debe başlıkları

bedelli askerlik

 • gözüm yollarda beklediğim.

  hala "ben 15 ay yaptım, beyefendiler 6 ay yapıversin" diyen sığırlar var. amına kodumun dinozoru, bana mı sordun lan askere giderken? gitmeseydin amına koyayım. enayi misin? 15 ay askere mi gidilir?

 • ortalık karışıkken hiçbir siyasi bedelliyi konuşmayı göze alamazmış. hahahahahahahaha. lan hahahahahahahahahaha. dur lan bir daha güleceğim. hahahahahahahaha.

  bedelli çıkarsa halk kesin bedelini akp'ye ödetir. hahahahahahaha.

  akp bedelli çıkarırsa cezasını halk keser. hahahahahahahahaha.

  çıkarsa üç beş tane boş milliyetçiden başka kimse gıkını çıkarmaz. hatta onlar da çıkaramaz. ne zaman sesleri çıkmış amk bedelli gelince çıkacak? herkesten önce kendileri bedelli yapar. sizin gibi enayiler de oturduğu yerden kendini siker amk. bu iş böyle geldi böyle gidecek.

 • 5 ay olsa gidip yapacağım. 10 yıl eğitim almış uzman hekimim. yerine göre değişmekle beraber 350-600gün arası zorunlu hizmetim var zaten devlete. yaşadığım şehirden aile düzenimden bu sebeple 2 yıl uzaklaşıyorum zaten.
  üstüne bir de devlet herhangi bir üniversite mezununa sunduğu kısa dönem askerlik hizmetini hekimlere sunmuyor. askerlik de bizim için 1 yıl.
  askeri hastaneler kapatılmadan önce uzman hekimler bu hastanelerde kendi uzmanlıklarını yapıyorlardı.

  şimdi askere giden yeni mezun, en modern bilgilerle donatılmış beyin cerrahı, ortopedist, kadın doğumcu, dermatolog, ürolog revirde çalışmak zorunda. herhangi bir pratisyen hekimin yapabileceği işi zaten az sayıda bulunan uzman hekimlere vermek kaynak israfıdır.

  anadolunun bir kentinde kendi uzmanlığında çalışan tek uzman hekimim. benim burayı bırakmam halinde koca bir şehirde devlet hastanesinde benim işimi yapacak başka hekim yok. gitsem askere orada kendi işimi yapmayacağım düz revirde çalışacağım, bıraksam burada bu işi yapacak kimse yok. çıkamıyoruz işin içinden.

  uzman hekimler için de acil zaruri ihtiyaçtır.

 • bedelli askerlik isteyip mantıklı argümanlar sunan arkadaşlar boşuna kasıyor. bir sığır sürüsüyle fransızca konuşmaya çalışıyoruz. ben de sığırların tarafına geçiyorum artık kusura bakmayın. çok daha rahad burası. rahat değil ha rahad. evet başlıyorum:
  olm len aminekoyim sike sike gitçeniz. ev geçindiriyomuş bana mı sordunuz evlenirken. evlenmeseydiniz. askere gidin de adam olun lann. pembe pijamalılar sizi. her türk call of duty doğar. korkak pembe götliler sizi.

 • askerliğini yapmış biri olarak biz nasıl yaptı isek siz de gidin yapın, biz enayi miyiz, vatan borcu para ile ödenmez, çıkmasın! demek istiyorum ama diyemiyorum lan. o kadar boktan o kadar berbat bişey ki askerlik kıyamıyorum mk burada bedelli bekleyenlere. resmen askerden geldikten sonra ruhuma düşüncelerime tecavüz edilmiş gibi hissetmiştim şimdi başkalarının da o duyguyu yaşamasını istemiyorum tekrardan.

  bekleyin olm çıkacak. çıkmasa da bekleyin.

 • aşağıdakilarden hangisi askerlik yapmıştır?

  (bkz: bilal erdoğan)
  (bkz: burak erdoğan)
  (bkz: berat albayrak)

  cevap:

  hiçbirisi.

  siz neden yapıyorsunuz?
  çünkü ak partili bir "vatanseverin" evladı değilsiniz.

 • bedelini, askerde geçireceği süreyi ülkesi ve milleti için çok daha faydalı işlerde geçirmeyi isteyen vatanseverlerin ödemek istediği, vatan hizmetini sadece askerlik yapmak olarak gören zibidilerin anlayamayacağı askerlik türü

 • ''tuticiksin nöbetini,hiyiti üğreneksin,üzeyini örteceksin'' hanimis hanimis benim devrem diyeceksin.

  (bkz: yav he he)

 • askere gitmemekle vatan haini olmayı eş değer gören sığırları gördüğümüz başlık.
  bu homo erectus perspektifiyle baktığımızda geçen sene darbeyi yapan askerlerin kahraman olduğu sonucuna ulaşırız. sonuçta askersen vatan haini değilsindir.

 • --- spoiler ---
  bedelli askerlik bekleyenler nihayet forum sitesi kurup ciddi bir örgütlenmeye gitti.
  --- spoiler ---

  gerçekten muazzam ciddi bir örgütlenme olmuş. bir sonraki adımda, dünyadaki önemli güç odaklarının engellemelerine aldırmadan bir de whatsapp grubu kurulursa, bu iş tamamdır.