debe başlıkları

dursun özbek

 • dursun özbek'in 1 ay kadar önce erken seçim kararı alıp, bugünkü genel kurulda başına gelenlere biz kısaca ''cin olmadan adam çarpmaya kalkmak'' diyoruz. kendini çok ama çok uyanık zanneden dursun özbek, mustafa cengiz'in ''başkan seçilirsem ilk görüşeceğim isim fatih terim'dir'' açıklamasının ardından ne sezon başında, ne tudor'lu galatasaray'ın kötü gitmeye başladığı günlerde, ne de tudor'u gönderdikten sonraki ilk 2 gün gündemine almadığı fatih terim ismini, nasıl olduysa bir anda ''benim aklımda zaten hep tek bir isim vardı'' diyerek açıklamıştı terim'in imza töreninde. kafasındaki plan net olarak şuydu; önce terim'i getirip taraftar tepkisine son verecek, ayrıca mustafa cengiz'in 1 adım öne geçme şansını ortadan kaldıracak, sonrasında da apar topar yapılan bu baskın seçimde, hazırlıksız yakalanan başkanlık hedefi olan şahısları gafil avlayarak yeniden başkan seçilecek ve bunu 3.5 yıla yayacaktı...

  kendince dahiyane bir plan yapmış ve taşları teker teker yerine oturtmuştu dursun özbek.

  fakat bir şeyi hesaba katamadı: 2.5 yıllık başkanlık sürecinde atmadığı palavra kalmadığı yetmezmiş gibi, kulübü bütün branşlarda dibe vurdurması ve maddi koşulları sözde düzeltiyor gibi gözükürken aslında borcun sürekli olarak artması, bu doğrultuda da sürekli olarak borçlanma yetkisi istemesi özellikle 50 yaşın altındaki kongre üyelerinin gözünde tüm kredisini tüketmişti dursun özbek'in.

  camianın adnan polat tabiriyle 80'lik ''derin abilerine'' çok güvendiyse de, genç üyeler üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirerek, en önemli seçim kozu ''abdurrahim albayrak ve burak elmas'ı futbol a.ş'de görevlendireceğim'' olan, bunun yanında da mayıs ayı için yeniden seçim sözü veren mustafa cengiz'i başkanlık koltuğuna oturttular. dursun özbek'e de belki de hayatının en büyük şokunu yaşattılar...

  adım gibi eminim ki dursun özbek şu an kendi kendine ''ben ne bok yedim'' diye sorup kafasını duvarlara vuruyordur. bu gece sabaha kadar uyuyamayacaktır...

  sözün özü galatasaray için hayırlısı olmuştur. 2.5 sezonluk başkanlık süresinde galatasaray spor kulübü'ne 110 yılda görmediği rezaleti, yaşamadığı başarısızlığı yaşatan şark kurnazı dursun özbek'de layığını bularak otellerinin başına dönmüştür. şimdi kardeşi mehmet ve eşi mesude'yle birlikte zerre kadar yakışmadıkları galatasaray spor kulübü yerine kendi otelleriyle meşgul olsunlar bakalım...

 • "fırat günayer: "fark açılıyor. dursun özbek güven tazelemek için olağanüstü kongreye gidip, seçimi kaybeden ilk başkan olma yolunda ilerliyor."

  ahahahahahahahahha.

 • esasinda yakisikli adam.

  hahahahahahaha.

 • tabii, riva parasını harcamıyor. şu an harcadığı para geçen sezon galatasaray'ın avrupa başarılarından kazandığı para. aa, pardon, galatasaray ffp yüzünden avrupa'dan men edilmiş geçen sene? savunmasında da dünyanın en masum isimlerinden biri olan rahmetli aylan kürdi'nin bodrum sahiline vurmuş cansız bedenini kullanmak istemişti. rezaletin, utanmazlığın sınırı yok bu adam(!) için.

  valla ben baktım açılan maaş bütçesine de, satıştan gelen bonservislere de. sadece bonservislerde en az 20 milyon açığımız var. bruma, sneijder ve podolski gibi sözleşmelerinin son senelerindeki adamları gönderip de 3'er 4'er milyon euro'dan 3-4 yıllık 4-5 tane adam alınca da maaş bütçesi de göçmüş görünüyor...

  riva parası doğrudan bankalara borcu kapatmak için yatırıldı diyelim... bak "diyelim" dedim... çünkü dursun özbek defalarca yalan söyledi taraftara ve kamuoyuna ama yine de inanalım şimdilik. galatasaray'ın gelirleri aşağı yukarı belli. kombine desen çok ciddi indirime rağmen doğru düzgün bir satış olmamış, alanlar da zaten östersunds maçı sonrası canlı yayında yaktı kombinlerini, o ayrı hikaye. forma alan da yoktur doğru düzgün son iki sezondaki sportif çöküş sonrası. avrupa'dan men yediğimiz için oradan da gelir yok. çok uzun süre forma sponsoru da bulamadık, bulduğumuz adam gomis'in yıllık ücretini vermiyor bir senelik. sezonu 4. bitirdik, aldığımız başarı bonusu kuş kadar.

