debe başlıkları

younes belhanda

 • türkiye ligi'ndeki şut tehdidi olmayan tek 10 numara kendisi sanırım. bugünkü derbide de kendisinden hiçbir şey beklemiyorum. artizlik yapıp kırmızı görmesin yeterli.

 • (bkz: faslı engin baytar)

 • tekrar söylüyorum, sneijder'in tek bacağı etmez.

 • çok büyük beklentilere giren oluyor ya şu adamdan, taşaklarım uyuşuyor benim.
  yazdıklarınızı okurken, şok oluyorlar. donup kalıyorlar.

  2014/2015 sezonundan beri en verimli olduğu sezonda 3 gol, 6 asist yapmış bir apaçiden bahsediyoruz di mi? buna lig maçları, avrupa ligi maçları, kupalar vs dahil. aynı adamdan konuştuğumuza emin olalım.
  2017/2018 sezonundayız şu an.

  ardımızda bıraktığımız 3 yılda toplam 115 resmi maça çıkan bu ampırığın overall istatistiği de şu bak; 9 gol, 7 asist.

  "adam ölüyor aq, bir su verin!"
  sonra, belhanda-sneijder kıyasına girenler oluyor arada. hızlarını alamıyorlar, "sneijder'den daha etkili" diyorlar. taşaklarım oluyor sana bir derin dondurucu.

  ekliyorlar; "e bu adam zaten istatistiklere yansımadan işini yapar. defansif yönü kuvvetlidir. sneijder gibi bir adam değil yani!" al işte, taşaklarımın üzerinde penguenler müzikal film çevirmeye başladı.

  bu adama defansif yönü kuvvetli diyene tek bir şey diyorum.
  bak, ne kadar da defansif yönü kuvvetli bir belhanda.

  bir sneijderspor'lu(!) olarak benim için belhanda'nın geldiği anlam net ama bunu buraya yazarsam topluca gg oluruz.
  belhanda, öyle çıkıp sneijder gibi fenerbahçe derbisinde bir sağa bir sola yapıştıracak adam da değil yani. o potansiyeli beklemeyin. sövmeden anlatmaya çalıştığım şey bu. sonra sinirler geriliyor maç izlerken.

  şu an galatasaray'ın en çok tartışılan isimlerinden biri olma sebebi de bir sneijder olmaması değil, üzerine yapışmış laubaliliği. hani sanki "ben oynarsam aslında anasını sikerim buraların ama oynamıyorum işte" tribi var ya, o. hani insan "lan sik kırığı sen oynasan ne oynamasan ne, sen kendini ne sanıyon amına koyim" demek istiyor ama sonuçta kendi takımının oyuncusu. bir şekilde itelenmiş bize, sahip çıkmak lazım.

  çıkar arada kilit pasını verir, arada asistini yapar, arada "amaaaan sikerim" diyip takım atağa kalkarken topu rakibe verir gol yeriz, bazen sarhoş gibi oynar, belhanda budur yani amına koyim, ötesi değil.

 • burdaki ergenlere bakmayın, adam sürekli top kapıyor, ara pası veriyor. defansif yönü daha kuvvetli ve kritik yerlerde top kapıyor. mücadele gücü de yüksek. laubali evet katılıyorum ama etkili

 • maci izleyenler nasil izliyor cozemedim. sahadaki en etkili adamlardan biriydi. aliyor veriyor, verkaca giriyor, ortaliyor her hafta daha iyiye gidiyor. tamam bazen yanlis hareketler yapiyor ama bu hafta oynadigi futbol geldiginden beri en iyisiydi ve bundan cok daha iyi maclar cikaracagi acik.

 • 10 numara değildir zaten. 8,5 diyebiliriz bu adama. 10 numaraların yapmadığı presi koşuyu yapar. 10 numara gibi tekniktir.

  bu maçta da asistini yapmıştır ayrıca.

 • kendinizi kandırmayın. sneijder'in ölüsü bundan iyidir.
  sneijder 100 kilo da olsa adım atacak hali de olmasa tek bir pasla ya da tek bir şutla maç kazandırabilen bir adam.
  belhanda ise vasat üstü bir orta saha oyuncusu.
  sneijder'e göre takım kurarsınız. belhanda'yı ise bir takımın içine monte edersiniz. ara parçadır kendisi. ana parça değil. bu kötü olduğu anlamına gelmez. iyi oyuncudur belhanda sadece özel oyuncu değildir sneijder gibi.

 • tanım: galatasaraylı futbolcu.

  gelelim asıl konuya. abi manyak mısınız siz? birbirinize niye sövüyonuz olm? o onun anasına küfrediyor, o ona bilmemne çocuğu diyor. koskoca adamlarsınız lan, ayıptır...

 • sneijder'in tek bacağı etmez.