debe başlıkları

fikret orman

 • hükümet yalakası olabilir ancak krize kriz diyebilmiş ilk kişidir. tebrikler başkan.

  not: musleraspor

 • biz şu anda aldığı kararın mutluluğunu yaşarken kendisi belki de cumhurbaşkanından, spor bakanından gelecek telefonu düşünüyor olabilir.

  sırf bu sıkıntıda başını dik tutmuş olması bile adını bu kulübün tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

 • yakın zamanda kendisinden şöyle bir açıklama gelecektir. at fava bekle

  "bu karardan sonra maça çıkmamayı düşünüyorduk . fakat sayın cumhurbaşkanıyla görüştüm. bu maçta kumpas olduğuna dair güçlü emareleri bana aktardı. dolayısıyla yarıda kalan maça çıkıcaz."

 • “demba ba'nın kontratı sezon sonunda bitiyor, gelecek sezon beşiktaş'ta oynamasını istiyorum. bu hafta göztepe ile oynayacağız, şimdi bunu konuşmak olmaz. sezon sonu geldiğinde demba ba'nın transferine bakacağız." demiş.

  "bu hafta göztepe ile oynayacağız, şimdi bunu konuşmak olmaz."

  konuşsa kimbilir ne diyecekti.

 • bazen çıkışları hatalı olsa da bazen de sağduyulu ve barışçı açıklamaları ile ders verdiğini düşündüğüm başkan. fenerbahçe camiasının bayern'in gol müziği ile birlikte yaptığı paylaşım hakkında şöyle: "bayern münih gol attığında çalınan şarkıyı rakibimiz kullanıyor. bunlar türk futboluna yakışmıyor. bana da 'biz de vardar ovası' şarkısını çalalım' diyorlar. biz, türk takımının avrupa'da yenilgisinden medet umacak bir kulüp müyüz? beşiktaş böyle acizlik yapar mı?" bir açıklama yapmış. çok haklı. taraftarlar böyle espriler yapar birbirlerini kızdırır. çoğu zaman futbolun eğlenceli tarafı budur hatta. ama bunu kulüp yapınca koskoca kulüp itibarsız oluyor. fenerbahçe'de aziz yıldırım yönetimi her zaman bunu yapan davranışlar ortaya koydu. hep kavgadan rakibe saygısızliktan gerilimden beslendiler. savunmayin şu yönetimi fenerbahçeliler. siz de istiyorsunuz kurtulmak. ama yine savunacaksiniz. fikret orman in açıklamalarına "hahaha sus ağlama nasıl koydu bayern" "zaaa müthiş yapmış sahada oyuncular, dışarda resmi hesap vuruyor ahaha" falan yorumları yapacaksınız. koskoca kulüp mahallenin dedikoducu teyzesi gibi yönetilirken bunun karşısında durmazsaniz, seçimlerde yeniden aziz yıldırım size de türk futboluna da müstehak.

 • öyle bir ülkede yaşıyoruz ki, hala şaşırtmayı beceriyor, bu da bir başarı. zerrab'ın aktif bank ile çalıştığı, daha sonra aktif bank ceosu tarafından aradan çıkarıldığı yani aktif bankın direkt olarak ambargoyu deldiği dönemde bankanın ceosu, rte'nin damadı berat albayrak. berat albayrak başlığına bu konu hakkında 2 entry girilmiş, bjk başkanı hakkında ise 40 entry. ülkem için bir klüp başkanı, ülkeyi yönetenlerden daha önemli. resmen muz cumhuriyetiyiz.

 • fenerli malların, fikret orman'ın açıklamalarını anlayacak kapasiteleri olmadığından, gelip burada vikvik ötüyorlar.

  ne diyor fikrat orman?

  fenerbahçe maçında quaresma'ya kırmızı kart yakışmadı, ilk pozisyonda bile kırmızı kart görebilirdi, diyor.
  kendi özeleştirilerimizi yapmamız lazım, diyor.
  maçın sonucunu tamamen hakeme bağlamamalıyız, diyor.
  fahiş hata yapan, gerginliği artıran yöneticiler, ben olsam dahi, men edilsin, diyor.
  yöneticiler, özel yaşamla ilgili bel altı vurmasın, diyor.

  hangisine karşı çıkıyorsun sayın gerizekalı?

  mahmut uslu denilen insanımsı ne diyor?
  "caner'in özel hayatını biz biliriz".

  aradaki fark bu. fikret orman gibi, her ne kadar kendi taraftarı pek sevmese de sakin ve yapıcı üslubuyla dursun özbek gibi, hakem odası basmaktansa, kurumsallaşma yolunda adımlar atmaya çalışan muharrem usta gibi, karabük'ün ruhuna uygun hareket etmeye çalışan mütevazı feridun tankut gibi başkanlar artıp, aziz yıldırım gibi, mahmut uslu gibi tipler azalırsa, o zaman türk sporu ilerleme kaydeder.

