debe başlıkları

deniz baykal

 • sen ben olsak 7 kere ölmüştük şimdiye. neyin tatavası bu anlamıyorum.

  insanların asıl tartışması gereken neden bu insanlarla biz eşit sağlık hizmetlerinden yararlanamıyoruz. ibrahim tatlıses'in kafasına sıktılar mk ülkesinde mk herifi hala yaşıyor. benim ayağıma çivi girse ölürüm yarın.

  parası olan gücü olan yaşıyorken sen ben ölüyoruz. siyasetine düşüncesine sokayım bu kadar mı körsünüz halen.

 • badem gözlü olmadan yazayım,
  kendisi kişisel çıkarını ülke çıkarının üstünde tutar.

 • ak-it'lerin aşık olduğu ve övgü yağdırdığı devlet bahçeli vol. 1'dir. devlet bahçeli ise devlet bahçeli vol. 2'dir.

 • türk siyasetine gelmiş en boş insan.

  türkiye'de sol siyaseti nasıl bitirdiği, "ulusalcılık" adlı boktan, gazı alınmış, milliyetçi çakması, soldan fersah fersah uzak, rezil ve ucuz bir siyasi söylemi ülkeye peydahlayıp hepimizi tayyip ve şurekasına nasıl teslim ettiği bilinen bir gerçek artık.

  bu saatten sonra hala açıp, izleyip, söylediklerini dikkate alan varsa da fındık kadar aklı yoktur.

 • anlatmak istediklerini "arkadaşım ben erdoğan'ın meclise girmesini sağlamış adamım, şimdi de önseçime girmiş bir chp milletvekiliyim sandığa saygımız ortada, yaşım da olmuş 100 bugün varım yarın yokum, bu saatten sonra siyasi bir beklentim olması da mümkün değil, o yüzden konuştuklarımı iyi dinleyin, hata yapıyorsunuz" diyerek anlatmış şahıs.. o yüzden geçmişle ya da kıyaslamalarla değerlendirmek yerine oturup söylediklerine konsantre olmakta fayda var. adam tecrübeli, biliyor ve bir ayağı çukurda kimseden menfaati yok amk, daha iyi analizi nereden bulacaksın?

 • şimdi bu adamı izleyen sıradan bir vatandaşın kafasında yeni anayasa ile ilgili bir soru işreti kalır mı? hayır.

  kendini çok net bir şekilde ifade ediyor ve akp'li vekillerin bile itiraz edemediği şeylerle yeni anayasanın gediklerini bir bir masaya döküyor mu? evet.

  e daha ötesi mi var amına koyim? adamı bunun için kürsüye çıkarmışlar ve verilen görevi de gayet iyi bir şekilde yapıyor.

  evet şu an tarihi bir konuşma yapıyor.

  "tayyip'i meclise soktu", "aslında inanmıyor konuştuklarına", "baykal'dan siyaset bekliyürler" diye kafa sikmenin ne anlamı var?

  hadi onu da geçtim konumuzla ve adamın konuşmasıyla ne alakası var?

  çomar bir tarafta değil ki. dört bir yanımızı sarmış.

 • kendisinden hiç haz etmesem de siyasal islamcı bir imam hatip mezunu tarafından yönetilmektense ölene kadar kendisi tarafından yönetilmeyi tercih ederdim.

 • ulan bu adam doğduğında atatürk daha ölmemişti düşünün. sene olmuş 2016 beyin hala zehir gibi. allah herkese böyle sağlık sıhhat nasip etse keşke.

 • yine piyasaya çıkmış olan yancı. 2002'den beri tek işi akp'ye destek vermek olmuştur.
  devrik devlet bahçeli'dir kendisi.

 • seçimlerden önce herkes hdp'yi akp ile ittifak yapacak diye peşinen eleştiriyordu; görünen o ki, hdp dışında herkes akp'li oldu. siyaset pis işmiş hakkaten.