debe başlıkları

oğuzhan özyakup

 • kendisi jose mourinho'nun en büyük pişmanlığıdır. mourinho'nun, yakın çevresine "keşke pogba balonuna 110 milyon vereceğimize, üstüne 40 milyon daha koyup 150 milyona oziyi alsaydık." dediğini biliyor muydunuz? işte kendisi böyle büyük bir topçudur.

 • beşiktaş'ın uyguladığı ücret politikasından çıktığını gösterir ki bu iyi bir şey değil.

  kur türkiye'de bu denli yüksek iken, nasıl oluyor da tavan maaşı 1.750 milyon euro olan kulüp birden 2+ milyon euro ücretlere çıkıyor? hiç gelirimiz arttı tatavası yapmayın.

  oğuzhan'ı severim, beşiktaş başlığını okuyan beni tanır zaten, hiçbir futbolcuyu da gömmem beşiktaş'ın değerine laf söylemek olmaz.

  ama kulüp menfaatleri çerçevesinde maaş işi quaresma ile zıvanadan çıkmıştı, şimdi iyice kontrolden çıkacak. ozi 2,4 alırken quaresma 2 alırken, fabri de ister artık bi 2 milyon, ordan atiba da ister bi 2.1 falan, sonra marcelo, sonra cenk derken zort diye başımıza 2-3 milyon euro toplamda bilanço.

  bir de oyuncuya ne kadar çok verirseniz o kadar oynar diye bir durum da söz konusu değil. oğuzhan geleceği parlak, yetenekli, akıllı bir adam ama bu kadar garanti para bu kadar uzun süre alırken ne kadar diri tutabilirsiniz bu adamı? galatasaray'ın evlatlarına bakıp ibret almak lazım.

  beşiktaş hiçbir şey değilken oğuzhan'ı aldı, yetiştirdi, adam etti patlattı, kendisine güvendi. beşiktaş'ın da oğuzhan'da emeği vardır ve böyle uçuk rakamlar kabul edilemez.

  haber doğru ise olan olmuştur katılmam mümkün değildir bir beşiktaşlı olarak.

 • atiba için yazdım dün gece (bkz: #67615846), oğuzhan için de geçerli.

  yeri gelince "oyun kurucu, 10 numara" diye sergen ile karşılaştırdığınız adam maçın büyük bölümünde lyon'un beklerini ve kanatlarını kovaladı. niye? başta quaresma beyimiz olmak üzere öndeki dörtlü bizim sahaya dönmediği, dönse bile rakibini kovalamadığı için atiba ve oğuzhan her atakta 4-5 kişiyi karşılamak zorunda kaldı.

  mesela dün aboubakar olsaydı, diakhaby denen ibibik valbuena'nın lacazette'in ayağına rahat rahat 40 m top atamazdı. iki topla ceza sahası ön alanımıza geldiler hep. avrupa'da üst düzey takımlarla oynarken ilerde sert basmazsanız mücadele edemezsiniz.

  neyse geçmiş olsun, canları sağ olsun.

 • oguzhan vs rvp

  iki pozisyonda da oğuzhan hakem ile konuşuyor.
  rakip ile hiç bir işi yok.
  hakeme bir itiraz da yok.
  beşiktaş kaptanı. hakem ile konuşuyor. sonra ikisi de tamam diyor ve oyuna dönüyor.
  rvp koşup geliyor. (ne işi varsa).
  bir şeyler söylüyor. sonra oğuzhan'a bir tane çakıyor. tosiç'in kafasından daha da sert bir darbedir bu arada. oğuzhan ondan sonra konuşuyor ve "burnun kalkık" hareketini yapıyor.
  rvp hala yalan söylüyor. o hareket hollanda'da küfür filan değil. "kendini beğenmişsin" anlamında.

  2. pozisyonda oğuzhan tekrar hakemle konuşuyor. rvp yine geliyor.
  yine hakemin önünde. bu sefer sırtına bir tane çakıyor.
  hakem iki pozisyonu da seyrediyor.
  ondan sonra "oğuzhan rvp'yi gerdi, maçı gerdi" oluyor.
  maç boyunca bundan başka da hiç bir hareketi yok. rvp itti kaktı. alper yolunu kesti azarladı. topsuz alanda tekmeledi. tüm maç topu ayağına her aldığında tekmelendi.
  "oğuzhan maçı gerdi".
  tosiç'in alnına temasıyla kendini havuza bırakır gibi bırakan adam "profesyonel". bir dakika içinde iki tane yumruk yiyip de hakeme "hocam görmüyor musun?" diyen adam çirkef...

  böyle yüzsüz, karatkersiz ve iki yüzlü tiplersiniz işte...

 • kendisine yıldız kaymıştır.

 • zamanında melo'yu attırdığı gibi bugün de van persie'yi attırmaya çalıştı, van persie de o iş öyle olmaz orospu çocuğu dedi, çıkardı masaya koydu. mevzu bundan ibaret.

 • kendini yere bırakmışmış da penaltı aldırmışmış. dün tartışmasız bütün spor yorumcuları en fanatik fenerlisi rıdvan a kadar herkes ozzy nin pozisyonuna penaltı diyordu, sen hangi futbol bilginle neyin referansını alarak burada algı sıçmaya çalışıyorsun e be **evladı. sonra beşiktaş taraftarı küfür ediyor, çok re re rö. e ananın a** ama şerefsiz p**, ananın a**.. şimdi s**tir ol git. s**kik.

  tanım: bağzı o**pu evlatlarını kudurtan futbolcudur, bu sezon henüz istediğimiz seviyeye de ulaşamamıştır.

  edit: küfür vs

 • tv'den duyuldu mu bilmiyorum, ozzy girince tribünde bir alkış kıyamet başladı. ozzy'de çok mutlu oldu. sevildiğini ve takımın en önemlisi olduğunu iyice anladı bence o an. bir de maaşına zam yapın gg falan ondan yüksek almasın

 • şurada oğuzhan'a nadiren bok atan birilerindenim ama göt etti yalan yok. çok güzel bir golle sezona başlayan futbolcu. bruma atsa 250 entry girmiştik yalan yok.

 • arkadaşlar öncelikle iki taraf için de hayırlısı olsun.

  az evvel bbc sport'u izlerken eski bir manchester united oyuncusu olan roy keane'in söylediklerini yazıyorum. kulaklarıma inanamadım gerçekten.

  çeviri hataları için kusura bakmayın.

  roy keane:

  "
  ben bugün bir haber aldım, bilmiyorum %99 doğru deniliyor, dün de yazdı gerçi. oğuzhan... türkiye'den arkadaşımla konuştum. oğuzhan bitmiş... bitmiş... bitmiş. oğuzhan çünkü türkiye defterini kapatmış bu milli takımdan dolayı... oğuzhan büyük bi ihtimalle bu şampiyonlar liginden gelecek parası da hatta hepsi hazırlanmış parası bile hepsi konuşulmuş. ben türkiye'den aldım yani bunu da bugün aldım öğlen... oğuzhan gelmiş, hayırlı olsun manchester united'a... iki oyuncu arasındaydı manchester united. lionel messi ya da oğuzhan. oğuzhan kabul etmiş.

  kaynak da çok önemli de yani onun için, emin misin diye iki üç kere daha da sordum. eminim deyince, menajer tipinde işi bilen biri... dedim ben bak bunu söylerim akşama... ne demek ya dedi bizde dedi öyle dedi saklı bi şey olmaz dedi..."