debe başlıkları

fancia13
profili

 • ayakları kesilen köpek olayının perde arkası

  insanlar galeyana gelince apar topar bir senaryo uydurulup, o senaryoya uygun bir kurban seçilip, bir haftada unutulmasını sağlamak için tezgahlanan olaylar silsilesinin cevaplayamadığı soruları içerir.

  ön edit: sözlük hesabı olmayıp bilgi paylaşmak isteyenler için mail adresi: fancia.roman@gmail.com
  güncel olan başlıkta ben meral akşener sorularınızı cevaplıyorum'da konuyu paylaşıp soru sorabilirsiniz.

  insanlar bu kadar tepki vermeselerdi yalan da olsa açıklama bile yapmayacak yetkililerle karşı karşıyayız. insanlık vicdanı ağır bir yara aldı. ve yüreğimizi iyileştirmeye acılar içinde can veren dünyanın en masum canlılarından birinin hatırasına saygıyla yaklaşılmasına çalışıyoruz. bir kez sadece bir kez otoritenin üzerine düşen vazifeyi yerine getirmesini kanayan kamu vicdanına ufak da olsa bir teselli vermesini istiyoruz. birçoğumuzun aklına gelen soruları aşağıda sıraladım. ortalama zekada her insanın sorup sorgulayacağı hususlar. bu yavrudan önce kim bilir kaç yavru aynı kişiler tarafından katledildi ve kaç insan ve hayvan daha katledilecek? bunu engelleme ihtimalimiz milyonda bir bile olsa yetkilileri işlerini adam gibi yapmaya ikna etmemize değer. başlığa destek veren ve bu masumun acısını kalbinde paylaşan her vicdanlı dostuma teşekkür ederim. o yavru inanın bizi çoktan affetti. ama biz kendimizi affedebilecek miyiz?

  1. iş makinası kazasının simülasyonu yapılıp paylaşılsın. mevcut doktor raporunda "insan eliyle" yapıldığı tespit edilip tasdiklenen bir işlem nasıl bir çim kesme makinesı bıçağıyla olabilir? açısı, uzunluğu pozisyonuyla bir simülasyon paylaşsın yetkililer, biz de kavrayalım nasıl oluyormuş bu iş?

  2. ifadesi alınan kepçe operatörü ilhan bey ifadesinden ne demiştir?

  3. kesilen organlarden kalan kalıntılar nerede? toplamışlar mı? toplamadılarsa olay yerinde mi?

  4. deli gibi kan olması lazım, makinede kan var mıydı?

  5. hayvanı farkettiler ve öylece bırakıp mı gittiler? farketmedilerse nereden biliyorlar iş makinesi kazası olduğunu?

  6. bunu yapan suriyelilerse neden halktan saklanıyor? bu katili saklamak kime çıkar sağlıyor?

  7. bunu gerçekten yapan kepçe operatoru değilse (ki bunu ispatlamaları gerek) ağır psikopat biri. bu ikişinin ikinci bir özgecan aslan vakası yaşatması mı bekleniyor?

  8. muhtemelen bu curum failin ilk işi değil. daha önce bilgisi şikayeti gelen başka organ kesme, yakma yavru öldürme ihbarları geldi mi? geldiyse ne yapıldı?

  9. kara köpek büyüsü nedir? sakaryadaki arapların uyguladığı hakkındaki bilgiler doğru mu?

  10. bacaklarına kimyasal dökülen yavru da iş makinesinden sıçrayan kimyasalla mı yaralandı? bu iki işkenceyi yapan aynı kişi olamaz mı?

