debe başlıkları

dick advocaat

 • teknik direktörlüğünü bilemem ama kesinlikle dürüst adam. öyle toplantılarda kıvırmıyor, duymak istemediğimiz şeyleri söylüyor.

  mesela; çıkıp rakip şanslıydı, biz şansızdık, hakem böyleydi demek yerine takımımız kötüydü, kötü oynadılar, ondan yenildik diyor. bizim halk bunu istemez. bizim takımlarımız iyi ama yenilirlerse elbet sebep bizden değildir, dış mihraktır.

  adam bizim televizyonda izlerken gördüğümüz gerçekleri açık açık diyor: fenerbahçe'de çok kalitesiz oyuncular var diyor. ne yapsın bana onu açıklayın? kalitesiz olduğunu bildiği adama kaliteli muamelesi mi yapsın. agalar spor bize gönül işi de o adamlara meslek. gönül işi ile hareket edemezsin. oyuncu kötüyse, bunu açık açık diyeceksin. kırmayayım onu nedir?

  birileri de kadro tercihini soruyor. ya fenerbahçe'de oyuncu mu var ki farklı kadro çıkasın? defansif oynuyorsun kayseri'den 4 yiyorsun. avrupada çık bakalım ofansif, bu oyuncularla kaç yiyorsun.

  dürüst olmasından ötürü kendisini tebrik ediyorum. bir de yıldız ve süperstar fenerbahçe'ye gelmez diyerek türk egosuna balyozu indirdiği için de ayrı tebrik ediyorum. koskoca fenerbahçe ooolaaam diyerek parasını verince herkesin bize gelebileceğini sanıyoruz. yukarıda arkadaş anlatmış; gelenler ya yaşlı ya da düşüşte olanlar. sneijder nerdeydi agalar buraya gelmeden önce, hele bi anlatın?

  beşiktaş olarak robben'i almaya kalkıştık, adam resmen umursamadı bile bizi. ya neden gelsin ki zaten? gelmez. bizdeki egoyu ilk defa bir teknik direktör açık açık anlatıyor. helal vallaha.

  not: beşiktaş.

 • fenerbahçe 22 şubat 2017 fenerbahçe krasnodar maçı'nda turu kaybetti. dick advocaat topal-josef'i bozmadı.

  tüm sezonun özetidir heralde bu. bozmadı. planlamaya küfrettik. oynatacak adam yok dedik. adama hak verebildiğimiz kadar verdik. ama o topal-josef'i bozmadı.

  maç başlamadan önce 2 gol lazımdı tur atlamak için. baskılı bir ortasaha lazımdı. ama o topal-josef'i bozmadı.

  yediğimiz gol her ne kadar skrtel'in hatası gibi gözükse de, golün özeti krasnodar'ın yaptığı pres. o topu ordan çıkaracak bi adam lazımdı. ama yoktu. çünkü advocaat topal-josef'i bozmadı.

  gol yedik. 3 gol lazım. baskı lazım. ozan-alper'in yapacağı iş. ama advocaat topal-josef'i bozmadı. devre oldu. bozmadı. dakika 70'e yaklaştı. 3 oyuncu değişikliği yapıldı. ve tahmin edin ne oldu? advocaat topal-josef'i bozmadı.

  ismail'in defansın solunda olduğu 3-5-2 mi diyeyim, 2-6-2 mi diyeyim artık saçmasapan bir sistem yaptı ama topal-josef'i bozmadı. fenerbahçe'nin 2 gole ihtiyacı vardı ama sahada hala 2 ön liberosu vardı. bozmadı.

  bu maç sonunda muhtemelen gidecek. istifa edeceğini düşünüyorum. etmezse de, fiili olarak bitmese de mental olarak bitmiş olacak fenerbahçe macerası. ve eminim kafasında yine topal-josef'i bozmayacak.

  yönetime inat olarak mı yapıyor, bilmiyorum. vitor'la birebir kıyaslama da yapamıyorum çünkü vitor'un elinde çok daha iyi bir kadro vardı. ancak tıpkı vitor gibi o da topal-josef'i bozmadı.

  artık fenerbahçe spor klübüne ait tek isteğim topal-josef'in bozulması. içimde ukte kaldı. gözüm açık ölücem bakın. ikisinden biri cezalı değilken, topal ya da josef'i yedek görmek istiyorum. bi yaptırın noolur. valla şampiyonluğu falan her şeyi geçtim.

  neyse, hoşçakal sevgili advocaat. fiziksel olarak yakınında olsam, üşenmez sana minik bi topal-josef heykelciği yaptırırdım veda hediyesi olarak. eminim çok severdin.

 • kendisini seviyor ve sayiyoruz lakin kulubede stoch ve volkan sen otururken anadolu takimi topcusu aatif'ta israr etmesine mana veremiyoruz.

 • adam enkazı topladı yetmedi vurdukça vuruyor. vay anasını ya. bi türk olarak gururlandırdı. zico döneminden beri izlediğim en verimli dönem sanırım. umarım devamını getirip uzun yıllar burada kalır.

  bjk:not.

 • bugün kazandığı maçtan sonra çıkıp "bu fisktürü yapanların amlarına koyayım ben! 3 günde 1 maç yapıyoz!" demezse adam değildir+sinsidir+yalancıdır+numaracıdır+karaktersizdir+ikiyüzlüdür. ha yok bunu derse adamdır+filozoftur+hocadır+aşmıştır+ermiştir+türkiye'ye fazladır.

 • galatasaraylıyım, ilk önce onu söyleyeyim.

  dick advocate gibi hocaları takımlarımızda görmek beni mutlu ediyor. işine odaklanmış, karakterli ve tecrübeli. hakemle falan uğraşmayan, ilk başarısız sonuçta suçu başkasına yüklemeyen, baba bir adam görüntüsü var.

  ne çakma imparator ne de çakma filozof bu adamın yerini tutar. varsın başarısız olsun. ama adam gibi adam olsun. bıktık kendi hatasını görmeyen, fikstüre ağlayan, hakem hatası olunca cırlayan ama hata lehine oldugu zaman sesi çıkmaya adamlardan (bknz: çakma filozof. trabzon maçından sonra sesi çıktımı. işine geldi çünkü. tersi olsa ne olurdu tahmin edersiniz).

 • ingiltere'de sunderland'ı çalıştırırken ismi hakkında bu kadar espri yapılmayan teknik adam.

  not: tamam anladık dick ingilizce yarrak demek ve siz de ingilizce biliyorsunuz. aferim

 • takımın içinde bulunduğu durumdan en az sorumluluğu olan kişi. hiç boşuna uğraşmayın. yazmanız gereken başlık şurası:

  (bkz: aziz yıldırım)

 • fenerbahçe'nin içinde bulunduğu durumda sorumluluğu en az olan kişidir. yönetimden, oyunculardan, seyirciden, hatta top toplayıcıdan bile daha az sorumluluğu var ve bu konuda gayet ciddiyim.

  fenerbahçe'nin şu anki durumunun sorumlusu aziz yıldırım, mahmut uslu kafası ve yıllardır gözümüze yıldızlar topluluğu diye sokulan yarıya yakını çöplerden oluşan kadrosudur.

 • oyuncularını seçmediği, kondüsyonu dibe vurmuş (bkz: vitor pereira)* bir takımı iki haftada real madrid ayarına getiremediği için gitmesi (!) gerektiği öne sürülen teknik direktör.

  adamın kariyeri ortadayken o portekiz şoparına iki yıl katlananlar bu adama çemkiriyor. holigan kafası çok tuhaf.
  not: sarı lacivert damar