debe başlıkları

olcay şahan

 • az önce fena saçmaladı.

  edit: ne dediğini de yazalım. maç sonrası canlı röportajda "galatasaray taraftarını tebrik ediyorum, şikeci trabzon diye bağırdılar, demek ki onlar da fenerbahçe'yi destekliyor. böyle rakiplerin birbirini desteklemesi çok güzel" gibi bir şeyler söyledi. ceza alacak mı göreceğiz.

 • daha dün bu pozisyonda ki temas nedeniyle veli'yi oyundan attıran çok şerefli snejder'ın yaptıklarını profesyonellik bağlamında değerlendiren galatasaray'lıların konu farklı bir takım olduğunda ana avrat sövdüklerini görmemizi sağlayan futbolcudur.

  çapınızda, karakterinizde eksi değerlerde.

  edit: snijder'in pozisyonunda ki temas videodan da çok rahat anlaşılabileceği gibi 3 parmağın ucuyla gerçekleşmiş bir temastır, sakatlanacak yada zarar görebileceği hiç bir şey yoktur. o maçın başlığı ekşi sözlük'te bulunmaktadır. pozisyonla ilgili galatasaray'lıların neler yazdıkları konuyu profesyonelliğe nasıl bağladıkları ekşi sözlük'te bulunmaktadır.
  olcay'ın pozisyonunda ise olcay'ın suratına atılan bir yumruk bulunmaktadır, surata atılan yumruk var ve galatasaray'lılar bunun kırmızı kart olmaması gerektiğini yazabilmekteler. aynı kişiler 2 satır sonra tiner yazar, efendileri beşiktaş ile dalga geçemeye çalışır vs.
  gerçekten çapsızsınız.

 • senelerce melo, hagi, b.korkmaz, h.şükür ve arif gibi nice futbolculara sahip olmuş azılı şikeci ve fotocu yosmaların eleştirdiği futbolcu

 • şu adama edilen haksızlık bini aştı neredeyse.adam elinden gelen her şeyi sahada ortaya koydu.(bu sezonun ilk yarısı hariç)yine de yaranamadı.bu adam görev adamı.öyle çalım atıp,son sürat yardırıp gidemez her zaman.kapasite belli.ama taraftar istiyor ki herkes robben olsun,neymar olsun.

 • vefasız beşiktaş taraftarını göstermiş topçudur.

  -ulan bu adama utanmadan gitsin giderse beşiktaş çağ atlayacak diyenleri gördükçe hakket beşiktaş taraftarının götü kalktı diyenlere hak vermiş olacağım.hepsi olmasa da bazı beşiktaş taraftarının götü hakket çok kalktı.

  -ulan olcay dediğin adam 3-4 aydır kötü forma bulamıyor.ayrıca takımın yapı taşlarından biri.bir takımda bazıları saha içinde güzel işler yapar bazıları saha dışında.olcay hem saha içinde hem saha dışı güzel işler yaptı son 4 yılda.sadece 3-4 aydır saha içinde yapamıyor.

  -bu adamı böyle göndermeye çalışmak ayıptır günahtır.kaf dağına ulaşmış götlerinizi indirin lütfen.

  not:siyah
  not2: beşiktaş'ı hayır kurumu olarak görmüyorum fakat vefasızlığa tahammülüm sıfır.

 • forma sevdası yerine "binicem üstüne vurucam kırbacı" zihniyeti ile maça gidenler tarafından ıslıklanmış.

  onlar senin sikini yesin olcay. paraları da götlerine girsin.

  olcay'ı ıslıklayan adam beşiktaş'ın ruhunu, özünü anlamamış adamdır. günü birlik adamdır. bugün vardır yarın yoktur.

  olcay bu takımın son üç sezondaki betonudur, harcıdır, takımı tek vücut tutandır. haddi bilip ağzınızı tutun.

  neyse olcay, ilk maçta 40.000 kişi seni alkışlarsa belki kırık kalbini düzeltiriz. kaptan olacağın günü görmek üzere.