  11. milletten korkmuyorsunuz anladık. allah'tan da mı korkmuyorsunuz?

  ziraat mühendisi bir çaylak yazardan gelen teknik bilgi:

  "selamlar hocam, yalandan yaptıkları açıklamayı ilk duyduğumda bu işin olabilirliğinin imkansıza yakın olduğunu şöyle açıklayabilirim.
  mesleğim ziraat müh. ve orada bahsedilen iş makinası yollara doğru taşan yabani otları temizlemek üzere aracın yanlarında ki mevcut dişli çarklardır. bu çarkların bitkileri kesmek üzere olan çapları hariç geri kalanı iş güvenliği açısından plastik bir panelle çevrelenmiştir. ancak oldu da bu plastik panelin olmadığını düşünür isek;
  1- arka ayaklar dişli çarka geldiği anda arka ayakları koparıp yada koparmadan köpeği başka yöne fırlatır yani bu durumda ön ayakların koparılması gibi bir seçenek olamaz.
  2- oldu da arka ayakları çarklar kopardı ve fizik kurallarına aykırı olarak köpek fırlamadı, bu durumda ön ayaklara gelmeden önce çarkın yüzeyi üzerinde köpeğin karnı parçalanır bunu bir zımpara makinesi gibi düşünebilirsiniz.
  3.ayrıca dişli çarklar artık kullanılmamakta bile artık belediyede ucu plastik çubukların olduğu ekipmanlar mevcut. bunlar ya kişisel yada iş makinelerine entegre olarak kullanılmakta. bunların bir uzvu koparma gibi bir tehlikesi bulunmamaktadır.
  en nihayetinde benim aklım iş makinasının bu kazayı yapabileceğini hiçbir koşulda aklım almamakta."
  bahsedilen çarklar

  bu çarklara bir yazardan gelen teknik yorum:
  "paylaştığınız fotoğraftaki iş makinesiyle bu olayın olması imkansız. o fotoğraftaki kaldırım taşlarında çıkan yabani otları kazımak için kullanılıyor. yol süpürme araçlarındaki fırçanın çok daha serti. ete denk gelirse baya bir pafçalar ama kemiği parçalamaz. zaten çok gürültülü çalışır bu yüzden hayvanlar kaçar. vu tür araçları satan bir firmada bölge satış sorumlusuyum bu yüzden net konuşuyorum. ama farklı bir iş makinesiyse bilemem."

  maden mühendisi olup şantiye şefliği yapan bir yazardan ilginç bir teknik bilgi:
  "maden mühendisi olarak şantiye şefliği yapmaktayım. mesleğim gereği iş makinaları ile haşır neşir olduğum için bu olayın iş makinasından kaynaklanması neredeyse imkansız diyebilirim.

  1) iş makinasının kovasına denk gelmiş olabilir mi?
  kova yükü iterek veya kendine toplayarak çalıştığı için ayakları simetrik olarak koparamaz ve can havli ile ayaklarını oynatacağı için mutlaka 1 tane dahi olsa ayağını kurtarabilir.

  2) makinanın yürüyüş paleti yapmış olabilir mi?
  makinanın yürüyüş paletleri sadece ezer ve dümdüz eder koparmaz.

  bu sebepler dolayısıyla iş makinası ihtimalini kesinlikle aklımızdan çıkarmamız lazım. başka ihtimaller değerlendirilmeli."

  sakarya'dan çaylak bir yazardan bana gelen mesaj:
  "merhaba, iyi günler. ben sakarya'da okuyan bir öğrenciyim. patileri kesilerek işkence ile öldürülen köpek başlığından dolayı size yazıyorum.

  olay iş kazası bahanesi ile kapatılıyor. sakarya büyükşehir belediyesinde çalışan ilhan abinin üstüne atılıyor. köpekle ilgilenen veteriner raporu ve göndereceğim fotoğraftaki açıklama vs ilhan abinin harcandığını gösteriyor. asıl suçlular dışarıda gezerken hem iş kazası deyip işin içinden çıkılmaya çalışılması hem de masum bir insan ve o insanın ailesinin hayatını mahvedilmesi ekşi sözlük tarafından kamuoyu oluşturulup engellenebilir. çaylak olduğum için elimden gelen sadece bunları sizlere ulaştırabilmek."

  bacakları ve kuyruğu kesilen kara çocuk ve hayvana şiddetle ilgili, veteriner hekimi dr.tarkan özçetin'in açıklaması:

