debe başlıkları

bitcoin

 • milletin hakkında derin derin hayıflandığı kripto para.
  neymiş efendim 400 den almamış ta şimdi 8000 olmuş.

  dostum boşa hayıflanma! zira sen 400'den alsaydın 600'e güle oynaya satardın. hadi bilemedin "omuna guyumm karı alup çukalum" der 1000'e satardın.

  dünya'da öyle bir irade, öyle bir öngörü yok. eğer olsaydı o öngörü ve zihinsel güçle falan öyle bir yoğunlaşırdın ki milli piyangodur, sayısal lotodur hepsini bilir idin!

  kısaca; 800'e aldığın şeyi 8000'e satman için o süreçte hafızanı falan yitirip bitkisel hayatta falan yatarak kur 8000 olunca iyileşmen gerekiyor. başka türlü mümkün değil

  o yüzden üzülme. bak hayat güzel, sağlığın yerinde turp gibisin. güneş parlıyor. hala umut var.

 • ben de bir hukukçu gözüyle, bu "yatırım tavsiyesi değildir" veya "ytd" cilere, bir kaç kelam edeyim madem, işin aslını öğrenin.

  bu "ytd" saçmalığının kökeni mülga 2499 sayılı sermaye piyasası kanununun 47/a-4 hükmüydü. orada sermaye piyasaları alanında izinsiz yatırım danışmanlığı yapmak 2-5 yıl hapis cezası gerektiriyordu.

  bu kanun mülga olduktan sonra yerine 6362 sayılı sermaye piyasası kanunu getirildi ve çok benzer bir hükme bu kanunun 109 uncu maddesinde yer verildi. ahanda hükmü üşengeçler için buraya yapıştırıyorum.

  "sermaye piyasasında izinsiz olarak faaliyette bulunanlar iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin günden on bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar. bu kişiler, bu suçun icrası kapsamında aynı zamanda birinci fıkrada tanımlanan suçu da işledikleri takdirde, sadece bu fıkrada tanımlanan suçtan dolayı cezaya hükmedilir ve ceza yarı oranında artırılır."

  gördüğünüz üzere, halk arasında izinsiz yatırım danışmanlığı diye ifade edilen suç, aslında izinsiz sermaye piyasası faaliyetinin bir çeşididir. bu fiilin suç olması için ise, izinsiz yatırım danışmanlığının, bir sermaye piyasası aracına yönelik olması gerekir. ama bakıyoruz 6362 sayılı sermaye piyasası kanunun 3 üncü maddesine, bitcoin bir sermaye piyasası aracı mıdır? şüphesiz hayır. spk özel nitelikte bir karar alıp bu sermaye piyasası aracıdır demiş midir, şüphesiz hayır.

  hayır diğer taraftan, suç teşkil edecek şekilde, bir sermaye piyasası aracına yönelik yönlendirici yorum vs yazsan, sonuna da "ytd" yazsan, bu yaptığın fiilin suç niteliğini de ortadan kaldırmaz.

  özetle, burada yapılan yorumların sonuna "ytd" veya "yatırım tavsiyesi değildir" yazan suser kardeşlerimin, bunu yazmalarının pek bir anlamı yok. niye böyle bir ücretsiz danışmanlık yaptım onu da bilmiyorum ama yinede içlerini rahatlatmak için yazabilirler*

  konuya dönecek olursak; bitcoin ne çoştu beeeeeee !!!! :)))

 • bir refli link paylaşan dilencilerden bir de atarlı giderli "biri bana açıklasın" adamcıklarından gına geldi artık şurada.

  kimse sana bir şey açıklamak zorunda değil birader. binlerce entry, makale, döküman, video var. siktir git araştır öğren. öğrenmiyorsan da alma. alma yahu. bu kadar basit.

  herif hem para kazanmak istiyor, hem de gelmiş "bana bunlarla gelmeyin, şunu açıklayın"... kimse açıklamasın lan bunlara. bitcoin yükseldikçe kudursunlar aq. 2 satır makale okumaktan aciz adamlara bir şey anlatmaya çalışmayın.

 • türk ico'larda piyasaya girdiğine göre ilk islami sanal para kar zarar ortaklıklı fadılcoin'i beklemekteyiz.

  heriflere maldivlerde yazlık bile sattı 5-10 dolara kripro para mı satmayacak.

 • er ya da geç bitecek, patlayacak yazmayanı dövdükleri başlık. sanki borsada bütün hisseler sonsuza kadar değer kazanıyor. dünya bile bir gün yok olacak. devletler yıkılıyor 50 senede. adam gelmiş burada er geç bitecek diyor. herhalde er ya da geç bitecek amına koyayım ya. müthiş tespit tebrikler.

 • bitcoin fikri bitmiştir demek, 1899 senesinde amerikan patent dairesi başkanının "artık yeni hiçbir şey yok . icat edilebilecek her şey icat edildi." demesi kadar talihsiz bir açıklamadır.

 • bitcoinden zarar eden saftır. şu zamana kadar her yıl artan bir parabirimini, yüksekken alıp düşünce satıyorsanız siz zaten paranızla ev alın kirasıyla geçinirsiniz.

 • cex.io sitesini başlıkta ilk veren kişiyim ikinci kez yazma gereği bile duymadım yapılan işlemlerde alınan komisyon tutarının %30'u için, adam gelmiş para kazandırın bana diyor. 1 dolar için entry çöpü yaratmaktansa yolla bana btc hesabını ben yollıyım 1 dolar ne sen uğraş ne insanlar çöp entry okusun.

