debe başlıkları

volkswagen golf

 • boşline paketi, bmw 7 serisi türkiye paketinden highline kadar iyi olan model. bindiğiniz zaman bir almana bindiğinizi hissediyorsunuz bir kere avusturya malı bmalskdskladkqwlqkwlqdlkl devam edemiyorum amk

 • ikinci el, dört senelik arabaya 115 bin domalırken arka koltuğa mor ışıkla bi bakın. sperm izleri olabilir.

 • buraya bir entry koyayım da tartışma çıksın, millet birbirine sövsün.

 • takım için birbirlerine girerler, araba için birbirlerine girerler, siyaset için birbirlerine girerler, markalar için birbirlerine girerler. bunları düdükleyenler de kıs kıs gülüyordur bir köşede. hiçbir şey insanlığın yararı gözetilerek yapılmıyor artık. içinizden biri de çıkıp dese ki arkadaş ortalık araba mezarlığına döndü, iklimin a. koyduk. şu ülke de niye hiçbir yerde ferah, dakik toplu ulaşım yok. bizi niye araba almaya mecbur bırakıyorlar. yürüyerek ya da bisikletle neden şehir içinde düzgünce yaşamıyoruz. borca bağlanmış modern köleler sidik yarıştırıyor. sonra da onu bunu beğenmez cahil dersiniz.

 • golf ün hiç plastik kullanılmadan, el yapımı olarak üretildiğini düşünen tek millet türkler. rakiplerinden az donanımlı ve eski teknoloji motorlu bir aracı satmak ve bu markanın rakiplerinden daha kaliteli olduğu algısı yaratmak çok büyük bir pazarlama başarısı.
  tanım : sırf maliyetten kısmak için yeni motor üretmeyen eski teknoloji motorlarını türlü sahtekarlıklarla kakalayan firmanın orta halli aracı.

  the bomb has been planted.

 • tek rakibi arçelik buzdolabıdır. zira kendisi beyaz eşyayı andırmaktadır.
  https://image5.sahibinden.com/…/x5_4303080059he.jpg

  satış rakamlarını verelim de tam olsun.
  a++ segmenti satışları

 • servisin elinde vazelinle bekledigi buyuk iftiradir.

  vw servisi kuru kuru siker, cift kavramalidir.

 • (bkz: hadi buyur yine başlıyoruz)

 • hemen hemen aynı donanımlarda kuzeni seat leon'dan en az 20 bin tl pahalı olan araç...

  seat leon'un en boşu, vw golf comfortline modeli ile highline modeli arasında bir donanım paketine sahip...

  motor aynı, şanzıman aynı, aktarma organları aynı, elektriksel malzemeler aynı, güvenlik donanımları da hemen hemen aynı, kullandığı mqb platformu da aynı (a3 ve skoda octavia da kullanıyor bu platformu)...

  iç malzeme kalitesi seat leon'dan tabi ki bir tık daha iyi ama seat leon içine oturduğumda koltukları okşayıp, ön konsolu dişleyip, direksiyona dil atmadığım için çok da sorun etmiyorum...

 • eğer çin malı çakma bir araç değilse, hiç bir c segmenti araç, diğer bir c segmenti araca 10 kat falan fark atmaz, atamaz. bunu söyleyen adam malının kölesi olmuş zır cahilden başka birisi değildir. piyasadaki araçlar belli, vw golf, opel astra, ford focus, hyundai i30 vs... her aracın, diğerlerinden daha iyi olduğu disiplinler var. mesela focus'un yol tutuşu iyi, golf'un tsi motoru verimli, renault'un şanzımanı daha sorunsuz gibi sınıflandırılabilir. ama otomobilden gram anlayan, aklı basan bir insan, hiç bir aracın mutlak üstün olmadığını gayet iyi bilir.

  renault megane, vw golf'ten 10 kat iyise, değil 10 kat, neden golf'un 2 katı fiyata satılmıyor? veya neden tüm c segmenti araçların fiyatları birbirleri ile 3 aşağı 5 yukarı aynı? o zaman renault kerizler tarafından mı piyasaya sürülmüş ki bu kadar iyi olmasına rağmen golf'le veya diğer c segmenti araçlarla aynı fiyat?

  espri mi yapmaya çalışıyorsunuz, yoksa mental problemleriniz mi var, vallahi anlayamıyorum.