  "iş makinası, çim makinası, suriyeli çocuk, hepsi yalan... akıl almaz yalanlarla olayın üstü kapatılmaya çalışılıyor. inanılır gibi değil. bakın adı geçen iş makinası bir kepçe. ortalama 10-15 ton ağırlığında. hayatını kaybeden çocuk el kadar, 1-2 kilo var yok.
  bu dev iş makinası minnacık köpeğin bacaklarının üstünden tek tek geçiyor, olmadı dönüyor bir de ip kadar kuyruğundan geçiyor ve öldürmüyor. allah aşkına böyle bir şey olabilir mi? hangi akıl mantık buna inanır.

  iş makinası olmadı çim makinası olur mu? hayır o da olmaz, olamaz. bakın hiç bir makina yaşayan, hareketli bir köpeğin 4 bacağını 1 kuyruğunu aynı anda ayrı ayrı ke se mez... makinalar olmadı suriyeli çocuk olsun o zaman. o da yalan! görüntüler 6-7 ay öncesinden ürdün'de çekilmiş. olayla hiç alakası yok.

  suçu makinalara, bizden olmayanlara atarak hiçbir yere varamayız. kendimizi kandırmanın hiç bir anlamı yok. önce gerçekleri kabul edeceğiz, içimizdeki suçluları bulacağız. sonra asıl problemin çözümü için aklımızı kullanacağız, birlik olacağız.
  en önemlisi unutmayacağız... adalet şart: yapılanların cezasız kalmaması için hapis de dahil tüm yaptırımlar acilen yasalaştırılmalıdır.

  evcil hayvan polisi şart: kolluk gücü olmadan sadece yasalarla sonuç almak zor. hayvanların haklarını korumak, suçluları yakalamak için uzman hayvanseverlerden oluşan polis ekipleri hayata geçirilmelidir.

  eğitim şart: problemin tamamı yasayla polisle çözmeye de çalışılmamalı. insanlar eğitilmeli, bilinçlendirilmelidir. okullarda hayvan ve doga sevgisinin işlendiği dersler konulmalıdır.

  tüm bunların ve daha bir çoklarının hayata geçmesi için başta tüm hayvansever gruplar,dernekler, duyarlı insanlar, herkesin kavgayı bırakıp
  birlik olmaları şart

  dr. tarkan özçetin
  veteriner hekim"

  iş makinesi palavrası

  vali'nin şipşak zanlıyı bulması haberi

  edit ilaveler:
  soylu'nun elimizde görüntüler var beyanı

  şimdi hangi birimiz böyle görüntüler olduğuna inanıyor?
  varsa da hayvan dernekleriyle paylaşsınlar ve dernekler gerekli açıklamayı yapsın çünkü devlet yetkilisinin beyanına vatandaş artık inanmıyor.
  ama benim korkum şu: sırf görüntü üretmek ve insanları susturmak için başka bir siyah köpeği bir makineye doğratmaktan kaçınmayacak kadar gözü dönmüş insanlarla muhattabız. orada aktif olarak olayı araştıran insanlar var. o yüzden görüntü paylaşılmasından ziyade teknik olarak bunun simülasyonunu paylaşmalarını istiyorum.

  ilave bilgi:
  sakarya'lı çaylak yazardan gelen yeni bilgi şu şekilde:
  "şuan belgeleri vs topluyoruz. medya organlarında çim biçme makinası ya da kepçe ile olduğu söyleniyor ama ilhan abi greyder operatörü. başka bir greyder operatörünün greyder'in çalışma şeklini anlattığı bir videoda çekeceğiz. şuan sakaryaya gidiyoruz bu mesele için. akşam belgeler ve açıklamaları size iletirim siz editlersiniz. size ne kadar teşekkür etsem azdır."

  başka bir yazardan bilgi yorum:
  "merhaba,
  bir önemli nokta daha var onu da ekleyeyim istedim. hem de a haber'de yayınlanan şu saçma ropörtajda.
  olaya müdahale eden veterinere mikrofon uzatılıyor. bana geldiğinde 12 saat geçmişti diyor veteriner. sunucu alel acele mikrofonu çekiyor elinden.