 • önce bir yanlışı düzeltelim :

  "beşiktaş dünyanın en müslüman takımı" demedi.

  söylediği :

  "dünyanın her yerinde en çok konuşulan türk takımı beşiktaş'tır. dünyadaki en iyi müslüman takımı olarak da yine beşiktaş olarak görüyorum.".

  aslında söylemek istediği :

  "müslüman dünyasının en iyi takımı beşiktaş"

  gerçekte olabilecek en düzgün hali :

  "müslüman dünyasının en iyi futbol ülkesi biziz".

  yalan mı peki bu? yahu bizim ülkemizin çoğunluğu müslüman olduğuna göre dünyanın en ileri müslüman ülkesiyiz. var mı bizden ileri başka bir müslüman ülke? türk futbol takımlarından daha iyi bir takım var mı müslüman dünyasında? arkadaş sen beğen veya beğenme, istersen benim gibi ateist ol, fakat bu ülkenin kültürü müslümanlıkla yoğrulmuş ve müslüman dünyasının en düzgün ülkesi de biziz. sen kabul etmesen bile dünya seni öyle görüyor. senin ülkenin herhangi bir ürününü de (misal tv dizileri) en kolay alanlar müslüman ülkeleri, insanına önyargılı bakmayanlar da o ülkeler, senin ülkeni bir çok açıdan "ulaşılması gereken medeni müslüman ülke" olarak gören de onmilyonlarca açık fikirli müslüman var dünyada. futbol takımların için de en kolay taraftar bulanacak pazarlar bu ülkeler. 2 kere 2 eder 4.

  konuşmanın geri kalanında zaten bu cümlenin devamını da getirdi fikret orman. büyük takımlarımız gitsin turki cumhuriyetlerde veya müslüman ülkelerde maçlar yapsın, türk futbolu oralarda da tanınsın, futbol endüstrimizin değeri yükselsin dedi.

  ayrıca sanıldığı gibi haftasonu yaşanan fenerbahçe derbisindeki rezaletleri konuşmak için tv'ye çıkmadı. şampiyonlar liginde ülkeyi temsil eden tek takımın yarın maçı olduğu için yayıncı kuruluşun yayınına çıktı. fenerbahçe maçı ile ilgili sorulara cevap da vermedi. sadece video hakem uygulamasına destek verip vermediği sorulduğunda "destekliyorum, haftasonu uygulansaydı bir golümüz ofsayt yüzünden heba olmazdı" dedi.

  bunlar haricinde adam "futbolun kalitesi ancak her birlikte arttırılabilir", "her takımın dolu stadlarda oynaması lazım", "kavga gürültüyü bırakıp oyun kalitesini geliştirelim", "futbolumuzun değerini arttıralım", "altyapıyı geliştirmek için hepimiz çalışalım", "ffp bitti ama biz disiplini koruyacak ve kar edeceğiz" vs vs 1.5 saat anlattı. kimseye laf atma yarışına girmedi. rakipleri hakkında gayet saygılı bir üslup kullandı.

  sonra denyonun teki koca konuşmadan bir cümleyi cımbızlayıp tweet atıyor, sonra programı izlemeyen veya söyleneni anlamayan başka yüzlerce denyo bunu paylaşıyor, sonra izlemedikleri programdan çarpıtılan bir cümle üzerine yüzlerce yorumlar yazıyorlar.

  kötü kere kötü niyetlilik artı kendini bilmezlik bir araya geliyor ve "gündem" oluyor. 10 tane belli kalıp kullanılarak boş boş konuşmalar dönüyor. alın size yazayım bir kaç kelime bunların kombinasyonlarını kurup yazı yazınca bir şey becerdiklerini sanıyorlar : tinerci, cumhurbaşkanı, 3. büyük, kiev, 8taş, liverpool, 2 senelik başarı vs vs. ulan aynı şeyleri yaza yaza doymadınız.

  programı izleyenler zaten verilen mesajları beğenmişlerdir. bir çok konuya doğru yaklaşan bir başkanımız olduğunu görüp keyif aldım ben.

  sonra işte o keyifle buraya geliyorsun milletin kusmuk yorumlarını okuyorsun. futboldan değil de taraftarından soğuttunuz resmen.

 • açıklama yapmasa tüm medya ve insanlar niye konuşmuyor ona o kadar laf söylendi de niye susuyor deniyor, açıklama yapsa yine bir yerlerde kamera buldu deniyor. napsın adam paşa torunları, siz karar verin onu yapsın.

 • genç aslanlar rahatsız olmuşlar
  al bak burda ne var

  aaaa oda ne koskoca gs, branşı ayakta tutmak için yardım topluyor hemde sosyal sorumluluk projesi adı altında. lan kendi gerçeginizden haberiniz yok insanlar ne durumda amatör branşlarda ruhunuz duymuyor. fikret orman göreve geldiginden beri diyor biz bu branştan zarar ediyoruz ama bu branşta kalacağız cünki engelli vatandaşlarımızın spora katılmalarını spor yapmalarını istiyoruz. ama rakibimiz yurt dışından oyuncu transfer ediyor yav engelli branşına neden yabancı transfer eder bir takım zarar ettigi halde manyakmısınız siz. yabancı oyuncuya verecegi parayı ülkesinde sosyal hayata katılamayan engelli vatandaşları için harcamak varken.