debe başlıkları

turkcell hatlarımızı iptal ediyoruz kampanyası

 • tutmayacak kampanyadır, çünkü insan olanlar çoktan iptal etti zaten.

 • ''4 kisiye kapattirarak destekledigim kampanya.
  turkcell anca bundan anlar. ''

  gg gerekçesiyle silinmiş. hadi gg gerekçesi olacak şeyi sileyim bakalım yine silcek misin dürümcü?

 • ön edit: yaklaşık on gün kadar önce aşağıdaki entriyi girdim gg gerekçesiyle silindi. düzeltip canlandırdım lakin üç gün geçmesine rağmen hala entry gözükmüyor. bilmediğim bir şey varsa haberdar edin lütfen. aynısını kopyalıyorum aşağıya.

  şimdi ben bu tür protestolara katılma şansını bir türlü yakalayamamaktan müzdaribim.

  misal;
  gezi olayları sırasında garanti bankasındaki hesaplarımızı kapatıyoruz diye bir kampanya başlatıldı, hesabım olmadığı için kapatamadım destek de olamamış oldum dolayısıyla.
  bağdat baharat'ın yüzsüzlüğü ile ilgili bir şeyler paylaşıldı, markette bağdat baharat ürünü bulamıyorum hiç. bulsam kasaya kadar gidip okuttuktan sonra aaa bu bağdat baharatmış deyip geri reyona bırakmaya gideceğim üşenmeden. dediğim gibi bulamıyorum.
  kızılkayalar'dan hamburger almayacağım diyorum, istanbul'dan çok uzak olduğum için yine destekleyemiyorum.
  buna benzer bir çok şey paylaşıldı burada. destek verememem, katılamıyor olmam hep ukte kaldı içimde.

  en son bu türkcell olayı patlak verdi, hattım türkcell değil. anneminki de değil. kardeşimi aradım, türkcell'se ona taşımasını söyleyecektim. onunki de türkcell değilmiş.
  ulan ağız tadıyla bir protesto bile edemiyoruz şunları derken telefonum acı acı çaldı. ( yok yok gırşehir yöresinden oynak bir hava benim telefon sesim)
  02167090012 arayan numara bu. 216 yı görünce yine hangi kredi kartım patlak verdi acaba diye korkarak alü diye açtım telefonu.

  kibar bir hanfendi biz falanca araştırma şirketiyiz ( hatırlayamadım şimdi) vaktiniz varsa sizinle anket yapmak istiyoruz dedi.
  sözlük yazarı olduğum için anketi çok seviyorum sizler gibi, hemen kabul ettim tabi.

  onbeş dakika sürecek dedi. konuşmayı da özlemişim madem kabul ettim. eğitim düzeyi kimlik bilgileri derken ilk etap bitti sorulara geçti.

  anketçi kız=ak
  ben=ben

  ak: daha önce hangi gsm operatörlerini kullandınız?

  ben: avea, türkcell, telsim, vodafone.

  ak: şu an hangi gsm hattını kullanıyorsunuz?
  ben: vodafone

  ak: ilerde birgün hattınızı taşımayı düşünüyor musunuz, evet hayır belki?

  ben: belki olabilir.

  ak: hattınızı avea'ya taşımayı düşünür müsünüz, evet hayır belki?

  ben: belki.

  ak: hattınızı türkcell'e taşımayı düşünür müsünüz evet hayır belki?

  ben: kesinlikle hayır.

  ak: müşteri memnuniyetini düşündüğünüzde 1 den 5 kadar operatörleri puanlar musunuz? 1 en düşük 5 en yüksek.
  avea?

  ben: 3

  ak: vodafone?

  ben: 3

  ak: türkcell?

  ben:0

  ak: beyfendi 1 ile 5 arasında bir puan vermeniz gerekiyor.

  ben: 0'dan 1 o zaman.

  ak: çekim kalitesi açısından operatörlere 1 ile 5 arasında puan verebilir misiniz. 1 çok kötü 5 çok iyi olcak şekilde,
  avea?

  ben: 3

  ak: vodafone?

  ben: 3

  ak: türkcell?

  ben: 0

  ak: beyfendi 1 ile 5 arasında bir puan vermeniz gerekiyor.

  ben:sıfırdan 1 o zaman.

  ak: güven duyma açısından öperatörleri 1 ile 5 puan arasında değerlendirebilir misiniz? 1 hiç güven duymuyorum 5 çok güveniyorum.
  avea?

  ben:2

  ak: vodafone?

  ben:3

  ak: türkcell?

