debe başlıkları

steam

 • oyun oynayanlara hayatsız diyen çomarları göstermiş başlık.

 • okundu. allah kabul etsin.

 • (#60272979)
  yeşil ışık yandı! :)
  birkaç saat önce! nasıl heyecanlı ve mutluyuz anlatamam! kardeşimin hayalleri gerçek oluyor. hem de bu genç yaşta! emeğinin hakkıyla ve sizin desteğinizle! teşekkürler sözlük! teşekkürler suserler!
  bunu şimdi büyük bir mutlulukla söyleyebilirim. artık bizi yeşil ışık yanan oyunlar arasında bulabilirsiniz :) ya da alın size kısa yol burada
  gönülden teşekkürler!

 • kardeşim, 20 yaşında, aylarca yazılım yazdı, en sonunda kendi oyununu çıkardı, yazılımcı olmasına rağmen grafikleri bile kendi yaptı, gurur duyuyorum.
  destek olmak isterseniz linki burada : link
  yorum yazanlara oyun çıkınca ücretsiz key de verecek.
  insanın hayatta severek bir şeyler yapması ve ortaya bir şeyler çıkarması ne kadar da güzel.

  edit: kardeşim oyunu yüklediğinden itibaren 23 saat geçti, 371 evet aldık, top100'e girmemize az kaldı. umarım son yeni editte yeşil ışık yandı müjdesi veririz. teşekkürler!

 • (bkz: $3bn)

  abi tamam k'yı anladık, kısa oluyor, 3k yazıyorsun 3 bin falan da
  $3bn nedir amk programlama dili gibi. yazsana 3 milyar dolar diye, bak ne güzel duruyor.

  ama yok billion daha havalı.

 • abi hırsızlığı falan geçtim de, steam'e alışınca torrent çok amele geliyor. uğraşmaya hiç değmez. 4,5 tl'ye witcher 2 aldım mesela. bunu torrentten bulacaksın da, bozuk çıkmayacak da falan filan. gerek yok heyecan aramaya. ayrıca nasıl kitap alıp kütüphane dizmek keyif veriyorsa insana, bunda da oyunlardan oluşan bir kütüphane yaratmak o kadar zevkli.

 • "torrent dururken netflixe her ay 9 dolar bayılmak enayilik" diyen amerikalı ölücülerin kuzenleri buraya da geliyor.

  ölücülüğe veya ahlaksızlığa ekonomik kılıflar bulsak bile, bunlar elmayla armutu karşılaştırdıklarını farketmiyorlar.

  netflixin verdiği hizmet, sadece torrentten de bulacağın filmleri izlemek değil. her yerden/cihazdan izleyebilmek, anında başlayabilmek, dosya yönetimiyle uğraşmamak, virüslü veya bozuk filmleri endişe etmemek, ultra-kişiselleştirilmiş tavsiyeler almak, vs. torrentin avantajıysa, popüler programların yeni bölümlerini yüksek kalitede izleyebilmek. netflixe üye olup, nokta atışlar için arada sırada torrent kullanmak mantıklı.

  steamin verdiği hizmetse, görece netflixten bile daha iyi. netflixin tüm avantajlarına sahip ve bu avantajlar oyun alanında daha da önemli (virüs daha büyük sorun, bozuk kurulum daha büyük külfet). netflixin hiç bir dezavantajına sahip değil (oyunlar çıktıkları anda buradalar, kalite farkı yok). ek olarak beğenmediğini iade imkanı, otomatik yama, dlc ve mod kolaylığı, save dosyalarının ve oyun profillerinin silinme tehlikesi olmadan cloudda durması, achievements, vs. tabii çoğu kişi için en mühimi de multiplayer oynayabilmek.

  yani bırak elmayla armutu, bunlar çürük elmayla charlize theronun yaladığı taze armutu karşılaştırıp "çürük elma bedavayken, o armutu niye (y)alasın ki?" diyorlar. garip bir örnek oldu, peki şu nasıl: charlize theron'u yalamak dururken virüslü şişme bebek sipariş etmek?

  (kadınlar, bu analojiler bir gün elbette size de uygun hale gelecek, işte o gün muasır medeniyetler seviyesine çıkmış olacağız)

 • an itibari ile steam

 • ulan adamlar türkiye gibi bir ülkeyi adam yerine koyup hizmet veriyor, türkçe site falan hazırlamış satışa sunuyor oyunları. bizim lavuklarda 3-5 lira daha ucuza alıcam diye para birimini değiştiriyor. hesap bloke olunca da support a ağlıyor ekşide ağlıyor.

  size müstehak dallamalar. sizin internete girmeniz bile günah amına koyim. zihniyetini siktiklerim. gidin torrent dan indirin ne işiniz var sizin orijinal oyunla. hayır bu tür gavatlar yüzünden adamlar sikerim diyecek komple türkiye ip lerine kapatacak platformu o olacak.

  bu olay sadece steam için geçerli değil. o meşhur donanımhaber ölücüleri de aynı bok. adam aliexpress den gözlük almış 1 dolara. küçücük bir hata var diye satıcıyla iletişime geçmiş yeni gözlük talep etmiş. satıcı da iyi niyetli ya profililinde kötü yorum gözükmesin ya onun da götünü sikeyin ayrıca, bizim malları adam yerine koyup yenisini yollamış. hikaye burada başlıyor...

  yeni gözlüğü alan adam donanımhabere sıcak fırsat ekliyor beyler gözlük aldım beleşe diye. herkes o fotoğraftan adama yollamış aldığım ürün hatalı çıktı diye. çindeki adam 3-5 tane yollamış boş yere millete. sonra türkiye ye gönderim yapmamaya başlamış haklı olarak. gümrük sorunlarını vb bahane etmiş.

  ulan nasıl sinirleniyorum şunları yazarken. cümleyi nasıl toparlayacağımı bilmiyorum. bir takım sik kırıkları yüzünden adam gibi alışveriş yapan insanlar zarar görüyor.

  steam, dünyanın en büyük dijital oyun platformu. kaç ülkeden kaç milyon aktif üyesi var kimbilir. böyle bi ortam şu pezevenkler yüzünden erişilemez hale gelicek ona üzülüyorum.