debe başlıkları

beşşar esed

 • kendisine ve sevenlerine mezhepci diyenlerin savunduklari partilerin ve onun atamalariyla sekillenmis burokrasisinde kac tane alevi bakan/vali/kaymakan/il emniyet muduru ya da belediye baskani var acaba dedirtmis, suriye’nin tek mesru ve kendisine mezhepci diyenlerden daha fazla mezhepci olmayan lideridir.

 • şu biadçı köpeklerdeki esed dilini gördükçe tiksiniyorum.
  ulan sanki dün adama kardeşim esad derken demokrasi çocuğuydu da, bugün orospu çocuğu oldu. adam ne zaman az sallansa, ağzı salyalı, köpüklü itler gibi kuduruyorsunuz. senin ülkene bugün bir saldırı olsa hepiniz şebbihaya dönüşür ortada ne kürt, ne laik ne de alevi bırakırsınız. sizin ruhunuz yavşak da hazımsızlığınız doğru söyleyene.

 • şam'da cuma namazı kılacaklarını söyleyen emperyalistlere rağmen hala ülkesinin başında olan liderdir.

  edit: aktroll'leri sinirlendirmişiz :)
  şam'da cuma namazını kılabildin mi kılamadın mı ona cevap ver. tatava yapma.

  "elde ülke mi kaldı" diyenler var. ulan şerefsizler, halep kurtarılırken abd'den yardım isteyip ağlayan siz değil miydiniz? laik suriye hala ayakta. benim en son gördüğüm kadarıyla cihatçıların hala bir ülkesi yok. hahahah :d

  diktatör esad kudurun

 • bu adamı desteklemek kansızlık diyenlerin yakında esad'ı övmek için sıraya gireceğini hepimiz biliyoruz.

  "biliyorsunuz esad kardeşime de diktatör demek suretiyle bizi kandırdılar. halbuki esad kardeşim bu coğrafyada bağımsızlığın ve özgürlüğün sembolü olmuştur. esad kardeşim bizi affetsin, oyuna getirildik, kandırıldık."

 • ben mezhep falan bilmem, günlük hayatta karşılaştığım insanların dini nedir, inanışı nedir fark etmem. böyle kodlarım yok insana dair. birilerinin herhangi bir konu hakkında konuşurken çat diye mezhep ile konuya başlaması da bana korkutucu geliyor açıkça söyleyeyim.

  insanların inanışları ile tanımlandığı topraklarda çok büyük sorunlar olduğu aşikardır. orada huzur ve barış ortamı çok uzun yıllar daha sağlanamayacaktır. bu nedenle suriye'nin ve genel olarak orta doğunun insanlarının insan gibi yaşamak için alması gereken çok yol olduğunu görmek lazım.

  benim suriye hakkında görüşüm başından beri net. esad'ın babası diktatördü, kendisi de diktatördür. seçilmiş olması bu gerçeği değiştirmez. bazı toplumlar eğitimsiz ve özgüvensiz olduklarından diktatörleri seçerler. beyinleri ilkel bir biat kültürü ile uzunca bir süre yıkandığından sesi en çok çıkana, en çok parası olana, en popülist konuşana tapınmaya yakın bir aşk ile bağlanırlar.

  din sosu içine koyduğunuz en alakasız ideolojiyi bile yenebilir hale getiren güçlü bir malzemedir. onu doğru kullanırsanız kötü eğitim almış toplumları demokrasi görünümlü diktatoryal bir rejimle yönetebilirsiniz. esadın da yaptığı budur. kendisi iyi eğitim aldığından konuşmalarını takip ederseniz neredeyse liberal demokat bir imaj çizdiğine yemin edebilirsiniz ancak yaptıkları ile söyledikleri arasında uçurum vardır.

  kaldı ki bir ülkenin yönetiminin sürekli aynı aileden insanlar tarafından sürdürülüyor olması tek başına akıl alacak iş değildir. elitlerin yönettiği demokrasi olmaz.

  tüm bunlara rağmen cihat kafasıyla hareket eden, ultra insanlık ve medeniyet düşmanı, yarı insan yarı tuvalet fırçası mutantların saldırısı altında kalan suriye, eskiden olduğundan çok daha beter hale gelmiştir son 6 yıl içinde. belirli bir demokrasi maskesini uluslararası baskıdan korktuğu için taşıyan esad rejiminin aksine bu cihatçı pezevenkler hiçbir uluslararası antlaşmayı tanımadıklarından ve herhangi bir yaptırımı kabul etmediklerinden suriye halkı için kötünün çok daha kötüsü bir durum ortaya çıktı zaman içinde.

  suriye halkı tüm dünyanın acıyarak sırtını döndüğü, ölümü kesin olduğu için artık ölseler de çileleri bitse denilen yatalak bir hastaya dönüştü. bu acı tablonun pek çok sorumlusu vardı ama en birinci etmen din ile bulanmış zihinlerin şiddete mazeret uydurmakta zorlanmıyor olması bence. esad kafirlerle savaşıyor, ışid kafirlerle savaşıyor, öso, el nusra, ahrar al-şam hepsi kendi şiddetini dini temellerle meşru hale getirebiliyor. demek ki çocuklara ne öğrettiğimiz geleceğimizi de çok net bir biçimde etkiliyor.