  eğer kepçe kazara yaptıysa veterinere götürmek için 12 saat bekler mi hiç ?
  alıp hemen götürürdü normalde. suçu yok ki adamın.

  o yüzden bu 12 saat meselesi de acayip bir soru işareti." (ben bunu 18 saat olarak hatırlıyorum
  bu da yeni bir soruyu getiriyor:
  12- kepçe hangi saatlerde çalışmış? saatler tutuyor mu?
  başka bir çaylak yazar bilgi verdi: "belediyeye ait,resmi kurumlara ait tüm makineler,araçlar kurumlarından çıkmadan önce görevlendirme ile çıkarlar. giriş ve çıkış saatleri,araç plakası,müdür ve sorumlu personel dahil olmakla beraber araçta bulunan işçiler yazılır o görevlendirmede. bu iki nüsha olarak yazılır. biri görevli araçta,diğer kopyası seri numarası ile beraber şef ya da kurum da kalır. bunların hiç biri yapılmadı ise araçların tutulduğu şantiyelerde güvenlik kamerası olmak zorunludur."
  ayrıca kliniğe yaralı olarak geldiğinde mevcut durumuyla ilgili bir bilgi de geldi:
  "merhaba,

  köpeğin istanbulda götürüldüğü hastaneden yapılan açıklamaya göre köpeğin yaralarında az bir kurtlanma başlamış ve kendilerine geldiğinde yaraların yaklaşık iki günlükmüş. zaten köpeğin ameliyata acilen alınma sebebi yaraların enfeksiyon kapmış olması ve enfeksiyonun kana karışıyor olması. bir an önce yaraları kapatmak ve septisemi ihtimalini ortadan kaldırmak için ameliyat yapılıyor ancak işe yaramıyor.

  instagramda istanbulhayvanhastanesi hesabından bu bilgilere ulaşılıyor. yani 12 saatten daha fazla zaman yavru can çekişmiş ve yaraları enfeksiyon kapacak hale gelmiş. (kurtlanmadan söz ediliyordu)"

  bu ne demek? kurtlanmadan yaranın oluşma saati üç aşağı beş yukarı tahmin edilip operatörün çalışma çizelgesi karşılaştırılabilir. vicdanlı kişilerden insider bilgiler de faydalı olacaktır bu durumda.

  hukukçu bir çaylak yazardan bilgi:
  "merhaba,

  yazılmıştır belki ama hayvana işkence yapmanın cezası kabahatler kanununda düzenlenmiş olup, hapis cezası gerektirmeyen bir hususta kişinin tutuklanmasına karar verilemez.

  haber sitelerinde kepçe operatörünün tutuklandığı şeklinde haberlere rastladım. doğruysa eğer savcı-hakim açıkça görev sınırını aşmakta hatta kötüye kullanmaktadır.

  ben şahsen inanmıyorum tutuklandığına. öyleyse de danışıklı dövüştür kesin ya da operatörü yok yere harcadılar. toplumun gazını alıyorlar akıllarınca."

  nereden tutsan elinde kalıyor basında paylaşılan bilgilerin.

  yukarıdaki yoruma farklı bir bilgi eklendi yazar olmayan bir kişiden:
  "hayvana işkence değil bu kamu güvenliğini zedeleyen bi olay var. 2.si bu bi ritüel, belli amaç uğruna köpeğin belirli yerleri kesilir ve ne kadar uzun yaşarsa o kadar amacın o denli gerçekleşeceğine inanılır. amacı seçimlerle bağdaştırabilirsin. "
  sondaki ifade gerçekten insan vicdanının bittiği yer olabilir.bunu yapacak birinin etrafta geziyor olması bile korkunç.

  olayın hukuki boyutu ve izlenebilecek prosedürle ilgili bilgi geldi:
  " merhaba

  bir çaylak arkadaşımızın yazısını paylaşmışsınız, hayvana işkence suçu kabahatler kanununda düzenlendiği için hapis cezası verilemez, dolayısıyla tutuklama kararı olmaz diye.

