debe başlıkları

oğuzhan özyakup

 • haziranda sözleşmesi tamamen bittikten sonra imza attırılarak arsenal'ın "sonraki satıştan %25 pay" maddesini yok etmek istiyor yönetim.

  ömrüm hayatım boyunca bundan daha riskli bir plan duymadım. dünyanın bir milyon hali var.

 • herkesin sergen yalçın olmasını arzu ettiği futbolcu.

  yahu bu adam öyle aşırı yetenekli değil. bu adam sadece normal futbolculara göre daha zeki ve çok iyi bir altyapı eğitimine sahip o kadar.

  düzgün işleyen bir sistemde önemli bir parça olabilir (bkz: beşiktaş) ama kaotik milli takımı 30 metreden attığı efsane şutlarla ipten almasını falan beklemek son derece saçma.

 • hakeme, “sen de üçlüye katılmayacak mısın” diyerek tarihi geçmiş adam gibi adam.
  bak şimdi efsane beşiktaşlılardan oldun ozi.

 • ben böyle komplike bi gerizekalılık görmedim.

  adamlar ciddi ciddi oğuzhanın gol-asist istatistiklerini koyup ortalma 5-6 maçta bir skor katkısı veriyor diyerek oğuzhan kötülüyor.

  internet bu kadar yayılmamalıydı. bu tarz laflar mahalle aralarında izole şekilde kalmalıydı.

  bakın size sadece 50 saniyelik bi google araştırması ile oğuzhanla benzer pozisyonda (merkez ortasaha diye geçer) oynayan ve avrupada gözde 2-3 oyuncunun istatistiklerini vereyim.

  ivan rakitic şampiyonlar ligi;
  51 maç 5gol-7 asist. toplam 12 direkt katkı. 4.25 puan.
  genel: 527-94-97.
  transfermartk değeri 45milyon. bugün almak istesen minimum 60-70 milyon euro gözden çıkarmalısın o ayrı.

  rafinha şampiyonlar ligi
  16 maç 2 asist
  la liga: 80 maç 12 gol-10 asist..

  radja nainggolan (roma)
  şampiyonlar ligi: 14 maç 3 asist
  seria a : 257 maç 31 gol 19 asist.

  transfermartk degeri 40 milyon. almak istesen 60 milyona satmazlar.

  luka modric:
  şampiyonlar ligi 60 maç 4 gol- 7 asist
  la liga kariyeri: 142 maç 8 gol 22 asist.
  tahmini degeri 70-80 milyon euro. ulan demek modric beşiktaşta olsa şu istatistiğe bakıp bok gibi oyuncu diyeceksiniz allahın salakları ya.

  başka gerek var mı?? var diyorsanız yazayım.

  merkez ortasaha oynayan oyuncular için bu istatistikler normaldir.
  asıl istatistik kasması gerekenler babel, talisca, quaresmadır. cunku ön bölge oyuncusu onlardır. oguzhan öndeki 4 lüye pas veren ve onların kaptırdıklarını ribaund alan adamdır.

  bu arada bi ortasahayı maç başına gol asist rakamları ile degerlendirmek de dünyanın en büyük idiotluğu ama sırf gönüller hoş olsun diye bu idiotluğa katkı verdim yukarıda maalesef.

 • nokta paslarının yanı sıra ani göt etmeleriyle de ünlü topçudur.

 • - maçın kilit adamı sizce kimdi?
  - özyakup çok iyi maç çıkardı. her zaman olması gereken yerdeydi.

  bu beyanatı veren modric.

  edit kaynak: https://twitter.com/…scom/status/905173426951901186

 • şimdiye kadar hiçbir yerli futbolcu lobisinin içinde yer almamış, bu uğurda takımını sabote etmemiş ve futbol dışında bir konuyla gündeme gelmemiş yıldız futbolcu. zaten tam tersi olsaydı son 2 sezonun şampiyonu olan takımda kaptanlık yapmasına rağmen milli takıma çağrılmama komedisini asla yaşamazdı.

  oğuzhan'ın futbolunu beğenirsin, beğenmezsin ayrı konu ama hiçbir zaman mevcut teknik direktörünü kovdurmak adına sahada kasti olarak kötü oynamayacağını bilirsin, siyasete bulaşmaz, medyada adamları yoktur, prim peşinde koşmaz, galerici abilerle işi olmaz, bugüne kadar herhangi bir gazeteciyle kavga etmemiştir. özetle oğuzhan özyakup; yerli lobisinin kol gezdiği türk futbolunda gerçek anlamda futbolcu olarak kalmayı başaran ender isimlerden biridir. kuyruk acısı olan kendisine sallamaya devam etsin gereken cevabı sahada alıyorsunuz nasılsa.

 • tayfur teknik sebeple davet etmedik diye açıklama yapmıştı dün. sanırım takımın taktiği değişti dün akşamdan bugüne.

  bok gibi bir memlekette yaşıyoruz lan.

  not: atiba

 • prim muhabbetlerinde yeterince ön plana çıkmadığı için milli takıma alınmamış olabilir.

