debe başlıkları

fancia9
ekşi sözlük profili

 • ekşi itiraf

  "2,5 tl ye hangi defterler var abi?" dedi çocuk.
  " o paraya defter yok bizde." dedi abi.
  çocuk defterlere baktı. sonra dışarıya.
  çıkamadım dükkandan.
  "ne lazım sana?" dedim.
  "70 sayfalık kareli defter." dedi.
  "al sen onu." dedim.
  5,5 tl ödedim. 5,5 tl.
  çok bi bok yapmış gibi içim rahat.
  kendimden nefret ettim.

 • sakarya'da yavru aslan satılıyor iddiası

  mutlaka peşine düşülmesi gereken iddia. bu korkunç ticarete dur denilmesi lazım. hayvan satışı vahşettir. bir papağanınız olacak diye yüzlerce yavru papapan pet şişeler içinde kaçak getirilirken boğularak ölüyor. talep olmazsa arz olmaz. kendini bilen hiçkimse hayvan satışına ortak olmaz. roma havaalanında kaçak getirilen hayvan parçaları sergileniyor. utanç sergisi.

 • erdoğan'ın meltem cumbul'a nezaket fukarası demesi

  kendinden bekleneni yapması.
  bildiğim kadarıyla sare davutoğlu da uzanan elleri havada bırakıyordu. bu saatten sonra meltem cumbul bu kadınla ortak yönünü bulduğum için el uzatsam benimkini de havada bırakır.
  cb de pek yoğun. cam filmi için talimat verdi, bir kadını nezaket fukarası ilan etti, elini rabia yaptırmaya çalışan çomariye anasının kucağında bağıran bebeye efendim dedi.
  o esnada dolar 4 olmuş, euro 5 olmuş kimin umrunda.

 • dedelerin unutulmayan öğütleri

  "karı alıyosan arnavut'tan uzak dur." derdi rahmetli. bir gün olsun "canım dedem, ben zaten kızım, karıyı ne yapayım?" diyemedim.

 • 3 ağustos 2017 100.yıl tacizcisinin yakalanması

  polisin gelme sebebi de ayrı bir rezillik. "tacize uğradım imdat" diyince gelmeyen polis, araçta sıkışıp mahsur kalan tacizci "imdat kurtarın beni taciz ettiklerim etrafımı sardı" diyince geliyor.
  ülkeye bak amk.

 • rte anamın üstünde yakalansa o.....luk anamdadır

  koskoca cb'nin paralı seks yaptığını ima eden müptezel beyanı.

 • kabak bamya kereviz enginar pırasa seven insan

  ben.
  kabak: musakka, mercimekli dolma, mücver, parmesanlı, aux gratins, ballı kızarmış.

  bamya: zeytinyağlı ve nohutlu, etsiz kuru çorbası.

  kereviz: çiğ salata, zeytinyağlı ve portakallı.

  enginar: roman usulü sapıyla has zeytinyağı ve sarımsakla pişmiş.

  pırasa: arnavut tarzı börek, mücver, yumurtalı, salatada çiğ, zeytinyağlı pirinçli, yer elması ile, zeytinyağlı sarma formunda.

  et yiye yiye barsak florasının içine edenlerin mutlaka tüketmesi gereken kombodur. ama kime söylüyoruz tabi.

 • 5 ocak 2017 engelli yolcu ve iett şoförü rezaleti

  sike sike yardım edeceksin o engelli insana. bağırta bağırta öğreteceğiz size insan olmayı çapını çeperini astarını siktiğimin çomarı. eline direksiyon aldı diye erkek olduğunu sanan bamya çüklü empotant. avrupa'da otobüs duruyor, şöför iniyor, tedbir için gözlemliyor asansör rampadan çıkan engelliyi. o otobüs tabelasini götünüze sokacağız siz çomarların gerekirse. ama insan olmayı öğreneceksiniz.

 • engelli rampasına park eden aracı çizmek

  her cumartesi öğlen 13:00-14:00 ve akşam 19:00-20:00 arası hisarüstü'nden ulus'a kadar engelli yoluna veya kaldırıma parkedip geçişimi engelleyen tüm araçlar için (içinde sürücü olmayan) kullandığım aplikasyon. eğer tenhaysa sileceğini kırdığım araçlar da oldu. parkederken yavru kediyi göz göre göre ezip indiğinde bir bakış atan kısa boylu, arap taşağı suratlı, şişkonun jipinin kaportasına akü suyu döktüm ( en az benim kadar bu şerefsizlerden bıkmış bir arkadaşım yardımcı oldu sağolsun) ve starbucks'ta oturup adamı bekledik. arabasının halini görünce yaptığı hareketler, ettiği küfürler o zavallı hayvanı geri getirmedi ama biraz olsun yüreğimiz soğudu. ey siz venüs pastanesi önünde dikine parkeden ahlaksızlar. bagaj kapılarınız neden çizik içinde diye meraklandıysanız aha burdayım. tipimden asla anlayamazsınız ama kaldırımlara, engelli yollarına parkettiğiniz sürece araçlarınıza zarar vermeye devam edeceğim.