  e birader, riva'dan gelmiyorsa bu değirmenin suyu, gelir-gider arasındaki açığı kapatmak için yeni borçlar alınıyor demektir en basit mantıkla. bu da galatasaray'ın geleceğinin ağzına sıçmak demektir. çünkü ilerde satabileceğimiz ikinci bir riva yok!

  yok anasını satayım yok!

  bitti daha, yok işte!!

  deniz bitti...

  yediler galatasaray'ı. siz de izlediniz. hatta izlemediniz, adamlar galatasaray'ı yerken alkış tuttunuz. bundan sonra da başakşehir'i izlersiniz şampiyonlar liginde. zira uzun bir süre gidemeyiz biz sizin gibi "transfer" diye kıçını yırtan taraftar olunca!

  daha hala fernando'yu karşılamaya gidin siz hava alanına, geri zekalılar!

 • galatasaray başkanı sıfatıyla 70+ yaşında bir adam için ülkesine kadar gidiyorsun. yaptığın galatasaray'a üst akıl ol(?) teklifinin yanıtını bile almayıp hatta dalga geçilip(lucescu, oğlunun teknik direktör olması kaydıyla kabul edeceğine dair haber çıkmıştı) dönüyorsun. elin telefonda cevap beklerken televizyondan bir gün önce takımına getirmek istediğin hocanın milli takım ile anlaştığını görüyorsun.

  galatasaray, galatasaray olalı başkanı yüzünden bu kadar rezil olmamıştır. yanarım yanarım galatasaray tarihinin en önemli olaylarından birinin(gayrimenkul satışı) galatasaray tarihinin en kötü başkanı döneminde oldu. anlaşma terimlerine pek hakim değilim ama %100 eminim ki bunun yüzünden değerlerinin çok daha altına gitti galatasaray'ın atacak son kurşunları...

  istifa et, rezaletsin. buraları okuyorsan ya da varsa senin kulağına bir şeyler fısıldayan dikkate alsın, yapacak son bir şeyin kaldı; fatih terim... tudor ile olmayacak. bu çok açık, ya 3 ya 5 ya 10. hafta ya istifa edecek ya kovacaksınız. her berabere biten maçtan sonra bile istifasını isteyecek taraftar. iyi kötü transferler yapıldı. geçen seneki berbat takım yok, tek bir şey eksik kaldı. bu takımı tudor idare edemez. kendisi zaten hoca falan değil, 39 yaşında bir antrenör sadece.

  yol yakınken verin tazminatını gitsin, sezona tertemiz bir açılış yapalım. getir fatih terim'i hem galatasaray'ı hem de maalesef seni kurtarsın. 3 galibiyet 4 beraberlik 3 mağlubiyetli bir ilk 10 haftanın ardından tudor'u kovduktan sonra değil terim'i mourinho'yu getirsen şampiyonluk kaçmıştır.

  bjk şampiyon kadroya yeni oyucular aldı, fener'in transferler fena değil, başakşehir zaten apayrı bir şey oldu, trabzon bile şampiyonluk için iddialı bir takım kurdu. bu şartlar altında kendi sahamızda 2-3 maç puan kaybının bile telafisi yok.

  tudor olmayacak, biz bu filmi çok kere izledik. bir sürü puan kaybından sonra değil, önceden kov. getir terim'i şampiyon olalım. sonra yapmazsın ama istifa et. güzelim kulübü ne hale getirdin lan.

 • istifa da bir hizmettir!

  yapamıyorsan bırakmak ayıp değildir!

  yeter artık, git!

  git!

 • kendisine bugün gülenler çok değil 3-4 sezon sonra bir değişik modeliyle kendi takımında karşılaşacaklar. nitekim hayatın hiç de komik olmayan bir espiri anlayışı var. neyi kınarsan başına geliyor. nitekim bu parazit de bize aziz'e, tüpçü'ye güldüğümüz "aman ayrılma takımdan" diye aklımız sıra dalga geçtiğimiz için verildi.

  2 yıldır o koltuğu işgal ediyor, 2 yıldır yapmadığı rezillik kalmadı:

  - kendisinin zerre payı olmayan şampiyonluk kutlamalarında emeği geçenleri yok saydı.

  - takıma 15 sene sonra ilk defa 3 kupa kazanmış teknik direktörünü 14-15 yaşında twitter'dan çıkmayan fm ergenlerine hoş görünmek için kovdu,

  - grosskreutz ve sigthorsson gibi bir saniye bile forma giyemeyen skandal transferlere imza attı.

  - takım belli bir standardı tutturmuşken yine twitter taraftarına hoş görünmek adına sözleşmesi devam eden teknik direktöre sulandı.

  - ffp cezasından yırtmak için dünyanın en günahsız varlığı olan bir çocuğun savaştan kaçarken kıyıya vuran cansız bedeninden faydalanmak istedi.

  - rakipleriyle store ürünleri üzerinden laf dalaşına girip yine ergen taraftara şirin görünmeye çalıştı. galatasaraylılık karakterine tamamen zıt davranışlarda bulundu.