  ben: 0

  ak: beyfendi 1 ile 5 arasında bir puan vermeniz gerekiyor.

  ben: sıfırdan 1 o zaman?

  buna benzer bir çok soru sordu. türkcell hepsinde sıfırdan 1 aldı tabi. bu ara her sıfırdan bir dedikten sonra onlar, hakkında taciz tecavüz iddası olan ensar vakfı'na sponsor olmaya devam ediyorlar diye ekliyorum.

  sizce gsm öperatörlerinin en büyük problemi nedir dedi.
  ben de aşırı pahalı bir de kalitesiz dedim. 4 gb internete dünyanın parasını istiyorlar, üstelik çok kalitesiz hizmet sunuyorlar dedim.

  sonra şöyle bir soru sordu, soru sayesinde anladım ki anketi türkcell yaptırıyor:
  son zamanlarda türkcell ile ilgili olumsuz bir haber duydunuz mu?

  ben: evet duydum, tecavüzcülere sponsor olmaya devam ediyorlar.

  vakit ayırdığım için teşekkür etti, verdiğim bilgileri operatörlerle paylaşmalarında bir sakınca olup olmadığını sordu. ben de paylaşın özellikle de türkcell'e paylaşın dedim.
  son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı dedi. dedim türkcell'i sevmiyoruz. ekledim dedi. hoşçakalın deyip kapattı.

  telefonu kapadıktan sonra nasıl ferahladım bilemezsiniz. sonunda olmuştu işte, ben de bir kampanyaya dahil olabilmiştim.

  eğer ordan aramasaydılar aklımdan trabzonlu bakkalın kampanyasına dahil olmak geçiyordu artık. düşünün ne kadar düştüysem.

  evet bir bakkaldaki tüm coca cola'ları alıp hepsini yere dökecektim.

  gg lik bir durum yok. türkcell sponsorluğa devam edeceğini açıkladı. tecavüz sanığı 500 küsür yıl ceza aldı. ( oldu bittiye getirilip vakıfın aklanmaya çalışıldığını görüyoruz tabi)

  memnun değilim türkcell'den kullanmak da istemiyorum. müşteri olarak bir ürün ile ilgili fikrimi söylemek de en doğal hakkım diye düşünüyorum.
  herkese türkcell'siz güzel günler diliyorum.

 • çocukların tecavüze uğradığı evin kaçak olduğu anlaşıldı. kaçak bir evde çocukları koruyacak hiçbir denetimin olmadığı anlaşıldı. çocukların yaşadığı mağduriyetin sadece bir sapıkla ilgili olmadığı, asıl suçlunun bir sapığa her türlü ortamı hazırlayan vakıf olduğu anlaşıldı. tüm bunlar karşısında yüz küsür vakıf hepimiz ensar'ız dedi. (hepinizin amk.) türkcell ısrarla sponsor olmaya devam edeceğini açıkladı.

  hülasası şu. adamlar çocuklara tecavüz etseler bile birbirini kolluyor, hiç utanmadan tarafını açıkça belirtiyorlar. yani biz böyle bir şey karşısında tepkisiz kalabilir miyiz? kalamayız...
  kampanyaya devam. bu rezilliği her tarafta duyuracağız. ekşi'de, twitter'da, facebook'da... sokakta, kahvede, dost muhabbetlerinde...

 • turkcell'in hattını kapatanlara ve buna yönelik yazı yazanlara karşı cephe aldığını görünce, katıldığıma tekrardan sevindiğim kampanya. evet kardeş, kapattım. senden daha az kalitede hizmet vereceğini bildiğim bir operatöre geçtim ve evet, bile bile geçtim. en demokratik haklarımdan birisi. protesto ediyorum seni ve bana engel olamazsın. ek bilgi vermek gerekirse, geçtiğim operatörden bir de telefon aldım. samsung galaxy s7. telefon bana * aylık 90 tl'ye falan geldi. yanında da samsung gear vr hediye verdiler.

  ha turkcell kardeş, merak ediyorsan söyleyeyim. aylık 200 tl de olsa faturanı öderdim ben. ödeyebilecek gücüm var. ödemeyecek gücüm de var. kal sağlıcakla.

