debe başlıkları

düşün ki o bunu okuyor

 • büsbütün unuttum seni eminim
  maziye karıştı şimdi yeminim
  kalbimde senin için yok bile kinim
  bence sen de şimdi herkes gibisin

 • hiç geçmeyecek mi bu?

  hiç çıkmayacak mısın aklımdan?

  gittiğim her yerde, dinlediğim her şarkıda, konuştuğum her insanda seni aramaktan çok yoruldum. kaybolduğum bu karanlıkta kalbimin acısından başka bir şey duyamaz oldum. yaşadığım her saniye aklımda olmandan çok sıkıldım.

  nolurdu ki sen de beni bu kadar özlemiş olsaydın? çok özlüyorum.

  hiç geçmeyecek diye çok korkuyorum. nolur çık artık aklımdan, kalbimden.

  okuduğunu biliyorum. keşke vazgeçmeseydin benden. çok mutlu olurduk biz biliyosun di mi?

  seni hala ne kadar çok sevdiğimi, her gece ya bana gelmen ya da kalbimden artık çıkman için dua ettiğimi de bil.

  çok yoruldum. hiçbir şey mutlu etmiyor artık beni.
  “aşık olunca aklım gidiyo benim. hayatım biter. yanımda ol yeter ki dilenci olayım tribine giriyorum” demiştin bana hatırladın mı?

  yanımda ol yeter ki dilenci olayım. ama yanımda ol. lütfen. ya da çık artık kalbimden.

 • iyi ki varım lan. valla bak. kendimi çok seviyorum ahhahah

 • "bırak istediği kadar çıkmaz olsun sokaklar.
  duvardan atlamayı da bilir çıkmak isteyen insanlar."

 • ayni gokyuzune baktigimiz surece ne kadar uzak olabiliriz ki?

 • dolmuşta ayaktayım, şoföre arkam dönük duruyorum. çantamdan 5 lira çıkarıp şoföre daha yakın arka çaprazımdaki gence uzattım "bi kişi mi" diye sordu. birden kanım çekildi, beynimden vurulmuş gibiydim. yıllardır duymaya hasret kaldığım sesin, tam orda kulağımda tekrar tekrar yankılandı. bişey diyemeden kafamı kaldırıp yüzüne baktım. para üstünü aldı uzattı bana. gözümü yüzünden alamazken elimi uzatıp teşekkür ettim. kafasını kaldırıp bakmadı bile yüzüme. bi haber bende yaşattığı acı dolu mutluluktan rica etti o da. emin olmak için bi kelime daha etmesini istedim, duymuştu sanki beni. "arkada boş yer var" dedi. gerçekten senin sesindi. buz gibi ter akmaya başladı sırtımdan. ne çok özlemişim bu sesi, ne çok güvensiz kalmışım sesini duyamadığım bunca zamanda.

  şaşkınım... değil 2 sene, bi kaç ay bile yaşayamam sanırken hayatın getirdiği başka sorunlara göğüs germeye çalışmak, başka başka mutlulukları tatmak çok tuhaf bi his. ama geçmiş mi oluyo böyle yaşayınca? her canım sıkıldığında seni hatırlayıp "daha zoruna göğüs gerebildim" demek, her güzel anımda seni düşünüp buruk kalmak, her şey geçmiş mi demek? hala sırtımda bi hançerle yaşıyorum. geçmedi ama artık kanamıyo. alıştım hayatın adınla sapladığı hançerle yaşamaya.

  ve hala seni seviyorum.

 • zam yap piç.

 • oecd raporuna göre, okuduğunu en "anlamayan" millet seçilmişiz.

  öyle sayfalarca pek uğraşmayın bence.

 • her bayram "belki bir daha bayrama birlikte gireriz" deyişin aklıma geliyor. kaç bayram geçti üstünden saymadım, sen saydın mı?

 • bana ait olmayan ama benim içimden geçen cümleler, aşağıda yazdıklarım. okuduğumda seni anımsadığım.

  ''bu ne biliyor musun? hayatına neredeyse eksiksiz devam eden bir kadının yüzleşmesi bu. bir anda bir adamın gelip tüm boşlukları doldurması ve sonra çekip gitmesi. kadının daha önce farkına bile varmadığı boşluklarla kalakalması. eksik bir şey bu. öyle kuru kuru aşk değil. ölüyorum bitiyorum edebiyatı yaptıran gelip geçici duygulardan hiç değil. gerçek bu. gel benim ol demiyorum sana. senin olayım demiyorum. gel, birlikte olalım.

  ilk kez buluşuyor gibi buluşup, son kez sevişiyor gibi sevişelim. gel. bir elmanın iki yarısı olmayalım seninle. yan yana duralım. hesap sormayalım, korkmayalım. gel kırmayalım birbirimzi. kör düğüm gibi bağlanmayalım.

