debe başlıkları

fabricio agosto ramirez

 • kendisinde şeytan tüyü olduğu için değil hayvan gibi karşı karşıya pozisyon çıkardığı için kızamıyoruz.

  öyle kritik maçlarda kurtardı ki götümüzü çok azımız farkında bunun. başakşehir hezimeti, fenerbahçe son dakika şokundan sonra bursa maçında defansın arkasına efsane bir top attı bursa, forveti ile fabri yarakla taşak gibi karşı karşıya kalmıştı hatırlarsanız. bursa'nın yarınlar yokmuş gibi oynadığı maç. hah işte, durum 0-0 iken o golü yeseydi fabri belki de o psikoloji ile takım bocalayacak, şampiyonluğa orada veda edecektik.

  içerdeki lyon maçından, dışardaki napoli maçından bahsetmiyorum bile. o maçlarda kaleyi sadece neuer ile buffon fabri'den iyi koruyabilirdi. belirli bir standarda alıştırdığı için yaptığı iyi kurtarışlar gözümüzden kaçıyor. insanüstü kurtarışlara bir-iki cümle kuruyoruz sadece.

  ha bir de takımı seviyor, sahipleniyor, bu en önemlisi. cordoba'dan sonra beşiktaş için çabalayan ilk kalecimiz. diğerleri sadece işlerini yapıyordu. başarılarının devamını diliyor, daha da iyi olacağına canı gönülden inanıyoruz.

 • adı bile sabri'ye benziyor. çok şey beklemeyin bence.
  ama yine de siz bilirsiniz.

 • bugün de muslera'dan büyüklüğünü göstermiştir.

 • bugün penaltı çıkaramadı diye bu adama bok atan olursa galatasaraylı halimle skerim belasını.

 • asık surattan sonra çölde bir vaha.

 • biraz önce icinde tribunlerin "fabri! fabri!" diye tezahuratlar yaptıgı alanyaspor besiktas maçında devre arası oldu ve biraz yorum dinleyeyim diye bir spor kanalını açtım. duydugum ilk cümle:

  "ben besiktas'ın kalesinde muslera ayarında bir kaleci gormek isterdim. bu kalecinin tolga'dan bir fazlası yok."

  bitmedi bu itlerin köpeklerin tolga seviciliği bitmediiiii. beyler! galatasaraylılar! fenerbahceliler! artık uyanın. durmaksızın tvlerde bes para etmez turk futbolcuları öven ve yerlerine oynayan yabancıları yeren bu yorumcular bu isten maddi kazanc saglamaktadırlar. net. boyle bir devran var. bi sermaye var ve paylaşılıyor. fabri dunyanın en kotu kalecisi olsa bu saatten sonra farketmez. fabri oynayacak. siktirin gidin.

 • ilk yarı itibariyle ligde kaleyi bulan isabetli şutların gole dönüşme yüzdesi en düşük olan 2. kalecidir. ilk sırada volkan babacan var. yıllar sonra kalemizde güvendiğimiz bir kaleci olduğu için bir nebze de olsa maçları daha rahat izleyebiliyoruz.

  ayrıca sezon başında algı opresyonu yapmaya çalışan, tolga'nın daha iyi olduğunu söyleyen aspor youmcuları da seslerini kesmişlerdir.

 • bu adamla tek kelime dalga geçenin amına koyayım.

  gs.

 • yediği golden sonra belini tutup ağlak surat yapmaması bile dünyalara bedeldir.