 • bu kampanyaların firmalara zarar vermeyeceğini düşünenler var aramızda, çok ilginç gerçekten.

  neymiş efendim turkcell'in milyonlarca aboneliği varmış. yahu arkadaş sizler türkiye'nin her yerini yaşadığınız şehir merkezleri gibi mi sanıyorsunuz. arka planda milyonlarca insan yığınları var, fakirler, tüketim oranları çok düşük.

  burada çatır çatır hattını iptal edenlerin her biri turkcell'in beş kuruş kazanamadığı müşterilerin en az on katı para kazandırıyor bu kuruma.

  hat kapanmasın diye 5 tl yükleme yapan, verdiği para aldığı hizmeti anca karşılayan milyonlarca abone var, bu bütün operatörler, bankalar ve diğer hizmet sağlayıcıları için geçerli.

  yani aboneliğini iptal eden kesim kaymak müşteri, para kazandıran, istenilen müşteriler. bu iş bankacılık sektöründe de böyledir.

  bi mevduatı olan hesap hareketliliği yüksek müşteri var bir de hesap işletim ücreti dahi vermeden boşta hesap bekleten müşteri var. bankalar veya operatörler elinden gelse inanın mevcut aboneliklerinin yarıdan çoğunu iptal ederler.

  binlerce çalışanı olan bu kurumsal şirketler bütün bu giderleri 5 tl yükleme yapan varoşlardan değil, binlerce lira fatura ödeyen şirketlerden ve her ay düzenli olarak yüksek tarife faturası ödeyenlerden karşılıyor.

  ayrıca söz konusu kesimin bundan sonra yapacağı tercihler, çevresindekilere vereceği tavsiyeler, yaşına gelen çoluğuna çocuğuna alacağı ürünler düşünüldüğünde uzun vadede bu tip eylemlerin etkileri daha da yıkıcı olacaktır kurumlar için.

  yani eğer turkcell'e tepkiliysen ve zarar vermek istiyorsan bu kampanyaya katılarak düşündüğünden fazlasını yapabilirsin.

  ayrıca iktidar ve şirketlerine karşı artık elimizde kalan, hemen uygulayabileceğimiz tek yaptırım da budur.

 • ilginçtir, şirket hatlarımın alayını vodafone geçireceğimi yazdığım entry şikayet sebebiyle silinmiş. neyini şikayet ettiniz paşam ? yaklaşık 100 tane şirket hattımı vodafone geçireceğim dediğim zaman algı oluşacak falan mı sandınız bilmem belki de oluşmuştur. zaten geçiş işlemini geçen çarşamba günü tamamladım, hatta vodafone 2-3 tane ayfon bile hediye etti.

 • etrafimdaki 8 kisiyi vodafone'a gecirerek destekledigim kampanya

 • bugün turkcell'in twitter'ı engelleme talebini de gördükten sonra üşendiğim hat taşıma işine başlamış bulunuyorum.

  532'yi arayarak sesli yanıt sisteminden "taahhüt iptal" dediğinizde ödeyeceğiniz taahhüt iptal ücretini sistemden öğreniyorsunuz, bu ücret size uygunsa bekleyip müşteri temsilcisine bağlanıp taahhütünüzü iptal ediyorsunuz. misal benim 39 tl olan faturam için 7,5 aylık taahhüt iptal ücreti 18 tl çıktı.

  müşteri temsilcisi neden diye sorduğunda da turkcell'in destekçisi olduğu kurumlardan ötürü hattımı taşıyacağım dediğinizde "e biz açıklama yaptık görmediniz sanırım" dedi o açıklama da ha da kötüleştirdi deyince de "saygu duymak zorundayım kararınıza" diyerek vedalaştık.

  yani kampanya bence şu an çok başarılı devam ediyor.

 • hattım zaten avea, onu da hükümete yakınlığından ötürü vodafone'a taşıyacağım.

  lakin evdeki internet turkcell superonline. oturduğum bölgede fiber altyapısı sağlayan tek firma. 12 aylık taahhütüm bu mayıs ayında bittiği için sürekli superonline tarafından aranmaktayım.

  bugün yine aradılar;

  -bıdı bıdı bıdı şöyle kampanyamız var böyle kampanyamız var.
  +turkcell ve turkcell superonlayn birleşecek mi?
  -evet bu ayın sonunda birleşme gerçekleşecek.
  +o zaman ben tahahhütümün sonlandırılmasını istiyorum.
  -nedenini sorabilir miyim?
  +şirketinizin çocuk "istismarına" vermiş olduğu desteklerden ötürü sizinle devam etmek istemiyorum.

  o an çalışan ne diyeceğini bilemedi. kemküm etti filan. tamam ben bunu bildireceğim dedi. bildir annem bildir. belki uyanırsın sen yakarsın turkcelli. ya haberi yoktu garibimin ya da müşteri hizmetlerine böyle bir nedenden ötürü ayrılmak istediğini belirtenler olmamış.

  destek verdiğim kampanyadır efenim.