debe başlıkları

selahattin demirtaş

 • burada bu adamı övenler en az recep tayyip erdoğan'ın, kemal kılıçdaroğlu'nun, devlet bahçeli'nin ve diğer bütün liderlerin kitleleri kadar halktan insanlardır. selam verdiğimiz dostumuz, ekmek yediğimiz iş arkadaşımızdır.

  şimdi nefret söylemini de al git.

 • kenan evren de resim çiziyordu. bu adam kötü olabilir mi?
  saçma sapan argümanlarla cici gösterilmeye çalışılan şahıs. akan kanda vebali büyüktür.

 • teröristlere silah taşıyanları biliyoruz. bu silahları video ile ispatlayan kişinin başına neler geldiğini falan da biliyoruz. kimse kimseyi kandırmasın.

  bir sözüm de muhaliflere gelsin, pkk'yı ve akp'yi bitirmek istiyorsanız hdp'ye ihtiyacınız var, enayilik yapmayın, ayrıştırıcı olmayın.

 • mecliste en çok milletvekiline sahip üçüncü partinin eş genel başkanı.

  bakıyorum da kendisine bir sepet küfür edilmiş, şimdi gördüklerim "anası sikilmiş"* ve "orospu çocuğu"* mesela..

  sözlüğün sahibi olan avukat milletin entrilerinden para kasmaya çalışacağına şu lümpenleri temizlese sözlükten çok iyi eder. yoksa pazartesi parti avukatlarıyla birlikte bu embesillere güzel suç duyurularında bulunmayı planlıyorum.

 • birçok türk milliyetçisinin aksine öykülerinde dahi anlamındaki -de'yi ayırabiliyor. bölücülük yaptığı bu nadir durum bile düzgün ve güzel bir türkçe ifade için.

 • ulan cumhuriyeti yıkan oylamanın stepnesi olan kurtçuklar hala her gün gelip bu adama laf söylüyor.

  biraz utanmanız olsun lan.

  demirtaş'ı geçtim, apo'nun yapmadığı kötülüğü yaptınız ülkeye. hala utanmadan gelip demirtaş'a laf yetiştiriyorsunuz.

  yuh.

 • mecliste olması ve çakma milletvekillerine haddini bildirmesi gereken kişi.

  diğer arkadaşlarıyla birlikte özgürlüğüne kavuşması dileğiyle.

 • tsk'nın koruyamadığı askeri sefter taş için 2015 yılında soru önergesi veren partinin lideridir. (bkz: 1 aralık 2015 sefter taş soru önergesi)

  vatan, millet, sakaryacıları kenara alalım.

 • tutuklanmadan önceki röportajında "diyelim ki anamuhalefetin başkanı sizsiniz. ne yapardınız?" sorusuna şu yanıtı vermiş:

  --- alıntı ---

  kendimi kılıçdaroğlu’nun yerine koyarak düşünemem, ama elimde öyle bir güç olsaydı, partim öyle bir konumda olsaydı, yapacağım ilk iş pkk’ye ateşkes çağrısı olurdu. derdim ki, “silahları sustur, ateşi kes. biz senin türkiye’ye karşı silahları tümüyle bırakabileceğin koşulları yaratmak için anamuhalefet partisi olarak parlamentoda inisiyatif alıyoruz. bunun için demokratik siyasete şans ver. türkiye’nin ikinci büyük partisi olarak topluma alternatif bir çözüm süreci programı açıklayacağız. bunun için silahları sustur.” biz bunu hdp olarak bugün söylüyoruz da, öyle bir güç olarak söylediğimizde yaratacağımız etki başka olurdu.
  --- alıntı ---

  (bkz: http://t24.com.tr/…eri-odemeyi-goze-alabilir,369410)

 • belki hatırlarsınız demirtaş'ın 'seni başkan yaptırmayacağız' çıkışından sonra pkk'nın üst düzey yetkililerinden açıklama gelmişti böyle sert çıkışlar siyasette olmaz, konuşulup anlaşılabilecek konular bunlar, hdp'nin pazarlık yapması gerekir tarzında. pkk'ya da bu ülkede vatansever diye geçinen insanlara da pek yaranamadı çoğu zaman aslında bu adam.
  partisini bölgesel bir parti olarak düşünüp kürt halkı eksenli karar verseydi yapacağı şey sadece seni başkan yapacağız sen de şu dolmabahçe'de söylenenleri hayata geçirmek için adım atmaya başla olacaktı.

  konuyu şuraya bağlayacağım bu adam ve beraberindeki parti arkadaşları pkk'ya destek olmaktan, pkk propagandası yapmaktan dolayı içeride olduklarını düşünmüyorum. 1-2 hafta sonra başkanlık oylaması meclise gelecek ve mhp'nin desteği gerekli, şu an o desteği sağlamış durumdalar. ayrıca çok büyük sonuçları göze alarak onu başkan yaptırmayan demirtaş'ı ve arkadaşlarını da bu süreçte susturmuş olacaklar.

  ama bakıyorum ki buradakiler hala pkk'lıların sonu geldi, işte siyasi kanatları çöktü hainlerin muhabbetindeler. artık o şemsiye açılmayacak kıvama gelene kadar da düşüneceklerini sanmıyorum. tabi o raddeden sonra düşünsen de boş, eylem yapsan miting yapsan da boş.

  kürt hareketi ya da bazen onla paralel hareket eden sosyalist hareket bir çok parti kurdu, bir çok partileri kapandı. cezaevleri o insanlar için bu ülkede bir gelenek oldu. bazılarını astılar, bazılarını lime lime ederek öldürdüler ama bu insanlar geri adım atmadılar. sorunu çözdü mü devletin sistematik bir şekilde bu yaptıkları, hayır direnişi büyüttü sorun yerinde duruyor. bu kişileri içeri attıranlar da biliyorlar aslında bunlar içeride iken durumun daha da kötü olacağını fakat umurlarında olan şey ülkenin daha kötüye gitmesi değil başkanlık için gerekli çoğunluk.