hadi yaptın, bir de beş on beğeni almak için fotoğraf paylaşmış.
  bozkurt işareti bal gibi de siyaset yapmaktır.
  bozkurt işareti yapıldığında kimse aaa bu türklerin kültüründe olan bir hareket vs. vs. diye düşünmüyor.
  herkesin aklına siyasi bir şablon geliyor.
  orası bir sınıf ve siyasetinizi ufacık çocuklara "eğitim" vermeniz gereken bir ortamda yapamazsınız.
  dışarıda ne yapıyorsan yap.
  ne paylaşıyorsan paylaş.
  bu sadece seni ilgilendirir.
  sınıfta yapamazsın.
  sınıfta o özgürlüğe sahip değilsin öğretmen hanım.

  not: eskiden chp li şimdi iyi partili biri.

 • meral akşener

  hala alacağı oy %2 %3 diye algı kasmaya çalışanları göstermiştir. kadın mhp de teşkilat bırakmadı he yavrum 2 he 3 . sandıkta görürsün.

 • belçika'nın pkk'yı terör örgütü saymaması

  brugge'da geçen yaz meydanda oturup ucuz biramı yudumlarken bir grup pkklı eylem yapıyordu. belçikalı ve yabancı turistler büyük bir ilgiyle anlamaya çalışarak bakıyordu. insan demeye bin şahit isteyeceğiniz, maymun suratlı (kesinlikle böyleydi hepsi) 20-30 kişi apo lehine slogan atıyordu. herkes izliyordu. neyse bir grup imrenerek bakanların yanıma gidip oturdum sonra. onlarla biraz sohbete giriştim. bu insanların bir terör örgütü mensubu olduğunu, 23 yaşında henüz 1 aylık evli olan teğmen arkadaşımı nasıl öldürdüklerini anlattım. fotoğraflar, videolar gösterdim. başkent ankara'da yakın zamanda gencecik çocukları nasıl öldürdüklerinin haberini okudum. yaptıkları insanlık dışı saldırılardan bahsettim. hemen hemen hepsi şaşkınlıkla izledi. hatta biri bilhassa fransa'da bu tarz olayların eylemlerin çok sık olduğunu söyledi.

  biz avrupa'ya kendimizi anlatmalıyız. bunu yapacak gücümüz var. oradaki stk lara, gruplara, derneklere ve birçok topluluğa kendimizi anlatmamız gerekiyor, bunların nasıl bir orospu çocuğu olduğundan dünyaya bahsetmemiz gerekiyor. bunun için bir sürü proje, çalışma yapılabilir. başarılı sonuçlar elde edilecektir zamanla diye düşünüyorum.

 • 22 haziran 2017 ebu bekir el bağdadi'nin ölmesi

  o zaman arap mitolojisinden bir ezgiye bağlanıyoruz

  led bir' vele diştiri
  vela di seau diftiri
  led bir' vele diştiri
  vela di seau diftiri

  dil esvuayyini murra (murra)
  il esvuayyeni (murra)

  ya el yelil (li li lil)
  lili li lilil (li li lil)
  ya el yelil (li li lil)
  ye lil yelil (li li lil)
  ya el yelil (li li lil)
  ye lil ye'lil

  vü gemered zuggari
  vü gemered zuggari

  ene kul fi baoğ sefa (aaa)
  min êbli ma'rafağ (aaa)
  ene kul fi b

 • referandum oyu için 18 saat yol giden hamile kadın

  eşimdir.

  eşim 36 hafta+2 günlük gebe. zaten entrylerim arasında dolaşırsanız sürekli şaşkın baba gibi baba olacağım aha baba oldum, ismi öykü mü olsa rüya mı olsa yok yok rüya olacak tandanslı entrylerimle ortalıkta dolaştığımı bolca görebilirsiniz.

  işlerimiz sebebiyle gaziantep ve izmir'de yaşıyoruz. bugün ben gaziantep'deyim normalde eşimde oy vermek için yanımda olacaktı ama biraz erken bekliyoruz bebeği, sabah gelen yalancı sancı, bazı belirtiler ve ağrılarıyla sebebiyle biraz korkarak (ilk bebeğimiz) acilen doktoruna gitti, 15 dk geç kaldığı için de uçağını kaçırdı. otobüse atladı sonra. sırf oy vermek için geliyor. ciddi misin dedim? geliyorum dedi. telefonu kapattım ağladım. kendime engel olamadım ağladım. şu an otobüste ağrılarım var ama doktor nts değerlerinin normal olduğunu, doğum yolu ağrıları olduğunu ve bebeğin kendini doğuma hazırladığını söylüyor dedi. gelip oyunu atıp izmir'e pazartesi sabah geri dönecek.

  hasılı, kızımız inşallah hayırlı bir türkiye'de dünyaya gelecek.

