debe başlıkları

tinder

 • oha oha hani kimse kimseyle eşleşemiyordu lan burada?
  ee millet muhabbeti kondomlara kadar getirmiş??

  şş cinsel hayat çok mu güzel lan?

 • suserlerin bol keseden salladığı uygulama.

  yok 1 ayda 10 buluşma yapmış

  yok gerekli birleşmeyi yaşamış.

  hasiktir git amk. yalancıyı sikseler boş otobüste ayakta gidersiniz.

 • tamam kardeşim anladık artık yeter,yazmayın aynı şeyleri gına geldi!

  -tinder yurtdışında daha iyi.
  -aleyna,16 yaşında.
  -fuat avni tek kişi değil.

  anladık.

 • an itibariyle kendisi araciligiyla tanistigim hatunun kanepesinde yorganin altindan entry yazmami saglayan program. ilk bulusmada hatunun evinde bulustuk. sevismedik. hatun da kilolu bisey cikti. beraber uyuyalim mi dedim, ayni bolgedeyiz, olmaz dedi. ee eve gidim dedim, bu saatte gec olur dedi. salondan bildiriyorum beyler. amk acayip acayip isler acti basimiza. ne isim var lan benim bu evde.

 • arkadas bu nedir: http://i.hizliresim.com/0yzy5w.png

  bu fotoğrafın tinderda işi nedir?

 • bu sabah ilk defa yunan adası samos'tan değil de bir türk kadınıyla eşleştim, akabinde hemen kaldırdı eşleşmeyi. ya da programı falan silip telefonu kireç kuyusuna attı sanırım, bilemedim şimdi.

 • kadınların hakkında çok fazla yalan söylediği bir uygulama.

  yalandan kastım şu. bir kadının neden bu uygulamayı kullandığını asla anlayamıyorsun. erkekler cinsellik aramakla suçlanıyorlar ama bunu saklamıyorlar. zaten kadınlar bunu görüp sonra da şikayet ediyorlar, neden herkes bu kadar abaza diyorlar.

  peki kadınlar ne arıyorlar bu uygulamada?

  sorduğun zaman, illa sevgili olmak, tek gecelik ilişki yaşamak zorunda mıyım, ben belki arkadaşlık edecek birini arıyorum diyorlar.

  madem öyle birini arıyorsun, şikayet ettiğin bu sözlükte arkadaşlık edeceğin birini bulmanın daha kolay olduğunu bilmiyor musun? edebiyatla mı ilgileniyorsun, bilimle mi, müzikle mi, dansla mı, gece hayatıyla mı, politikayla mı, dizilerle mi? ne ile ilgileniyorsan gir ilgili birilerinin/birşeylerin başlığının altına istemediğin kadar dolu adam bulursun zaten. hem çok iyi anlaşırsın, hem çok güzel sohbet edersin, istersen buluşup vakit geçirirsin.

  ama bunu yapmıyorsun. çünkü fotoğrafı yok değil mi? yaşı da yazmıyor zaten. vaktini harcayacağın malın ne olduğunu göremiyorsun. sonra beğenmediğin bi tip çıkarsa harcadığın vakte yazık olacak.

  işte bunun için giriyorsun tindera. önce malı bir beğeneyim, yanıma yakışan cinsten olsun diyorsun. elimde birsürü alternatif olsun, içlerinden seçeyim diyorsun. ben birilerine vakit harcamayayım, herkes bana vakit harcasın, köpeğim olsun, aralarından belki bir tanesini seçer yanımda taşırım diyorsun. ben seçilen değil seçen kişi olurum diyorsun.

  ben kitap okumam ama, rus edebiyatını mutlaka bilsin. çok gece hayatına girmem ama beni alsın götürsün, ortamları bilsin. politika mı, o da ne? ama siyaset konuşmayı bilsin.

  yani demem o ki, ben yanıma yakışacak birini arıyorum. arkadaşlarımın yanında havamı basabileyim, kıskansınlar. elimde daha iyi bir alternatif olmazsa yüzüğü de takar, hayattaki en büyük idealime ulaşırım. böyle bir adam benim olsun, diğerleri havasını alsın.

  birbirimizi kandırmayalım. işte sen kadın olarak bunu istiyorsun.

