debe başlıkları

fabricio agosto ramirez

 • son iki yılda yapılan maaş hatalarının bir sonucudur. futbolcular da insan, pepe yıllık 4,5 milyon euro alırsa fabri de 2,5 ister.

  takımda bu sezon geçen yıllardaki arkadaşlık ortamı pek görünmüyorsa nedeni bu maaşlar arasındaki uçurumdur. negredo'nun aldığı maaşa girmiyorum bile.

  ya diğer oyunculara da benzer maaşlar vereceksin ya da yavaş yavaş böyle sorunlar, performans düşüşleri görünecek.

  önümüzdeki sezon bu hatalardan dönülür umarım.

 • bir futbol takımı nasıl biter, tekrar görüyoruz. roma'yı da kibir bitirmişti. napolyon'u da, sezar'ı da. gözleri kör eden kibir.

  lan oğlum 2 sene önce kalenizde kim vardı sizin? ondan önce? sol bekinizde ibrahim üzülmez-baki mercimek ikilisi oynamadı mı? 7 sene önceki orta sahayı bir sayın bakalım.

  maçı izledim, 2. golde biraz, ama biraz hatası var. evet hatalı pozisyon aldı. eeee? bu amınakoyduğumun şutunu çektiren stoperlere ne demeli? ilk golde, geri geri savunma yapmaya çalışırken adamın ampul gibi takmasına izin veren savunmadan?

  hücum da savunma da takım ile yapılır gencolar. daha suya bu, topa bop derken götünüzün bokuyla atiba'ya fabri'ye falan laf atmayın.

  neden mi bu kadar sinirlendim? çünkü amınakoyduğumun yerinde maçı izlediğim kahvede götverenler şenol güneş'e küfrediyordu da o yüzden.

  siktirin gidin fenerbahçe tutun adamın asabını bozmayın.

  ıtibıyı sıygımız vır ımı ırtık yidiği çikilsin. alın amınakoduklarım sizi gördünüz mü atiba yedeğe çekildiği zaman ne oluyor. atiba oyunda olsa 3 gol fazladan atmıştık çünkü top dolaşımı çok daha smooth olmuştu, o 2 golü de yememiştik çünkü önünde atiba vardı.

 • kendisinde şeytan tüyü olduğu için değil hayvan gibi karşı karşıya pozisyon çıkardığı için kızamıyoruz.

  öyle kritik maçlarda kurtardı ki götümüzü çok azımız farkında bunun. başakşehir hezimeti, fenerbahçe son dakika şokundan sonra bursa maçında defansın arkasına efsane bir top attı bursa, forveti ile fabri yarakla taşak gibi karşı karşıya kalmıştı hatırlarsanız. bursa'nın yarınlar yokmuş gibi oynadığı maç. hah işte, durum 0-0 iken o golü yeseydi fabri belki de o psikoloji ile takım bocalayacak, şampiyonluğa orada veda edecektik.

  içerdeki lyon maçından, dışardaki napoli maçından bahsetmiyorum bile. o maçlarda kaleyi sadece neuer ile buffon fabri'den iyi koruyabilirdi. belirli bir standarda alıştırdığı için yaptığı iyi kurtarışlar gözümüzden kaçıyor. insanüstü kurtarışlara bir-iki cümle kuruyoruz sadece.

  ha bir de takımı seviyor, sahipleniyor, bu en önemlisi. cordoba'dan sonra beşiktaş için çabalayan ilk kalecimiz. diğerleri sadece işlerini yapıyordu. başarılarının devamını diliyor, daha da iyi olacağına canı gönülden inanıyoruz.

 • adı bile sabri'ye benziyor. çok şey beklemeyin bence.
  ama yine de siz bilirsiniz.

 • bugün de muslera'dan büyüklüğünü göstermiştir.

 • bugün penaltı çıkaramadı diye bu adama bok atan olursa galatasaraylı halimle skerim belasını.

 • asık surattan sonra çölde bir vaha.

 • biraz önce icinde tribunlerin "fabri! fabri!" diye tezahuratlar yaptıgı alanyaspor besiktas maçında devre arası oldu ve biraz yorum dinleyeyim diye bir spor kanalını açtım. duydugum ilk cümle:

  "ben besiktas'ın kalesinde muslera ayarında bir kaleci gormek isterdim. bu kalecinin tolga'dan bir fazlası yok."

  bitmedi bu itlerin köpeklerin tolga seviciliği bitmediiiii. beyler! galatasaraylılar! fenerbahceliler! artık uyanın. durmaksızın tvlerde bes para etmez turk futbolcuları öven ve yerlerine oynayan yabancıları yeren bu yorumcular bu isten maddi kazanc saglamaktadırlar. net. boyle bir devran var. bi sermaye var ve paylaşılıyor. fabri dunyanın en kotu kalecisi olsa bu saatten sonra farketmez. fabri oynayacak. siktirin gidin.

 • ilk yarı itibariyle ligde kaleyi bulan isabetli şutların gole dönüşme yüzdesi en düşük olan 2. kalecidir. ilk sırada volkan babacan var. yıllar sonra kalemizde güvendiğimiz bir kaleci olduğu için bir nebze de olsa maçları daha rahat izleyebiliyoruz.

  ayrıca sezon başında algı opresyonu yapmaya çalışan, tolga'nın daha iyi olduğunu söyleyen aspor youmcuları da seslerini kesmişlerdir.