 • gün geçmiyor ki, yeni bir haber piyasayı etkilemesin, onca sıkıntısına rağmen bitcoin doludizgin ilerliyor ve ilerlemeye devam edecek.

  son dönemlerin konusu olan segwit2x neydi? segwit2x 2017 mayıs ayında imzalanan newyork agreement'da kabul edilmiş bir bitcoin güncellemesidir. bitcoin'in hantallaşan ve bu hantallığa bağlı olarak hem transferi yavaşlayan hem de transfer masrafları artan yazılımına gelecek bir güncellemedir. bitcoinin son yıl içerisinde yüzde 500'den fazla büyüme sergilemesi onun kullanılırlığını ve bilinirliğini oldukça arttırdı. bunun neticesinde bitcoin transferleri çoğaldı ve alışverişlerde kullanılmaya başlandı.

  bitcoin'in temel çıkış amaçlarından biri, minimum transfer ücretleriyle anlık ve hızlı para transferini dünyanın neresinde olursanız olun yapabilmekti. yani bir bitcoin sahibi, başka bir bitcoin cüzdanı sahibine parasını dünyanın neresinde olursa olsun saniyeler içinde gönderebilecek ve bunun için ödeyeceği ücret de minimum seviyede olacaktı. bu şu demek; bankadan çok daha hızlı para transferi, ve bankadan çok daha masrafsız transfer. aynı zamanda blok zinciri açık olduğu için herkes bu transferi görebilecekti, bu da şeffaflık demek oluyor.

  peki gelinen noktada ne oldu? bitcoin ağı artan taleple birlikte hantallaştı, transferler uzun zaman almaya başladı ve transfer ücretleri de daha önce transferinin gerçekleşmesini isteyen kullanıcılar nedeniyle yükseldi. bu transferleri miner'ların onayladığını da bu noktada belirtmek isterim, onlara ödenen meblağlar yükseldi yani. peki bu hantallaşma neden oldu? bitcoin blok zincirinde bloklar 1 mb'lıktır. 1 mb'lık blok dolduğunda kapanır ve bir sonraki blok beklenmeye başlanır. o 1 mb'lık blok için bazen 50.000 sıra olduğunu dikkate alırsak olay iyice zincirlikuyu metrobüs durağında metrobüs bekleyen vatandaşların kapı önünde birikmesi gibi bir hal alıyordu.

  newyork agreement'da abiler toplandı, dediler ki, bu iş böyle gitmez, bizim bitcoini güncellememiz ve geliştirmemiz lazım zira diğer dijital paraların yazılımları bizimkinden çok daha iyi. ne yapalım? blok boyutlarını 2 mb çıkaralım. böylece ağda birikmeler ortadan kalkar, bu da transfer ücretlerini düşürür, hızlı ve ucuz transfer tekrar başlar.

  buna neden olduğunu anlamadığım bir şekilde bitcoincore denilen esas geliştirici ekip karşı çıktı. bir anda yüzde 82 madenci desteğini alan segwit2x güncellemesi ile orjinal 1 mb'cı bitcoin karşı karşıya kaldı. esasında segwit2x güncellemesi bitcoin için olmazsa olmaz derecede hayati öneme sahip bir güncelleme ancak ağın yüzde 100 desteğini alamadığı için çatallanma olması kaçınılmaz oldu. bu çatallanma sonucunda 1 mb ve 2mb bloklara sahip iki ayrı zincir oluşacaktı.

  dün yapılan açıklamayla güncellemeden vazgeçildiği duyuruldu, zira eğer vazgeçilmeseydi bitcoin'in marka değerinin bitmesi ihtimali söz konusuydu. böylece bitcoin ameliyat sonrası iyileşecek ama ameliyattan korkan bir hastanın çok kötü olursam ameliyata gelirim şimdilik aciliyeti yok demesi gibi yoluna eski halinde devam edecek.

  fakat, bu noktada bir önemli konu daha bu sabah ortaya çıktı. yüzde 35 hash gücüne sahip bir ekip biz vazgeçmiyoruz s2x'e geçeceğiz dedi. şimdilik dedikodu niteliğinde olan bu söylentiler gerçekleşirse yine de bir fork yaşanacak gibi duruyor. bu fork daha temiz bir fork olur çünkü bu defa 50+ madenci gücü olmadığı için replay protection'u ekleyeceklerdir. bu konu netleştiğinde buna ilişkin yeniden yazarım,

  şimdilik saygılar.

 • oğlum çince mi konuşuyorsunuz lan? ya çok pis para dönüyor ama bir bok anlamıyorum. ponzi ne amk? lan siz zengin olurken biz bok gibi kalacaz yine değil mi? çok pis para dönüyor biraz okuyayım dedim, şu anda sağ kolumu hareket ettiremiyorum. sanırım beynin o bölümü yandı, entry'yi de sol elim ile yazıyorum. hayatımda ilk defa bir konu hakkında bu kadar çaresizim, bu kadar anlamıyorum. dolar 3.90 oldu lan, buna ne diyorsunuz peki? ama altın alacaksın hacı, altın kaybetmez, bir de arsa kaybetmez, arsa da alabilirim.

  allah belanızı versin arkadaşlar, ben kazanamıyorum sizin kazandıklarınıza da çok pis haset yapıyorum bilginiz olsun.