  bilgi doğru ancak soruşturmanın mala zarar verme suçu kapsamında olduğu konusunda bir haber okudum. bu suç için de türk ceza kanununda 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası veya adli para cezası öngörüldüğü için ve somut olayda tutuklama nedenlerinin varlığı olduğu sulh ceza hakimince değerlendirildiği için tutuklama kararı verilmesi mümkün. hatırlarsanız kediye işkence yapan bir caniye de hakim aynı hükümleri uygulayarak hapis cezası vermişti.

  veteriner hekimin olayın insan eliyle yapıldığı şeklindeki raporuna rağmen bu cani olay nasıl iş makinesine kaldı onu anlamak zor. bu sebeple dosya yeniden bir bilirkişiye gider. umarım doğru bir rapor düzenlenir ve bu vesile ile gerçek suçlular cezalandırılır."

  ilave bir bilgi ifadesi alınan greyder operatörünün tanıdığı oldugunu söyleyen bir çaylak yazardan geldi:
  "yavru köpek olayıyla ilgili bir şey söylemek istiyorum. bunu yaptığı iddia edilen adamı tanıyorum. aile dostumuz. karıncayı bile incitmeyecek bir aile babası. ki böyle bi işinde gücünde adam neden bunu yapsın?
  kanıtım yok. ama ben kefilim. yukarıda sıraladığınız 'acaba'ların çoğu doğru bilgiler. kamuoyunun gazını almak için masum bir adamı yaktılar. sözlerimi samimi, vicdanen söylenen bir şey kabul edin lütfen. hukuken hiçbir şey kanıtlayamam ama ben o adamın bu işi yapmadığına eminim."

  bazı yazarların sorduğu soru:
  13. neden birden rte'nin köpek sevgisi görüntüleri servis edildi? ne alaka cb nin köpek sevgisini mi soruyoruz biz? katili kimse bulun diyoruz.

  yeni bir hukuki yorum:
  "merhaba
  sokak hayvanları kamu malı statüsünde değerlendirilir dolayısıyla onlara herhangi bir zarar verildiğinde kabahatlar kanununa göre zanlılar para cezası öderler. ancak bu yavrumuzun durumunda toplumda infial yaratan bir olay gerçekleştiğinden, yavruyu bulan ve tedavisi de dahil tüm süreçlerde kendisi ile ilgilenen hayvanseverler sahibi olarak nitelendirilmiş ve emsal teşkil etmesi adına zanlı sahipli hayvana zarar verme suçundan tutuklanmıştır. ama bu durum da daha önceki şiddet vakalarında uygulanmadığından bence şüphe uyandırıyor. "

  yerel halktan bir çaylak arkadaşın paylaşımı:
  "merhaba, iyi aksamlar. bu vahsetin yasandigi ilcenin yakininda oturuyorum. gunlerdir herkesin konustugu tek sey bu yavru. o kadar sinirli ve uzgunum ki anlatamam. ve bunu yapan cani aramizda dolasiyor. yanindan gecmis olma ihtimalimi dusundukce cildiriyorum. bunu yapan cezasini cekmezse icim asla sogumayacak. cabalariniz icin ne kadar tesekkur etsem az. ıyi ki varsiniz! eger olur da bir sey ogrenir veya duyarsam sizinle paylasacagim."
  ben de faili ihbar edene para ödülü konduğu bilgisinin yerel halka duyrulması için yardım istedim.

  özelden bilgi vermek ve içini dökmek mesaj atan dostlara sonsuz teşekkürler. kum tanesi kadar ağırlığımız olsa da varız sonuçta.
  başka acılarla karşılaştırıp beni bu konuya bu kadar eğilmemden dolayı işsizlikle itham edenler de başımın tacı. tek derdim, duam, umudum bunu yapan caninin, gerçek failin başka canları yakmadan toplumdan uzaklaştırılması. ben bir anneyim ve ölen can da bir bebek. kayıtsız kalamayacağımız kadar büyük acılar çeken ve vicdanımıza küçük bedeninden kat be kat büyük ve yakıcı boşluğu bırakan minicik masum bir can. dünyada hiç bir şey bir bebekten daha masum ve çaresiz olamaz. ve ona işkence yapan biri mutlaka hastadır ve tecrit edilmesi gerekmektedir.
  konuyu gündemde tutmak için desteklerinize her zaman ihtiyacımız var.

