debe başlıkları

kış saati uygulamasının kaldırılması

 • tek sebep halka daha cok elektik harcatarak hem yuksek vergiyi toplamak hem enerji sektorundeki damatlarini nemalandirmak. ulke ulke degil babasinin tarlasi cunku.

 • ulkedeki saat bile belli degil amina koyim. istikrara gel.

  (bkz: kalktı demediniz mi lan)

 • birazdan övmek için üşüşenler olacak şimdiden yazayım da ona göre yazın: ananızı sikeyim.

 • akşam yatıyorum karanlık, sabah kalkıyorum karanlık. yemin ediyorum kendimi mordor'da çalışan bir ork gibi hissediyorum.

 • işte bunlar hep tasarruf... saat neredeyse sabah 8, ama sokak lambaları yanıyor. evlerde lambalar yanıyor. işyerinde kambalar yanıyor. hep tasarruf.
  bu suudi saatine eşitleme fantazisine, tasarruf kılıfı uyduran itü yıkılsın, yerine 15 temmuz şehitler lunaparkı yapılsın.

 • metrobüsü 700 kişilik bir uyku tulumuna çevirmiş olan uygulama. fantastik.

 • sabah ezanındaki "namaz uykudan hayırlıdır" kısmının da bir mantığı kalmadı. çoğu insan yolda duyuyor ezanı. ya bu kısmı "namaz işten hayırlıdır" yapsınlar veya eski düzene dönelim.

  tanım: sabahları tüm istanbul çorbacıya gidiyor gibi bir hava oluşturan saçmalık.

 • şu an sabah ezanı okunuyor ve kalkalı 45 dakika oldu, yaşam enerjimin söndüğü bir günden merhaba.

  karanlık zihniyet, karanlık sabahlara (!) sürüklemeye devam ediyor.

 • yaz saati uygulaması bitirilmeyerek normale dönülmemesi olayıdır.

  ülkenin doğusunda çok sorun edilmemiş olabilir ama batısında sıkıntı büyük.

  daha dün "sabah" servisimiz fabrikaya yaklaşmışken trafik tıkandı. menemen-aliağa yolu üzerindeyiz ve yeni foça kavşağı'na az bir mesafe kalmış. yolun üstünde önce bej rengi bir ceket gördük, az sonra da kahverengi bir şal. biraz daha gidince bir kadın ayakkabısı... biraz daha gittik, hareket eden bir ambulans, önü çökmüş ve camı parçalanmış bir özel araç, kenara çekmiş ve ağlamaklı üç adamın başında beklediği bir toros.

  trafik ışığının olmasını bırak, ışıklandırmanın bile olmadığı bir köy kavşağında, işe gitmeye çalışan bir kadın ezildi dün. haberlerde yok maalesef. bir kenara istatistik olarak kaydedildi sadece. gerekçe olarak da araçla ilgili, kadınla ilgili bir sürü şeye bağlanacaktır ama resmi olarak, yaz saati uygulaması bitirilip normale dönülmüş olsaydı o saatte aydınlık olacağı ve bunun da kaza riskini azaltacağı dile getirilmeyecek, o kesin.

  bir kadının kanı ellerinize bulaştı. kına yakın.

 • bazi akp'lilerin avrupa sehirlerindeki gundogumu saatlerini vererek akillarinca destek ciktiklari sacma sapan uygulama.

  kardes verdigin orneklerin hemen hepsi turkiye'nin kuzeyinde, biz de aralik ayindayiz.
  turkiye'yle ayni enlemdeki ulkelerden de turkiye gibi abes bir bicimde dogu saati kullanan tek ornek ispanya (onlarin da derdi tum avrupa ile birlikte cet denen orta avrupa saatini kullanmak), zaten bizim abeslige yakin bir tek onlar cikmis.

  bunlar iyice alistilar herkesi gerizekali sanmaya. neyse ki imam hatipli degiliz, dunyadan haberimiz var.

  kardes bir aciklayiver hele, istanbul'dan ziyadesiyle kuzeyde olan munih'te ustelik aralik ayinda neden gunes istanbul'dan yarim saat once doguyor?
  akp ulkenin saatinin icine ettigi icin olmasin sakin?