  bu ne biliyor musun? rüyasında sevdiği adamla mutlu olduğunu gören bir kadının, daha uyanmadan bunun bir rüya olduğunu anlaması. uyanıp, yorganın altında sessizce ağlaması bu. öyle, onu kendime nasıl aşık ederim sohbetlerinde geçen aşk değil. taktiklerle ve oyunlarla gidilecek bir yol hiç değil. gel, oyun oynamayalım birbirimize, sadece biz olalım. bazen sıkı sıkı tutunman gerekmez, orada olduğunu bilirsin ve sadece dokunarak, hissederek bile dengede kalabilirsin. bir vardın bir yok oldun, dengemi bozdun, gel.

  yine dengemi bulurum elbet, bu sana ihtiyacım var demek değil,
  gidecek başka bir yer, sevecek başka biri olmadığı için değil,
  sen olduğun için seviyorum. doğru olduğun için. insan olduğun için. kendin olmaya çalıştığın, sorguladığın, aradığın için. beni bir zamanlar sevdiğin için. gel, hadi yine sev.

  bu ne biliyor musun? bu, hayatı boyunca zamanın boşa geçmesiyle savaşmış bir kadının aylardır tek bir günü özlemesi. her gün, o günü tekrar yaşayacağına inanması, beklemesi. bak ne hızlı geçiyor zaman. bak neler yaşayamadık onca ayrı geçen zamanda. bir günü daha yalnız geçirmeyelim. gel.

  hayatının merkezine beni koyma sakın. burada olduğumu ve her an gidebileceğimi. onca zaman sonra yalnız seni sevdiğimi bil. sevdiğimi ve bunu her an kaybedebileceğimi. duygular değişir, insanlar değişir, ve hatta hayaller bile değişir. aramızdaki ilişki de değişir elbet zamanla. ama bugün, eğer hala istiyorsan benimle olmayı, içinden küçücük bir şey gelip geçiyorsa bazen, gel. ben de böyle istiyorken seni, gel. bir gün başkasını seversen, bir gün başkasını seversem, bir gün başkalarını seversek eğer, birbirimize darılmayalım. insanız çünkü. bayılırız buna. gel biz hayvanları örnek alalım. ölene kadar seni seveceğime yemin etmiyorum. sen de etme. kimse de etmesin boş yere. gel biz içimizden geldiği gibi davranalım. yarın kimsenin umrunda değil. ağaçların, mevsimlerin, kuşların bile umrunda değil. gel biz de umursamayalım.

  bu ne biliyor musun? aşkın ne olduğunu unutmuş bir kadının haline şaşkınlığı. aşkın ne olduğunu unutmuş bir adamın bu hale kızgınlığı. kendimi terbiye edeceğim diyorsun ya, gel. kendini sevgiyle terbiye et. bırak o sıkı sıkı ördüğün duvarların yıkılsınlar. bırak seni sevgimle sarayım. çoğaltayım. istemiyorum, istemiyorum, istemiyorum diyorsun ya, bırak kırayım inadını. izin ver seveyim. belki sen de yine seversin beni. diğerleri ne derse desinler, eskilerin dediği gibi ''sevdik'' der geçeriz belki. sen hele bir gel.

  bu ne biliyor musun? bu çok seven, çok masum seven, doğrudan seven bir kadının sevgisinden vazgeçme korkusu. biliyorum bir kaç zaman sonra yitip gidecek bu duygu. yerine bambaşka duygular gelecek. oysa bugün, öyle güzel ki seni sevmek. düşmanın değilim senin, akraban değilim. köşe bucak kaçma benden, biraz zaman ver. gel indir kalkanlarını, kılıç yok elimde. gel, hayır diyecek çok şey var, onlarla savaşalım birlikte.

  dost olmayalım. arkadaş olmayalım. ruh ikizi hiç olmayalım. bırakalım adını meraklıları koysun. bu sevginin içinde hepsine yer var, gel.kızmayalım, kıskanmayalım. yormayıp yorulmayalım.
  rakı içip sohbet edelim, yeni yeni fikirler üretelim.dikenleri okşayıp, yaprakları seyredelim.seyahatler edelim, gel.senin üzerinde takım elbisen, benim üzerimde çiçekli elbisem.o ılık, yumuşacık havada, meydanlarda dans edelim, gel. insan başka ne ister?

  şimdi sen;
  yorgun, uykusuz onca yolu gelip bana kavuşan ayaklarını kesip atıyorsun,
  sımsıkı saran kollarını nereye koyacağını,
  merakla ve şefkatle bakan gözlerini nereye kaçıracağını bilemiyorsun ya.
  bırak, onlar da gelsinler.
  tamlarını bırak. yaraların, eksiklerin de gelsinler.
  cesaretini bırak orada. dile getirmekten korktuğun özlemlerin, korkuların gelsinler.
  güvenilirliğini bırak, güvenemeyişini umursuyorum ben.
  umarsızlıklarını, umutsuzluklarını da al, gel.
  birlikte iyileşelim.''