  bu notum şu masumun hakkını savunmaya çalıştığımız entrye bile sinkaflı küfürler yazan insanlara: inanın sizinle uğraşacak maddi, manevi, hukuki güce sahibim. ayrıca aklınızın alamayacağı derecede geniş bir küfür skalam var. fakat şu masumun hatırasının yüzü suyu hürmetine sizin için onları ve enerjimi harcamayacağım. bu dünyaya tek bir faydanız olabilir. susmak. o yüzden şirket avukatlarına dilekçe için talimat verdiğim ve galiz küfür eden 2 çaylak haricinde sizi muhattap almıyorum. bırakın insanlar doğru olduğuna inandığı bir şey için çabalasınlar. katkınız yoksa küfür etmeyin bari.

 • dinden çıkmak üzere olan gençlere tavsiyeler

  hala çıkmadıysanız acele edin dışarısı bir harika.

 • köpek katilini ihbar edene verilecek para ödülü

  sakarya'da tüm patileri kesilen köpekin katilinin bulunmasını sağlayacak ihbarcıya verilecek ödüldür.
  şu an için 6500 tl dir.

 • sakarya'da tüm patileri kesilen köpek

  sakarya sapanca yüzevler bölgesinde besleme alanındaki yavru köpeklerden biri. dört patisi de bir cani tarafından kesildi. faili şu anda sokakta serbestçe dolaşıyor.

  eğer daha önce kesik uzuv görmediyseniz lütfen videoyu izlemeden başlığa, ihbar hattına, sosyal medya bilgilendirmesine destek verin. zira görüntüyü zihninizden silmeniz mümkün değil. başlıktaki ifadenin çok ama çok ötesinde bir vahşet söz konusu.

  olayın gerçekliğinin belgesi olarak linki paylaşıyorum..

  duyurunun yapıldığı instagram linki

  zanlının yakalanması için linkte ihbar hattı bilgileri var.
  info@hayvanlaraadalet.org
  0535 065 37 31 had

  adaleti boş yere meşgul etmeden gereğinin yapılmasını diliyorum.

  edit: ilave
  yavrunun pansumanlı ve sarılmış hali

  dostlarım hayvan şu an yoğun bakımda. hayatta kalsa bile yatak yarası ve organ yetmezliği yaşaması çok muhtemel. ancak hayvanlarda ego yok. bir şekilde hayatta kalırsa öleceği dakikaya kadar yaşama içgüdüsüyle hayata tutunacaktır. onlar bizim kadar duygusal canlılardır ancak bizim gibi kendine acıyan bir tür değiller.

  edit: ilave

  son durumu aşağıdaki linkte paylaşılmış.
  güzel gözlü minik yavru

 • ekşi itiraf

  "2,5 tl ye hangi defterler var abi?" dedi çocuk.
  " o paraya defter yok bizde." dedi abi.
  çocuk defterlere baktı. sonra dışarıya.
  çıkamadım dükkandan.
  "ne lazım sana?" dedim.
  "70 sayfalık kareli defter." dedi.
  "al sen onu." dedim.
  5,5 tl ödedim. 5,5 tl.
  çok bi bok yapmış gibi içim rahat.
  kendimden nefret ettim.

 • sakarya'da yavru aslan satılıyor iddiası

  mutlaka peşine düşülmesi gereken iddia. bu korkunç ticarete dur denilmesi lazım. hayvan satışı vahşettir. bir papağanınız olacak diye yüzlerce yavru papapan pet şişeler içinde kaçak getirilirken boğularak ölüyor. talep olmazsa arz olmaz. kendini bilen hiçkimse hayvan satışına ortak olmaz. roma havaalanında kaçak getirilen hayvan parçaları sergileniyor. utanç sergisi.