  bencillik ediyorsun ama bunun farkında değilsin. yurtdışındaki hayatları kıskanıyorsun, yediğin aile ve toplum baskısından gönlünce yaşayamıyorsun. ve bunun suçlusu olarak da erkekleri görüyorsun. halbuki erkeklerin de senin yaşadığın zorluklarla yaşadığını göremiyorsun.

  erkekler belki kültürlü değil, belki çok abaza, ne zaman ne söylemesi gerektiğini dahi bilmiyor. ama hiç değilse tinderda ne arıyorsa onu söylüyor.

  istersen koca ara, ister arkadaş, ister tek gecelik ilişki. istersen de ego tatmini. ama yeter ki yalan söyleme, istediğini söyle. karşındaki insan da sen ne istiyorsun onu bilsin.

 • ingiltere'de kalırken iki günde bir match alan, "nimetlerinden" birçok kez faydalanmış biri olarak, türkiye'de yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum ve match sayım yalnızca iki. bunlardan birisi "nasılsın?" soruma dahi cevap vermezken, diğeriyle yarın buluşacağım.

  her biri dünyanın en güzel kızı olan; insan, hayvan, bitki, uzaylı olmak üzere kainattaki bilumum canlının birlikte olmak için birbirini ezdiği, beyaz atlı prenslerin birbirini vurduğu ülkemin o muhteşem kızlarıyla eşleşememek açıkçası beni çok üzdü.

  tinder profillerinden anlaşılacağı üzere ülkemizin o kusursuz kızları bu uygulamayı snapchat ve instagam sayfalarının reklamlarını yapmak için kullanıyorlar. hayır benim anlamadığım hayatında tanımadığın kişi seni intagram'dan takip edince ne olacak? eline ne geçecek?

  işte bu yüzden ülkemin erkeklerine tavsiyem bu ülkedeki egoist, kendini beğenmiş, dünyanın kendi etrafında döndüğünü zanneden kızların peşinde koşacağınıza, açılın abicim yurt dışına ve kadın neymiş, kadınlarla nasıl eğlenilip, güzel vakit geçirilirmiş (buradaki güzel vakitten kasıt yalnızca cinsellik değil. karşı cinsler sikişmeden de eğlenebilirler evet!) görsünler ve hayatın tadını çıkartsınlar!

 • üstteki iki entry'i okumam sonucu silmeye karar verdiğim uygulama.

  öyle bir yazmışlar ki sanki erkekler köle, bu hanım kızlarımız da köle pazarında gezen şehrin zengin kadınları.

  paylaştıkları profil fotoğrafları ve instagram fotoğrafları olmasa zannedecegiz ki tinder'daki hanım kızlarımız, köle pazarından seçecekleri sınırlı sayıdaki erkeği azad edecekler, özgürlüklerine kavuşturacaklar. bu yüzden erkeklerin bu kızlardan eşleşme alabilmesi için bin dereden su getirmesi, 40 takla atması hatta ağızlarıyla kuş tutması gerekiyor.

  halbuki tinder uygulaması üstteki entrylerde bahsi geçen araba anahtarı, cüzdan, sigara üçlüşü ile poz veren, kasları şişirdikçe şişiren, ellerinde nargile "gülüm gülüm ben seni için ölmeyi göze almışım..." şeklinde yazılar paylaşan yurdum gençlerine vurduran kızlarla dolu.

  illaki hepsi öyle değil kabul ama basit bir ilişki uygulamasını çift taraflı mutualist ilişkiden, tek taraflı, sadece erkeklerin faydalandığı, bu sebeple kızların paçavra, adeta bir köle olan aşağılık erkeklere like atarak lütfettiği bir ilişkiye dönüştürme çabasında olan "kezbanların"*egolarını tatmin ettiği bir ortamda bulunmak yemin ediyorum o yukarıdaki entrylerde aşağılanan erkeklerle aynı ortamda bulunmaktan daha fazla rahatsızlık veriyor.

  bunu anlamamıza yardımcı oldukları için tinder kullanan sözlük kızlarına teşekkür ediyorum.

 • kullandığım için sevgilimden azar yediğim uygulama. yahu kocam bu kadar karışmıyor, sana ne oluyor.