debe başlıkları

bedelli askerlik

 • bedelli yoksa oy da yok diye çıktık yola. belli ki bedelli geliyor. ama size yine oy yok.
  gerekirse 2 yıl askerlik yapılır. ama size oy yok. onurumuzla yaşarız hiç olmazsa.

 • referandum sonrası çıkaracağız deyip çıkartmayanlara zerre güven yok.

  seçim öncesi çıkartabilecek güç varken, seçim sonrasına vaat verenlere geçit yok.

  madem bedelliye onay verdi, oyumuz inceye.

 • ince es kaza bir bedelli çıkartacağım deseydi geçenki bakanlar kurulunda tez zamanda alınan karar ile seçim öncesi gelir miydi diye kendime sormadan edemiyorum.

  oy ne idi oy emekti.

 • bedelli askerlik bekleyen arkadaşlar, lütfen saf olmayın. aynı delikten otuz kere mi ısırılacaksınız? binali yıldırım açıklamalar yaptı diye yeri yerinden oynatıyorsunuz. yahu daha bir ay önce binali yıldırım aynı açıklamaları yaptı ve sözleri parti sözcüsü mahir ünal'a ezdirildi. erdoğan çok net olarak gündemimizde yok dedi.

  binali yıldırım başbakan ve seçimlerden sonra başbakanlık olmayacak. seçim sonrası onlar binali bey'in şahsi görüşleriydi denir ve geçilir. atı alan da üsküdar'ı geçmiş olur.

  detaylı çalışma gerektiren bir konu değil bu. msb ve tsk kurulları onay veriyorsa bir saat içinde brifing alınır yaş ve bedel tartışılır, fayda/maliyet oranlarına göre karar verilir ve açıklanır. neden seçim sonrası? çünkü seçime iki hafta kala açıkça görülüyor ki hepinizin tek tek oylarınıza ihtiyaçları var.

  eğri oturup doğru konuşalım, kusura bakmayın ama hiçbir şey elde etmediniz. şu an sadece -daha önce de olduğu gibi- bir seçim vaadi aldınız. ayaklarınız yere basarak, sizi oyuncak etmeyecek bir partiye/adaya oy vermeniz daha mantıklı olacaktır.

 • ben 367 kd. yarmay astsubay olarak yaptım. yine olsa yine giderim. size çok şey katıyor arkadaşlar. sabırlı olmayı, itaat etmeyi öğreniyorsunuz. adam oluyorsunuz bi kere. yemeklerden zehirleniyorsunuz ayaklarınızda mantar çıkıyor. askerde çıkan mantarlarımı hala beslerim mesela ben. çok da güzel anılar, dostluklar biriktiriyorsunuz. lavabo'ya sıçan cemil, paralarımı ve botumu çalan hayta idris ve deliler gibi horlayıp beni uyutmayan mustafa en iyi arkadaşlarım. hala facebook'tan görüşürüz, fotoğraflarıma alakasız yorumlar yapıp cümlelerini mutlaka tertip kelimesiyle bitirirler. aah ah yine olsa yine yapsam. bu saatten sonra ben mi yapayım? saat geç oldu yarın erkenden kalkıp yaparım. çünkü hiçbir baltaya sap olamadım. yine olsa yine yaparım çünkü hayatımda başka hiçbir uğraşım yok. bedelli bekleyenlere bok atmak ve daşşaklaklarımı kaşımak gerçi gayet hobi sayılabilir. pembe boxerlılar sizi. heheh.

 • sağlam bir bilgiye göre allah belanızı versin.

 • sagdaki video degistiginde bana haber edin

 • seçim sonrası demek hiçbir şey için söz vermiyoruz demek. buna inanıp oy verenlerin referandum öncesinde kandırılan kitleden farkı kalmaz. bu yasa için seçim sonrasını işaret etmek bekleyenleri tedirgin etmekten öte bir anlam taşımıyor.

  oyunuzu ona göre verin. elinde yetki varken çıkarmıyorlar. bekleyenlerin gazını almaya yönelik açıklamalar bunlar.

 • muharrem ince bugün "ben yaptım oğlum yaptı o zaman herkes yapacak." anlamında bir açıklama yaptı. bu mantıkla o zaman herkes iki sene boyunca askerlik yapsın. sonuçta dedelerimiz iki sene kadar askerlik yaptı. hatta en önce muharrem ince yapsın bunu. tanımlama yapacak olursak muharrem ince zamanın gerekliliklerini kavrayamamış başkan adayıdır.
  not: chp