 • takımda topu basit, tafrasız, kısa ve dikine paslarla oynayan kimse yok. yapılan 10 hücumdan 3'ü caner'in, 3'ü quaresma'nın ortalarıyla, 2'si talisca'nın kendisine şut pozisyonu yaratma çabasıyla sona eriyor; kalan 2 hücum da pozisyon olacaksa zaten cenk değerlendiremiyor.

  muhtemelen bu sezon, son 3 senedir rakip ceza sahasına kısa paslarla girmeye en az teşebbüs ettiğimiz, ceza sahasında en az pas yaptığımız maçları oynuyoruz. bulduğumuz goller ancak o topların 8/10'unu kullanan isimlerin orta veya şutlarından geliyor. oğuzhan'la, oğuzhan'ın bildiği oyunu oynayacak, ver-kaça girecek, al ver yapacak, ileri topu birlikte taşıyabileceği bir kimse yok. hücumlarımızın 8/10'u rakip kaleye 40 metre mesafedeyken sona eriyor aslında.

  geçen sene caner'in sakatlanması nimetti, hiçbiriniz buna uyanamadınız. caner sakatlanınca sol kanattaki her topu 40-50 metre mesafeden ortalamaya çalışan kimse kalmayınca takım iki sene önceki oyununa kör topal devam edebildi. şimdi iki kanatta iki early-crosser ile oynuyoruz. kanatlar çizgiye o kadar yapışmış ki orta sahada baskı yapıp top kazanamıyoruz. ama bizim taraftarda bu oyunu oynayan oyunculara ve bu oyun sistemini değiştirmek için bir adım atmayan hocaya herhangi bir eleştiri yok, tek eleştirilen oğuzhan. onun sebebi de bütün yaz "oğuzhan şukadarmilyonyüro len amq" diye kafa siken gerizekalı renklilerin bizim taraftarı koyun gibi gütmesi. zira ozan tufan'ın alındığı milli takıma bu çocuğun alınmamasını mazur görebilen beşiktaşlıların yaşadığı akıl tutulmasının başka bir açıklaması yok.

  bakın ben size çok basit açıklayayım. milli takım son 10 senedir bir takım değil. oğuzhan bir takım oyuncusu. bu sebeple milli takımda üst düzey bir performans gösteremedi. oğuzhan'ın yanına koy sosa'yı, olcay'ı, onunla birlikte oyunu tafrasız, basit ve akıllı oynayacak oyuncuyu oğuzhan tüm takımı yönetsin. ama herkesin kendi halinde olduğu, her topu ayağına alanın, kendi meziyetlerine göre topu kullandığı bir takımda oğuzhan oynayamaz. çünkü bireysel yetenekleri o kadar üst düzey bir oyuncu değil. bu bağlamda söylemeli ki, beşiktaş da -tıpkı milli takım gibi- takım olma özelliğini çok hızlı bir şekilde yitiriyor.

  hem diğer başlıklarda "takım neden pas yapamıyor" diye zırlayıp hem oğuzhan'ı eleştirmek olmaz. takım boyu iki taç çizgisine yapışmış kanatlarla 60 metre olmuşken, en önemli meziyeti kısa pas yapmak olan oyuncuların yapabileceği hiçbir şey yok. oğuzhan beşiktaş'ın bu orta-kafa-gol oyunundan çıkış biletidir. yapılması gereken şenol hocanın o 10 toptan 8'ini kullanan oyunculardan takım oyuncuları yaratmasıdır. değilse bu sene çok q7 orta açsın da birilerine çarpan top gol olsun diye bekleriz.

  ek: bu yazı oğuzhan'ın özellikle hücumdaki formsuzluğunun nedenini açıklamak için yazılmıştır. ancak takımın kötü oynamasında en öncül sorumluluk bu oyuna göz yuman (belki de bu oyunu teşvik eden) şenol güneş'te, sonrasında takımı bu kötü oyuna mahkum bırakan q7, caner, talisca ve babel'de, sonrasında yedek oyunculara ısrarla forma vermemesiyle bir kere daha şenol güneş'tedir. önce bunları konuşalım, sonra oğuzhan ikili mücadele kazanamamış, atiba hatayla gole sebep olmuş, pepe kritik top kaybetmiş bunlara gelir sıra.

  yukarıdaki eleştirileri yapmayan insanların oğuzhan'ı fütursuzca eleştirmesi apaçık bir linç kültürünün tezahürüdür. önemli bir oyuncumuzun haksızca linç edilmesini önlemek bir beşiktaşlının boynunun borcudur. takım şu an ideal bir oyun sergilemiyorsa bunun sebeplerini konuşalım elbette, fakat oğuzhan takımın iyi oynamamasında üçüncül, dördüncül etkendir.