 • 5 nisan 2017 trump'ın kimyasal saldırı açıklaması

 • fethullah gülen

  üniversiteyi ilk kazandığımda bu şahsın cemaatine bağlı bir yurt beni aradı. buyrun bizde kalabilirsiniz dedi. telefonumu nereden aldınız dedim. ulan nereden aldınız? gittiğim dershane de farklı, sizle hiçbir alakam yok. geçiştirdiler. hayır dedim. asla. üniversiteyi kazandığım il çok küçük bir ildi. öğrenciler için barınma problemi vardı. ilk gittim otogarda baktım yine bunlar. ebleh bir gülümsemeyle gül, lokum, gül suyu falan uzatıyorlar öğrencilere. asla dedim. asla. telefonda bana bu yurtta geçici bir süre kalabileceğimi söyleyen babama da dedim. kolumu kesin yine de asla. asla baba, asla. babam da sevmiyordu ama işte çocuğunun kalacak yeri yok. şehirde yurt yok. zırt pırt telefon çalıyor. yurttan arıyorlar. yok diyorum yok, anlamıyorlar yok ulan. sonra sağlam bir laf yedi arayan adam, vazgeçti. vazgeçtiler aramaktan.

  ucuz bir otele gittim. kamyoncular kalıyor. duşlu mu duşsuz mu diye soruyor otel sahibi. öyle berbat bir otel. hava buz, kaloriferler çalışmıyor. üniversiteli bir arkadaş da buldum kendime. çocuk kafa biri. geyik yapıyoruz, bira içiyoruz. şairlerden, çavdar tarlası çocuklar kitabından (o aralar o kitabı okuyordum) hayattan, dünya sinemasından konuşuyoruz. konuşabiliyor... o ilk günler çok kötü bir boğaz iltihabı geçirdim. siktiğimin otelinde. acile gittim, serum verip antibiyotik yazdı doktor. ilk iğneyi vurulduğum gün bizim oteldeki oda arkadaşı aradı, çıktım ben dedi. nereye lan? cemaatin yurduna gitmiş. gel lan diyor, burası manyak sıcak, yemekler mis. ohhh! hayır dedim asla.

  bir ay zorluk çektim. tek başıma kaldım. bir de muhabbet kuşu aldım kendime. "sıcak" koydum adını. sonra mal değiliz sosyal adamız, bölümden kafa iki çocukla eve çıktık biz. o elemanı da son sınıfa doğru gördüm. yanında tuhaf bıyıklı sarı benizli biri vardı. kendisi de ona benzemiş. tıpatıp o olmuş. tek tipleşmiş. o kafa çocuk, o ağız dolusu gülen, gözleri parlayan jim carrey delisi eğlenceli çocuk gitmiş, yerine bambaşka biri gelmişti. ayak üstü muhabbet ettik. içiyor musun hala diye sordu kısık sesle laf arasında. elbette dedim. güldü, bırak dedi, güldük.

  aradan yıllar geçti.iş, güç aile hayatına karıştık. az evvel bu elemanın sınıf arkadaşlarından bir dostumla başka bir şehirde içiyoruz... laf lafı açtı. o elemanı sordum . fetöden görevden alınmış dedi.

  bir yudum daha içtim. tuzlu fıstığımdan bir kaç tane ağzıma atıp çiğnedim.

  asla demeyi bilin. asla!

 • en güzel kız isimleri

  yaklaşık 88 gün sonra kızım olacak sözlük.
  rüya, öykü ve dünya arasında kaldım.
  rüya ağır basıyor.
  rüya %79 öykü %13 dünya %8
  fikirlerinize açığım.
  tanım: insanı kararsızlığın okyanusunda bırakan isimlerdir. öyle güzel isimler var ki hepsini koymak istiyorum.