debe başlıkları

cenk tosun

 • bu resimde cenk'in kendisine herhangi bir temas - engelleme yokken kendini atışını görebilirsiniz.

  cenk atıyor

  cenk atlıyormuş amk evlatları.
  topa vuramayan diego hayvanının ayağı neden cenk'in koşuyoluna doğru açılmış ve o bacak oradayken cenk nasıl geçebilir bir tanesi anlatsın da okuyalım, öğrenelim...

  konya maçında pepe'nin temasını hisseder hissetmez uçan konyalı "adam penaltıyı aldı" - burada topu kurtaran ve darbe ve engelleme ile durdurulan cenk atladı. oldu amk...

 • - sağ ayağıyla gol vuruşu var
  - sol ayağıyla gol vuruşu var
  - kafa ile gol vuruşu var
  - spektaküler vole, röveşata var

  bu sezon 30 resmi maçta 18 gol gibi yadsınamaz bir katkısı var.

  eksikleri neler?

  - gomez ve drogba tipinde bir forvet değil, hava toplarını arkadaşlarına indirme yeteneği eksik. (fazla gelişemez)
  - birebirde adam eksiltme kabiliyeti sınırlı (fazla gelişemez)
  - uzaktan şutlarda gelişmesi gerekiyor (gelişebilir)
  - off the ball dediğimiz topsuz oyunda gelişmesi gerekiyor (fundemental eksiklik)
  - hakemle çok oynuyor, kendini çok çabuk yere bırakıyor (mental eksiklik)

  yani genel olarak cenk, gol vuruşu olan tipik bir golcü. pivot santrafor değil ve olamayacaktır. eğer geliştirebileceği 4 eksiği üzerinde durur ve mevcut yeteneklerini de keskinleştirirse uzun yıllar beşiktaş kadrosunda yer alıp katkı vermeye devam edebilir.

  asla mario gomez, drogba, suarez, cavani veya ibrahimovic seviyelerine çıkamayacaktır fakat cenk' i sahip olmadığı özelliklere bakarak yerden yere vurmak da haksızlıktır.

  malesef kötü huyumuz, gelişime teşvik etmek- yönlendirmek yerine hemen defterden silip atma eğilimindeyiz.

 • uzun uzun pozisyon anlatmayalım.tek cümle ile maçın anasını siken kişidir.

 • şu milli takımda en son suçlanacak adam cenk. ceza sahasına tek organize atağın olmasın, rakip yarı alanda üst üste 10 pası hiç yapma, sonra ceza sahasına top şişirip cenk kendisinden 15 cm uzun stoperden top alsın diye bekle.
  takımda düzgün top oynayan bir adam yok, şişirmeyince top rakip ceza alanına girmiyor, ondan sonra cenk etkisiz. yavşaklık parayla mı aq.

 • bir besiktasli olarak yaziyorum, umarim okursun. o soktugumun cimlerinde o beşiktaş forması ile kendini bir daha yere atma. o formanin bir haysiyetli var amk.

 • hırvatistan maçında bir tane olumlu hareketi yoktu. neyse ki yerine giren burak yılmaz 3545 tane pozisyona girerek 5 tane gol attı da maçı çevirdik.

 • şampiyonluk gecesi yaptığı tezahurat nedeniyle eleştirilen adam, ulan 30 bin kişiyle birlikte karşılıklı " götoğlanı fener" diye bağıran adamı (bkz: tümer metin) 2 hafta sonra bağrınıza bastınız, bunu da sindirirsiniz, meşrebiniz geniş.

 • 3 puan alırsak bu çocuk sayesinde... allah ne muradı varsa versin... aldığın her kuruş helal be kardeşim...

 • bu akşam, bana bir kez daha bilic'e küfrettirmeyi başardı.
  geçen yıl, demba ba çıkar, mustafa pektemek girerdi oyuna ve bu adam kenarda beklerdi laaan, düşünebiliyor musunuz? allah aşkına aklınız, mantığınız alıyor mu bu adam kenarda beklerken gol atacak diye mustafa'yı oyuna sokmayı.