 • kimse kusura bakmasin da hazirlik macinda oyuncusunu isliklayip moral bozan, takimin dengesini etkileyen bilincli taraftari sikeyim ben.

  kodumun salaklari iyi bok yediniz. bir de marifetmis gibi ovunuyorlar.

  fikret orman size az bile yapiyor. hazirlik macini da 100 liradan baslatmali ki siktiriolup bitip tukenin artik.

  isine gelince bilet fiyatlari pahali diye anir, halkin takimi, emekcilerin takimi ol. sonra takımı için gotunu yirtan oyuncunu islikla. yildiz transfer iste.

  lutfen siktirip gidin artik bu takimdan.

 • kendisi isliklamak şimarikliktir.

  3-5 transfer oldu götü kalkti bazilarinin. yarin adriano, quaresma laga luga yaparsa geriye kalip aslanlar gibi oynayacak tek isim yine olcaydir.

  bu adam ibrahim uzulmez gibi. son senesinde ve beşiktaştan gittiginde degerini anlayacaksiniz.

 • kaptan.

  bugün tribünlerden gelen tek tük tepkiler üzerine kenara gelirken ağlayacak gibiydi. neyse ki aklıselim taraftar hemen alkışladı olcay'ı. o an elini kalbine götürdü selamladı herkesi. aha o kalp öyle temiz ki, isterse bütün takım gitsin sen kal başkan, vallahi koymaz.

  feda sezonunda küme düşmeye oynar dediğimiz takımda nasıl ayakta kaldıysa bugün de dimdik duruyor. nasıl bir oyun zekası olduğunu, takımın önde baskı kurmasında, takım savunmasında nasıl kilit rol oynadığını maalesef çok az kişi anlıyor, anladı. trivelası mrivelası yoktur ama şiddetle inen topu tek pasla forvetin önüne bırakır, şaşarsın. dakika doksanda derbi maçta yüz metre depara kalkar gözünü karartıp.

  kendiyle dalga geçebilme yetisi bile bulunmaz nimet. müthiş sol ayağı bu takımın en büyük değerlerinden. sahada konuşulan bütün oyun dillerini anlayan yegane oyuncumuz. sevgimiz başka konu, saygımız ise vefa değil, adalet.

  yarın gidip formasını alacağım oyuncu.

 • oyunu okumayı bilen,
  beşiktaş'ın alt yapısından yetişmiş gibi takımı en kötü zamanlarında sahiplenen,
  gerçek taraftarla arasında kopması imkansız bir bağ bulunan,
  hocalarının söylediklerini harfiyen yerine getirmeye uğraşan,
  tek vuruşları isabetli,
  ailesine saygılı,
  içinin temizliği konuşmalarına yansıyan,
  tek derdi beşiktaş'ın başarısı olan,
  bilhassa yerli oyuncularla çok iyi anlaşıp yeri geldiğinde onlara abilik eden,
  futbolcu kibirine kapılmayan,
  kesik yediğinde bazıları gibi hocasına trip atmayan,
  beşiktaşlıların tavsiyeleriyle hakemi baskı altına almaya çalışan,
  takıma nasri de gelse çalışarak ve mücadele ederek gene 10 numaralı formasını sırtında taşıyacak beşiktaşımızın fedakar, vefakar ve cefakar futbolcusudur.

  nasri gelirse gelsin de nasri ve querasma üzerinden olcay'ı eleştirmek en hafif tabiriyle aymazlıktır. bu futbol ergenlerine göre takımdaki futbolcuların salt yetenekleri ile başarı doğru orantılıdır ve takım havasının hiçbir önemi yoktur.

  her sene aynı terane olur aslında. örneğin geçen sezon fenerbahçe daha lig başlamadan şampiyon ilan edilmişti ama sonucu hepimiz gördük.

  ben bu nasri'yi daha sahaya adımını atmadan olcay ile kıyaslayıp olcayımızı aklınca küçümseyenleri tanıyorum. bu adamlar seneler önce de forza forumlarında robinho nöbetleri tutuyordu. guti bizi avrupa şampiyonu yapacaktı.

  yazmaya bile değmez ama oğuzhan'a olcay'a necip'e laf edilince beşiktaş'ın değerlerine sövülüyor gibi hissettiğimden tutamadım kendimi.

  olcay bu takımın vazgeçilmez oyuncusudur. yeri gelir yedek de bekler ama olcay'ı sabrileştirmeye çalışanlara itibar etmemek gerekir.