debe başlıkları

pazar sabahı erken kalkmak için bir neden

 • küçük bir kızınızın olması.

  parmağını burnunuza sokmak suretiyle uyandırıyor, durduramıyoruz. *

 • arkadaşın gazına gelip balığa gitmek, yok geçen gün şöyle lüfer tutmuşlar, yok bir kiloluk levrekleri beğenmeyip geri salıyorlarmış, bir sikim tutamadan geri döndük.

 • sabahın 8'inde apartmanın kapısına bir kamyonun yanaşması ve komşunun tangır tungur evden taşınmaya başlaması. iyi ki bir tüfeğim yok.

 • yds efendim.

  her sınavda olduğu gibi insanları şehrin bir ucuna yollayan ösym sağolsun.

 • avustralya gp.

 • çocuğum da yok kedim de gece 2’de yattım. haftaiçi her gün her uyandığımda istisnasız bu haftasonu “çok uyuyacağım” diyorum(çoktan kasıt 10) sonra biyolojik saate göre beynim uyanıyor. ve sanırım beynimin içinde kocaman bir oda, ranzalar ve ranzaların üzerinde çocuklar var. başlıyorlar mır mır mır konuşmaya. o konudan o konuya geçiş hızlarına yetişemiyorum. hayal dünyaları da çok geniş kurup duruyorlar. susturamazsın çocuklar erken uyanır. yavru köpekleri de var bir sürü. yirim.

  sonuçta 8’de uyandık gene ben ve beynimdeki veletlerle.

  sabah insanıyım sorun yok. yatak keyfi dünyanın en güzel şeyi. başucumdaki camı açtım oksijen giriyor. beş dakika gerindim az önce. yaklaşık üç farklı kuş türünün sesini duyuyorum. biri sanırım kumru gugugu gibi bir ses çıkartıyor. diğeri ciyak ciyak ama karga değil kesinlikle. ne bu çözemedim. bir de serçeler var mini minnoş bir fon müziğiyle susmadan cikliyorlar.

  cama ekmek, peynir, ceviz falan ne istersem koyarım büyük parçalara martılar ve kargalar gelir. yeşil papağanlar da var koşuyolu’nda ama onlar cama gelmez(geçmişte papağanları taşıyan geminin istanbul’da kaza yaptığı ve bu kuşların bir kısmının ortalığa saçıldığı söylenir)

  belli ki henüz gerizekalı istanbul insanı yollara dökülmemiş. korna ve birbirlerini yeme sesleri yok. ama bir yol uğultusu var gibi.

  pazar olduğu için sanırım yan inşaat da sessiz. aha karga beyimiz de uyandı. neden bilmem hep erkek gibi geliyor bu kargalar.

  temelde bal kaymak, ızgara hellim, taze simit, çay olan bir kahvaltı hazırlayıp güne başlayacağım. ezine de kesin diğer ürünler opsiyonel. önümde kocamaaaan bir tatil günü ve yapılacak bir sürü güzel şey var.

  pazar erken kalkmak güzeldir. öbür türlü günü kaçırıp üzülüyorum. hemen pazartesi geliyor. (inşaat tatil değilmiş matkabımsı elektronik bir aletin sesleri de geldi)

  vira bismillah fona güzel bir müzik alıp başlayalım.

  https://youtu.be/zpoanweyzt8

 • çalışıyoruz oğlum. yatın siz yatın götünüzü büyütün.. :(
  edit: bi ustteki emekçi kardeşime ve babasına selam olsun..

 • henüz 2.5 aylık kızımın var bir nedeni ama bir türlü çözemiyorum. bir bilsem hemen ortadan kaldıracağım o sebebi ama sorunca da trip atıp ağlıyor, anası kılıklı işte(:

 • haftaici 6'da kalkan er kişinin, haftasonu da biyolojik saat yüzünden erkenden kalkmasıdır. bana uyku haram dostlar.

 • pazar günü bile 11 saat çalışıyor olmak.