  - yine twitter taraftarına hoş görünmek için günah keçisi ilan edilen olcan adın'ı hukuki sorumluluklarını yerine getirmeden takımdan gönderdi. olcan dava açınca "imzayı atan arkadaş öldü bizi bağlamaz" savunmasıyla aşık atan "o kadar parayı haketmiyordu" savunması yaptı, oybirliği ile reddedildi.

  - sırf cumhurbaşkanı "ben bütün stadlara arena ismi verilmesini beğenmiyorum" dedi diye, ülkede statlara arena denmesini başlatan ilk stadın adını kafasına göre, sırf yalakalık olsun diye bir günde değiştirdi. o arena kelimesi, galatasaray'ın lakabının "aslan" olmasından ötürü verildiğini, yani timsah arena ya da vodafone arena gibi içi boş isimler olmadığını anlayamayacak kadar kulüpten kopuk olduğunu kanıtladı.

  - bonservis ödediği futbolcuya imza parası ödedi... bir de utanmadan ffp'den şikayet etti.

  - "avrupa fatihi" lakaplı takımın, avrupa kupalarında tarihinde ilk defa maça çıkan bir takıma madara olmasına sebep oldu.

  - galatasaray tarihinin gördüğü, galatasaray'ı hagi'den sonra bu kadar sahiplenmiş büyük bir futbolcuyu, ligin asist kralı olduğu sezonun yazında gönderdi. bonservis bile almadı.

  özetle, şampiyon aldığı takımı 2 senede enkaza, şampiyonluk sevinci yaşayan camiayı 2 senede ruh hastasına çevirdi.

  bu adam dururken tudor dahil, evet tudor dahil - onun zamanı da gelecek ama dursun varken tudor da dahil, başka birine laf eden galatasaraylı değildir. bu adamın bir an önce öyle ya da böyle o koltuktan indirilmesi, kulüp üyeliğinin silinip, içinde olduğu bütün fotoğrafların imha edilmesi; beyoğlu'na bile adım attırılmaması gerekir.

  kendisinin otellerinin adı, işletmelerinin adı paylaşılmalı, "ben galatasaraylıyım" diyen adamlar bu adam istifa edene kadar bu adamın şahsına tek kuruş para kazandırmamalıdır.

  taraftar her maçta arena'yı doldurmalı, küfür etmeden, 90 dakika boyunca "dursun istifa" diye inletmelidir o stadı. futbolculara "tepkimiz dursun'a, sizlere değil" diye de moral vermeli arada ki, ligde kalalım bu sezon. yoksa dursun'la o da imkansız.

  ben hayatımda bir insandan bu kadar tiksinmedim. bu ne yüzsüzlüktür... bu ne arsızlıktır... bir insanın her hareketi, her kararı, her sözü bu kadar falso olmamalı. dayanamıyorum artık!

 • galatasaray'ın malını mülkünü devlete peşkeş çekmek üzere görevlendirilen ve bu görevini yerine getirirken bir yandan da tüm spor branşlarının amına koymakta olan beceriksiz yağlı surat..

  ulan dursun, sen kim galatasaray'da başkanlık kim? sen kim ali tanrıyar kim? sen kim alp yalman kim? sen kim faruk süren kim?

  kardeşini al, siktir git bu takımdan. yoksa oteline gelip bir akşam kalır ve burada rezalet başlığı açarım. senin yönettiğin otelde bol bol rezalet malzemesi çıkacağına eminim.

 • selam başkan,

  az önce sizinkiler arayıp forma almak isteyip istemediğimi sordular. senin hala bu klübün başkanı sıfatı ile o koltukta oturduğunu teyit ettikten sonra değil forma toplu iğne bile almayacağını belirttim. bil istedim...

  tanım: galatasaray tarihinin en başarısız en yüzsüz en keko en tırt başkanı.

 • bence en tehlikelisi "seni o koltuktan oyle bir indirecegiz ki" diyerek vicdan masturbasyonu yapmak.

  ayni hata yillar boyu siyasal islam icin tekrarlandi.
  "sonlari yakindir", "siyasal islami oyle bir gomecegiz ki tarihin tozlu sayfalarinda bile kendisine yer bulamayacak", "bir daha bu topraklarda adi dahi anilmayacak..."

  sonuc; 15 senedir bitirilemeyen ve hatta guclenerek yoluna devam eden bir siyasal islam yapilanmasiyla karsi karsiyayiz.

  kimse yanlis anlamasin, niyetim ayar vermek falan degil.

  bazi gercekleri gorebilmek ve kabullenmek gerek.
  klavyelerinizin basindan karaladiginiz yazilar maalesef bir masalin icerisindeymissiniz gibi gercek hayatta can bulmuyor.

  gercek dunyada sonuc almak istiyorsaniz, dusuncelerinizi eyleme dokmeniz sart.

  orgutlenmeli ve ortak bi akil ile ortak bir amaca yonelik harekete gecmelisiniz.

  boyle bir taraftar hareketi baslayana kadar sadece konusmus ve kendinizi rahatlatmis olursunuz.

  uzgunum.