debe başlıkları

ufak tefek cinayetler

 • iyi ki senarist değil dediğimiz yazarlarımızı ifşa eden dizi.

  senaryoya bak; merve'yi amından vurmalıymış oya. ufak tefek sapıklıklar sanki dizinin adı.

 • --- spoiler ---

  mehmet'i gördünüz di mi ? onu izlerken milyonlarca erkeği izlemiş gibi oldunuz di mi ? ben de öyle oldum. yuvayı yıkan kendisi, karısından genç, kızından biraz büyük biriyle kuduran kendisi, boşanma arefesinde evi almaya çalışan kendisi, karısının kredi kartlarını bile kapatan kadını beş kuruşsuz bırakan ve hatta çocukların velayetini isteyen kendisi. şimdi karısı yeni bi hayat kuruyor diye deliriyo. kıskançlık krizine giriyo. neden ? çünkü sevgilisinden ayrıldı ve yuvasına yeniden dönmek istiyo. çünkü çok pişman. eğer reddedilirse de böyle çirkefleşiyo işte. mehmet senin gibi erkeklerin kökü kurusun.
  --- spoiler ---

  ay sinir bastı.

 • gökçe bahadır'ın merve'nin hayalindeki oya'yı normal oya'yı oynadığından çok daha iyi oynadığı dizi. gerçekten inanılmaz.

 • merve oya ve serhan'ı aynı yatakta bassa bile yine de serhan'ın oya'ya aşık olduğunu anlamayacağı 1 dizi. sneak peeki izleyince buna iyice emin oldum, "serhan'ın gitmek istemesi bni çk yıprttı ühühü" filan diyor, o kadının oya olduğunu anlasa kendi küçük haline dert yanmaz, küçük merve'yi "neden oya'yı gölde boğ ma dın" diye cımbızla parçalardı.

  --- spoiler ---
  oya diyecek ki "serhan'ın panik atağı var ben de doktor olduğum için koşarak geldim ihihihihi". merve de hııığğ ben bunu bilmiyordum sağol oyacık, neyse benim panik ataklı da olsa kocam var ama senin yok ;) diyecek.
  --- spoiler ---

  kapıdan taylan girse "kocam gaymiş" diye ağlaya ağlaya kaçma ihtimali daha yüksek yani. of keşke kapıdan taylan girseydi ahasdf.

 • --- spoiler ---

  bence her şey taylan’ın oğlunun rüyası. zaten rachel de tuzluk. *

  --- spoiler ---

 • eğer yaşım 13 olsa büyüyünce hedefim taylan olmak olurdu. yorulana tatil, darlanana tekne, kafası karışana bahçede mangal, ne yiyelim abi, ne içelim baba he ne diyosun.

  en güzel taylancılık abi kesin diyorum bak.

 • ya pilates topu burcu birsuru entrikalarla yok arzudan kurtulucam yok oyadan kurtulucam diye ugrasacagina oranj mehmetten gercekten hamile kalmaya ugrassaydi ya? oya vermis sana 3 hafta, hic mi sevismiyosunuz nedir yani...

 • oyanın kıçındaki buzlar çözülüp ayıldığında umarım serhan'ı hamile kalmış olarak görür de hayatının şokunu yaşar amk.

 • posta gazetesi yazarı yazgülü aldoğan diziyi artık neden izlemeyeceğini anlatan güzel bir yazı yazmış:

  "kadınlar kötü, erkekler salak!

  tüsiad’ın tv dizileriyle doğru rol modeller yaratma çabası önemli. oyuncuları dikkatimi çektiği için ufak tefek cinayetler dizisini izliyorum; ama senaryo tıkandı: dizideki bütün kadınların birbirlerine entrika yapmaktan başka tek derdi kocalarını elde tutmak, güzel ve şık olmak. erkekler ise süzme salak.

  hepsi karılarının elinde birer oyuncak! bir tek mi düzgün kadın olmaz? sürekli kumpasa uğrayan dr. oya’nın bile elleri çok temiz değil. fakat önce biri, sonra öteki derken erkekler o kadar salağa bağladı ki, artık tahammülüm kalmadı. akıllı diye lanse edilen serhan bile merve’nin elinde oyuncak.

  mert fırat için dizi seyrediyoruz, çocuğu rezil ediyorlar. tamam anladık, süre uzun, yapacak entrika kalmadı, bakışmak da, susmak da kesmiyor, o zaman herkes kötülüğe bağlıyor.

  benden paso! şanel tayyörle cheese cake yapan merve’den de sıkıldım, cilt bakımına gidecek diye kocasının romantik davetini reddeden pelin’den de, yalan dolancı pilates hocası burcu’dan da, donuk bakışlı oya’dan da, ve hatta tam bir işe soyunmuşken eski kocayı kıskandı diye işi boşlayıp evi temizlemeye kalkan arzu’dan da! kadınlar düzelmiyorsa ben bırakıyorum!"

  http://m.posta.com.tr/…zgulu-aldogan-yazisi-1391246

 • merve'nin her daim oya'yı yazık haline, vah vah diyerek ezikledigi dizi. oya da demiyor ki ulan ben doktorum sen kim köpek diye. bön bön suratına bakıyor. merve edip'i de işsiz, aylak diye diye ezikliyor edip kalkıp sen de sabah akşam ton sürton giyinip acaba bugün kimin güzellik salonu randevusunu iptal ettirsem diye düşünüyorsun demiyor.
  merve'nin bayağı yorumları, arkadaşlarını aşağılarken kullandığı lise jargonu, efenime söyleyim sıfır derinlik bir karakter olması ve bu tiplemeye hayran kişilerin bulunması.
  oyanın aslında aptallık olan iyiliği...
  valla sıkıldım harbiden.
  bu arada alakasız olacak ama burcunun üç metre alnı beni benden alıyor. maviye boyasan avatar filmine kakalarsın o derece.