debe başlıkları

jelko obradoviç

 • "o bütçeyle bi zahmet" diyen fasülyeler baş verdiğine göre giriş yapabiliriz.

  obradovic'in yüksek bütçesi olması bir neden değil sonuçtur arkadaşlar. bu adam 1992 senesinde 22 yaş ortalamasıyla partizan'ı şampiyon yapabildiği için 25 milyon bütçeyi tak diye önüne koyuyorlar.

  tanım: avrupada herhangi bir takımın gözü kapalı güvenebileceği sayılı koçlardan.

 • "some people wanted to put pressure on us because the final 4 is in ıstanbul but they don't know that nobody can put pressure on me as much as ı do"

  allah'ına kurban be!

 • şenol güneş denilen dallama, kariyerinin en büyük başarısını dün gece, bu başlık altında kendisiyle kıyaslanarak elde etmiştir. öyle büyük bir adam ki bu, selülozik tiner bağımlısı piçleri, elma ile armutu kıyaslayacak noktalara getirmiştir. şenol güneş denilen taşakları hamsi kokan yavşak, obradovic'i görse secde edip, "şefaat ya resullah" der.

 • birşeyler mi kaçırıyorum derken komple aklını kaçırdığının farkında olmayan kişilerce hesapta testis geçilen efsane. övülmesi gereken kişi olarak verilen ismin de ataman olması ayrı bir hezeyan. allahtan google var yani gerçekten.

 • türkiye'ye gelmiş en büyük basketbol antrenörlerinden biri değildir, tartışmasız en büyüğüdür.

  adam avrupa basketbol tarihinin 1 numarası olarak gösteriliyor, hala türkiye diyenler var.

 • salağa anlatır gibi anlatıyorum;

  biliç'in konu ettiği üstadların cl adetlerini aşağıda yazıyorum.
  alex ferguson 2 cl
  mourinho 2 cl
  guardiola 2 cl

  the king'in ise şimdilik 8.
  avrupanın en tepe 3 adamını alt alta koyduğun zaman dahi zoc'a yetişemiyorlar.
  bu yüzden adama "siz basketbolun mourinho'su musunuz?" diye sorulduğunda
  tebessüm ederken "benim adım jelko obradovic" demiştir.
  kibarlık edip mourinho kim amk dememiştir.

  yani, bilic reyiz zoc'un hakkını vererek adamlığını yine göstermiştir.

 • 31 mayıs 2016 galatasaray odeabank fenerbahçe maçında gs'yi eleyip, ergin ile maç sonunda konuşurken, kendisine "her seferinde taraftarı provoke ediyorsun" diyen ergin ataman'a, "eğer böyle bir şeyi kanıtlarsan bir daha antrenörlük yapmam" diyerek karşılık vermiştir.

  dünyanın en büyük provokatörü ergin'e bak sen. elendiği maç sonrası, efendi gibi kendisinin elini sıkan obradoviç'e provokatör diyor.

  ulan adam suratına tükürüldüğünde, başını eğmeden yürüyüp gitti, maç sonrası da hakkında tek kelime etmedi, insanlık dersi verdi.

  maç sonu hazımsız ergin, koskoca obradoviç'e "her seferinde taraftarı proboke ediyorsun" diyor. ergin diyor lan bunu, ergin ataman.

  kim o ergin? galatasaray taraftarının sırp taraftarı öldürmesinden sonra kızılyıldız'a hakaret eden, sırbistan'da istenmeyen adam ilan edilen, uluslararası provokatör eleman.

 • debe kıskançlığını yalanlarla göstermeye çalışanları gösteren koç. adam linas kleiza demiş. linas kleiza 2 yıl için 3.3 milyon euro'ya anlaştı. dolayısıyla yalanlar burada başlıyor. aldığı para 1.7 milyon euro yani. bugün datome fiyatı. aynı kleiza eurobasket 2013'un en iyi 5'ine seçildi, bojan ile beraber. daha sonra sakatlık yaşadı ve toparlayamadı. keza bo mccalebb başarısız olmadı. size koyduğu zamanı hatırlamıyor olabilirsiniz ama şampiyon yaptı takımı. maaşı çok yüksek olduğu için,2.3 milyon dolar, gönderildi. çünkü, kleiza ve bo ile aynı paraya hickman ve goudelock alındı.
  adam sekulic ve pj i saymış. ikisi de 3 aylığına geldi ve gittiler. takımı kurtarmaları beklenmedi. kadro doldurmaları beklendi.
  hazır goudelock demişken, eurocup oyuncusu olarak geldi ve all euroleague second team'e girecek kadar iyi oynadı. obradovic ile hiçbir şey öğrenemediyse savunma yapmayı öğrendi, double team üzerindeyken oyun kurdu.
  karşıyaka serisinde yaptığı hatalar yüzünden gönderildi.
  semih dediğin adamdan gergin katkı almış he mi? sorma ya. semih dengesiz ve katkı vermeyen bir oyuncuydu hep de öyle oldu. ha katkı arıyorsan, maccabi serisini alanlardan biridir semih. ama zaten istikrarı olmadığı için sürdürülebilir başarı için gönderildi. aynı şekilde emir.
  bunun yanında yıldız yaptıklarını zaten cümle alem biliyor. rotasyon oyuncusunu mvp yapıyor.
  ha bir de udoh fazla kazanıyormus. el insaf.
  udoh'un ezip geçtiği herkes udoh'tan fazla kazanıyor. udoh ilk senesinde, hayatında görmediği yerde tarihe geçti. şimdi değil 900, 1900 versen bir tane udoh alabilir misin? alamazsın. o zaman boş yapmayacaksın.

