debe başlıkları

jose ernesto sosa

 • talisca'nın yedeği olurmuş, kılıbıkmış, bu adam bu ligde oynayan en iyi beş ofansif orta sahadan biridir, meziyet ve karakter olarak talisca'nın bir kaç gömlek üstü olup bize şampiyonluk yaşatmış adamdır. sosa'nın gitmek istediği dönemde ülke savaş alanı gibiydi, milan'dan teklif gelmiş adama niye gitmesin, bir de üstüne dünya para kazandırdı adam bize, neyin tribindesiniz siz.

 • evinin salonunda gununu gecirip turkiye'de uc bes ilden baskasina gitmemis cocuklara dert olmus geri donmek istemesi. bak evladim 31 yasinda bir adamsan ve milan'dan takimina 7.5 milyon euro kazandirip gidiyorsan dunyanin hic bir yerinde sana hain falan denmez. ayrica lig bitince gitmek istedigini soylemisti. ayrica bunlar insan, fm'de aldigin kagit profil degil. milan'da yasamak ile istanbul'da yasamak arasindaki farki italya'ya gidersen sen de anlarsin.

  lan bu takima sergen geri dondu sergen. bilmez ki bu ergenler. sosa donerse fiko haric kimsenin hayir diyecegini sanmiyorum.

 • 'hahahahha milan istiyormuş ahahhehafkladflş' yazan arkadaşlara ne oldu acaba ya?

 • bir ara ernstin yeri dolmuyordu, sonra fernandesin dediler, geçen sene dembabanın yeri dolmamıştı zaten. şimdi de sosanın yeri dolmuyor.

 • hahahaaha fikret orman çaresizliği demiş lan adam, bu nasıl bir akıl tutulması.

  fikret orman sosa'ya 3 alternatif sundu dün; istediğimiz parayı getirirsen gidersin, özür dilersen affedilir takıma dönersin, özür dilemezsen de 1 sene paf takımla takılırsın.

  sosa efendi de milan teklifi yükseltmediği için götüm götüm geri döndü, olay bu kadar basit.

  fikret orman'ı burada tebrik etmek gerek, oldukça kararlı bir tutum gösterdi, bravo...

 • takımın süper kupa maçı geliyor ve bu adam o maçta oynamayacak. 5-6 milyon türk lirası para verdiğimiz adam bu maçta yok. sebep? canı istemiyor. canı istemediği için idmanlara çıkmadı, canı istemediği için kamptan ayrıldı ve canı istemediği için formsuz durumda. süper kupa maçı önemsiz mi? gazoz kupası mı? tsyd kupası mı bu? hukuken kesilebilecek en yüksek mali ceza ne ise kesilmeli. bu adama bir kuruş fazla verip de yeni sözleşme yapanın da beşiktaşlılığından şüphe ederim.

  bu adamı burada benim kadar öven olmamıştır. sene başında herkes isteksizliğinden dem vurup siktiredilmesi gerektiğini söylerken de, en başında transferi gerçekleşirken de. sene başı gitmek istediğinde de yolu açık olsun demiştim. ama şu an gelinen nokta beşiktaş'a ayıp etme noktasıdır. bu noktada bir adama ancak sövülür. siktir git sosa.

 • sneijder, van persie gibi top class adamlar ülkede kaliyorken bu götü boklulara ne oluyor anlamıyorum.

 • bu sosa mevzusu eğer demirören döneminde olsaydı, parası zamanında ödenmediği için bu bahaneyle ya çoktan gitmişti ya da yönetim yıllık ücretini 3 milyon euro'ya çıkarmıştı. ama şimdiki yönetim hem mali hem transferler konusunda disiplinli olup oyunu kuralına göre oynadığından sosa kıpırdayamadı bile. severiz sevmeyiz ama demirören gibi bir felaketin ardından fikret orman bu kulübe ciddiyet, itibar kazandırdı.

 • başkan kelimesi kelimesine cevap verdi hakkında hala mal mal konuşan var. futbolcu köle miymişmiş... herkes mafya olmuşmuş. ne salak salak sorular bunlar ya?

  sayesinde ülkemizde iç savaş çıktığını da öğrenmiş olduk. 1.

  sosa beşiktaş'a kiralık geldi, ortamı sevdi, kendi rızası ile sözleşme imzaladı, bunun karşılığında kulübüne bonservis bedeli ödendi. 2.

  bre angut; başkan bedeli neyse ödetirim derken, sosa'dan değil milan'dan bahsediyordu. 3.

  hiç bir kulüp başka bir kulübün rızası olmadan sözleşmeli futbolcusu ile transfer görüşmesi yapamaz. 4.

  sosa ve menajeri daha atatürk havalimanından patlama olmadan koştur koştur milana gidip transfer görüşmeleri yapmış. 5.

  bu sözleşmeler tek taraflı imzalanmadı, hukuken ne gerekiyorsa yaparız dedi. bedeli neyse öderler dedi. hukuka başvurmak mı mafya olmak? 6.

  beşiktaş nasıl ferrari'nin, del bosque'nin tazminatlarını ödediyse, cas'ta kaybettiyse, sosa da, milan da bedelini ödeyecek. tıpkı lassana diarra gibi. 7.

  fikret orman: "11 eylül yaşandı abd'de..fransa'da stat önünde bomba patlattılar..oradaki sporcular ülkeyi mi terk etti?" dedi. 8.

  birisi de diyor ki, madem göndermiyorlar, bütün sezon yat paranı al sözleşme sonuna kadar. tam çomar ahlakı işte. evet çok var bunu yapan ülkemizde. 9.

  beşiktaş başkanı sosa'nın bugünkü şark kurnazlığına taviz verirse, türkiye'de hiç bir futbolcuyu tutamazsınız. canı sıkılan ben gideceğim diye tutturur. çocuk oyunu değil bu. nereye gitmek istiyorsa gider, bunun yöntemleri var. hem etik olarak, hem profesyonel olarak. 10

  kendinizi angut pozisyonuna düşürmeyin.

  fikret orman sosa konusunda son derece kararlı ve doğru bir duruş gösterdi.

 • olayla ilgili duyduğum en realist yorum;

  "eşin korkuyorsa eşinden ayrıl amk beşiktaş'tan niye ayrılıyon?"

  ahdhfjsnfjgnddgagfjf