 • erdoğan'ın meltem cumbul'a nezaket fukarası demesi

  kendinden bekleneni yapması.
  bildiğim kadarıyla sare davutoğlu da uzanan elleri havada bırakıyordu. bu saatten sonra meltem cumbul bu kadınla ortak yönünü bulduğum için el uzatsam benimkini de havada bırakır.
  cb de pek yoğun. cam filmi için talimat verdi, bir kadını nezaket fukarası ilan etti, elini rabia yaptırmaya çalışan çomariye anasının kucağında bağıran bebeye efendim dedi.
  o esnada dolar 4 olmuş, euro 5 olmuş kimin umrunda.

 • dedelerin unutulmayan öğütleri

  "karı alıyosan arnavut'tan uzak dur." derdi rahmetli. bir gün olsun "canım dedem, ben zaten kızım, karıyı ne yapayım?" diyemedim.

 • 3 ağustos 2017 100.yıl tacizcisinin yakalanması

  polisin gelme sebebi de ayrı bir rezillik. "tacize uğradım imdat" diyince gelmeyen polis, araçta sıkışıp mahsur kalan tacizci "imdat kurtarın beni taciz ettiklerim etrafımı sardı" diyince geliyor.
  ülkeye bak amk.

 • rte anamın üstünde yakalansa o.....luk anamdadır

  koskoca cb'nin paralı seks yaptığını ima eden müptezel beyanı.

 • kabak bamya kereviz enginar pırasa seven insan

  ben.
  kabak: musakka, mercimekli dolma, mücver, parmesanlı, aux gratins, ballı kızarmış.

  bamya: zeytinyağlı ve nohutlu, etsiz kuru çorbası.

  kereviz: çiğ salata, zeytinyağlı ve portakallı.

  enginar: roman usulü sapıyla has zeytinyağı ve sarımsakla pişmiş.

  pırasa: arnavut tarzı börek, mücver, yumurtalı, salatada çiğ, zeytinyağlı pirinçli, yer elması ile, zeytinyağlı sarma formunda.

  et yiye yiye barsak florasının içine edenlerin mutlaka tüketmesi gereken kombodur. ama kime söylüyoruz tabi.

 • 5 ocak 2017 engelli yolcu ve iett şoförü rezaleti

  sike sike yardım edeceksin o engelli insana. bağırta bağırta öğreteceğiz size insan olmayı çapını çeperini astarını siktiğimin çomarı. eline direksiyon aldı diye erkek olduğunu sanan bamya çüklü empotant. avrupa'da otobüs duruyor, şöför iniyor, tedbir için gözlemliyor asansör rampadan çıkan engelliyi. o otobüs tabelasini götünüze sokacağız siz çomarların gerekirse. ama insan olmayı öğreneceksiniz.

 • engelli rampasına park eden aracı çizmek

  her cumartesi öğlen 13:00-14:00 ve akşam 19:00-20:00 arası hisarüstü'nden ulus'a kadar engelli yoluna veya kaldırıma parkedip geçişimi engelleyen tüm araçlar için (içinde sürücü olmayan) kullandığım aplikasyon. eğer tenhaysa sileceğini kırdığım araçlar da oldu. parkederken yavru kediyi göz göre göre ezip indiğinde bir bakış atan kısa boylu, arap taşağı suratlı, şişkonun jipinin kaportasına akü suyu döktüm ( en az benim kadar bu şerefsizlerden bıkmış bir arkadaşım yardımcı oldu sağolsun) ve starbucks'ta oturup adamı bekledik. arabasının halini görünce yaptığı hareketler, ettiği küfürler o zavallı hayvanı geri getirmedi ama biraz olsun yüreğimiz soğudu. ey siz venüs pastanesi önünde dikine parkeden ahlaksızlar. bagaj kapılarınız neden çizik içinde diye meraklandıysanız aha burdayım. tipimden asla anlayamazsınız ama kaldırımlara, engelli yollarına parkettiğiniz sürece araçlarınıza zarar vermeye devam edeceğim.