  euroleague'de olmadığınız için bilmezsiniz, bugün sarıp sarmaladığınız lasme ne kadar kazanıyormuş geçen sene? bu sene ne kadar kazanıyor. lan onu geçtim, arroyo denilen bir eleman vardı ne kazanıyordu bu adam? veya şu sizin muhteşem dahi, herkesten verim alan gerginin kovduğu nolan smith ne kazanıyordu. ben söyleyeyim 1.1 milyon dolar. adamı 2 ayda gönderdiniz.
  geçen sene 11 tane yabancı değiştirip kaç para verdiniz? lan size 20 milyon bütçe verdiler, rezil oldunuz.

  bunun yanında hiçbir oyuncuyu kontratı varken gondermemistir. herkesi kontratı bitince göndermiştir. dolayısıyla öyle bütçe falan yalanları söylemene gerek yok.
  ha oyuncuları kaçıran, kontratı bitmeden gönderen adam arıyorsanız ergin ataman'a bakın. geçen sene galatasaray 11 tane yabancıya ne para vaad etmiş, ne kadar ödemiş ve ne kadar zarar etmiş.
  ondan önce efes'te 3 yabancı varken nasıl 7 tane yabancı almış bir sezonda, efes ne para vermiş.

  bir de not, arkadaşlar çok rica edeceğim debe falan yapmayın. sonra çoluk çocuğun yalanları ile uğraşıyoruz.

 • her sene elinde mvpler olmayan, ama eline aldığı her oyuncu mvp yaptığı için başarılı olan koç. eline de muazzam bütçe verilmiyor. o elindeki bütçeyi muazzam kullanıyor. daha önce de yazdık, kendisinin kurduğu takım en pahalı 7
  takım. ama kendisi 900.000 euro ile oynayan udoh ile milletin üstünden geçerken, 350.000 euro ile oynayan kalinic ile 40 milyon euroluk real madrid'e süpürge soktu.
  bjelica denilen adam bu takıma geldiğinde kendi takımında 13 dk süre alan bir rotasyon oyuncusuydu. ve o adamı 2 sene de mvp yaptı bu adam. keza jan vesely nba tarafından dışlanmış kimsenin güvenmediği bir oyuncuydu onu da mvp çapına getirdi. olay zaten burada. kendisinin elinde yaş grubunda dahi kendi ülkesinin bırak en iyisi olmasını, havlu sallayan adamı olan diamantidis yıllar yılı avrupa'nın en iyi oyuncusu oldu.
  adamın zaten en iyi bildiği şey, kurduğu takımlardaki oyuncuların en iyi yönlerini kesinleştirip zaaflarını takım olarak kapatmak. bu yüzden avrupa'nın gelmiş geçmiş en başarılı koçu.
  ve işte yosmalar sizi kudurtması yeterli. daha önce de söyledim. obradovic bizdeyken biz hep kazanırken siz hep kaybedip başarılarımıza oykuneceksiniz. bunun başka alternatifi bile yok. hep fenerbahçe'nin başarılarını göreceksiniz. işte bu bile herseye değer.
  seneye obradovic ile biz gene final four oynayacağız. bizim buna güvenimiz var, sizin ise umudunuz ise bir önceki sene gibi paspas olmamak.
  işte, aramızdaki net fark bu.
  not : he ya ekrem memnun'dan daha büyük değil he.
  not 2: kendisinden önce aynı bütçelerle paspas olup euroleague'de puan sıralamasında 20. sırada olan fenerbahçe, kendisiyle beraber 3. sıraya yükseldi 3 senede. seneye de en az ilk 2 de olacak.
  not 3: fenerbahçe bütçe küçültmez. o aziz'in devlete karşı verdiği mesajdır. obradovic sayesinde fenerbahçe bugün 9 tane sponsorun peşinden koştuğu takım. obradovic sayesinde fenerbahçe 10.000 kombine rakamını hedefliyor.

 • tinercilerin başlığı altında takılmaya devam ettiği avrupa basketbolunun gelmiş geçmiş en iyi koçu ve efsanesi. elinden şampiyonluk hakemler tarafından çalınmıştır.
  son saniyede çalınmayan 2 adet, tribünden bakan adamın göreceği hatalı yürüme ilkine 5 metre, ikincisine 30 cm yakınlıkta olan hakemler tarafından görülmemiştir(!).
  ve bu kararın devamında maç uzatmaya gitmiştir. burada doğru kararı veren hakem olsaydı, son en fazla 7, en az 5 saniyede top fenerbahçe'nin elinde olacaktı ve maç bitecekti.
  bu tinerciler hayatları boyunca buraları göremeyecekleri için anlamazlar. her maç 40'a yatırır bu tinercileri akıllanmazlar.
  ayrıca, futbolda şampiyon olup, ulaşamayacakları yerlerdeki adamlara laf söylemeye kalkar.
  kardeşim, hadi fikret size 10 yılda bir gördüğünüz şampiyonluk şerefine 65 lira daha sokmadı mı, gidin işte şampiyonluğunuzu kutlayın. ömrünüz boyunca göremeyeceğiniz yerler hakkında yorum yapmayın. kendi çöplüğünüze dönün. euroleague, obradovic ve fenerbahçe sizi aşar. görmediğiniz, bilmediğiniz için anlayamazsınız. çapınız yetmez.
  gidin "şenol güneş oley" diye falan bağırın ne bileyim. zaten görüp göreceğiniz tek nimet 10 yılda bir gelen futbol şampiyonlukları.