  eğer ki biz çocuklara manevi bir sebebin ölmeye ve öldürmeye onay verdiğini öğretirsek, eğer ki çocuklar kimi sebeplerle ölmenin bizi sonsuz mutluluğa götüreceğini duyarak büyürse, bir gün bu kilitsiz kapılar herkes tarafından kullanılabilir.

  soru sormaktan sorgulamaktan çekinen çocuklar biat etmekten haz alır hale gelirler. bizim aklımız bunu almaz, bu terazi bu kadar sikleti çekmez, anlamazsın düşünme diye dikte edilen çocuklar bir noktada soru sormayı bırakıp söylenenleri kabul etmeye başlarlar ve onlara ne söylendiğini siz devlet olarak kontrol edemezsiniz. birileri bu çocukları kullanırlar.

  yani özetle suriyeyi şiiler, sünniler, diktatörler el ele verip güzelce harabeye çevirmişlerdir. hem de dünden bugüne değil çok daha önceden ince ince çocukların aklını oyarak yapmışlardır bunu. şimdi izlediğimiz bu karanlık tabloda bir tarafın ötekini yok etmesine sevinmek mümkün değildir. yöntem değişmedikçe sonuçlar aynı kalmaya devam edecektir.

  şu an esadın kazanması ilkellikten delirmiş bir grup cihad yanlısının dünyadan temizlenmesi için hayırlıdır. esad yaptıklarından dolayı dünyaya hesap verme ihtimali ötekilerden çok daha fazla olan bir seçenektir suriye halkı için. öte yandan suriye'nin çöpü dışarı attıktan sonra asıl kurtuluşu için uzun yıllar daha savaşması gerekeceği aşikardır. çocukları bu balçıktan medeniyete taşımak için çalışacak suriyeli aydın eğitmenler asıl kahramanlar olacaktır. umuyorum ve inanıyorum ki suriye halkı kendisi için en doğru olanın bu olduğunu fark edecektir.

  tüm bunlardan sonra bizi bu bataklıktan zekasıyla ve cesaretiyle uzaklaştıran mustafa kemal atatürke ve silah arkadaşlarına tekrar saygılarımı sunmak istiyorum.

  sağladıklarınızın farkındayım.
  koruyacağım.

 • (bkz: son selefi bükücü)

  şam'da namaz kılmayı hayal edenler için halep'de cenaze namazı kıldıran büyük lider.

 • hiç ama hiç akıllanmıyor bu akp'liler. şaka gibiler lan. tabi akıllanabilmeleri için önce akıl lazım. bak buraya yazıyorsunuz ya, 'çocuk katili! diktatör! hain terörist! pis kaka adam!' diye. 5 aya kalmaz 'kardeşim, muhterem, sayın doktor beşar esad beyfendi' diye önünde domalacaksınız.

  daha bir sene öncesine kadar rusya hakkında orusya çocukları diye yazarken de uyarmıştık sizi. pkk, fethullah gülen, israil, mavi marmara, ab üyeliği... saymakla bitmez.

  aklın yok anladık ama neden-sonuç ilişkisi kurabilme kapasitesi 10 yaşındaki çocukta bile var ama sözlükteki akp'lilerde yok. beşşar esad'ın arkasında rusya var. akp'nin kendisine mütteffik edinebileceği ülke olarak tek rusya kaldı. amerika ve avrupa ile köprüler atılmış. suudi arabistan, katar hariç zaten müslüman dünyası senin temsilciliklerini ülkesinde kapatmış, seninle ilişkisini tamamen bitirmiş. ayrıca recep tayyip erdoğan şangay beşlisi diye tutturdu. kimsenin size teklif yaptığı da yok. millete yılışan sizsiniz. suyuna gideceksiniz sike sike. afran tafran kime lan?

  bugün erdoğan çıkar, sizin gibi şeriatçı itlerin gazını almak için bir iki laf eder, arkadan rusya ile anlaşır, esad ile kardeş olur tekrar. siz 'pkk ile görüşecek kadar şerefsiz değiliz' diye burada kafa sikerken, erdoğan çoktan hakan fidan'ı göndermişti oslo'ya. sonra o tükürdüğünüzü de yaladınız tabi. birden çocuk katili apo, aynen çocuk katili esed gibi, namazında niyazında sayın öcalan oldu.

  ulan siz var ya siz...

  sırf inadına şurada esad'a küfür eden akp'lilerin ekran görüntüsünü alıp, 5 ay sonra suratlarına şakkkk diye çarpmak gerek. ama sözlükteki akp'lilerde akıl olmadığı gibi, utanma duygusu da yok. para vereceksin bunlara, utanıyormuş taklidi yapacak.

  tanım: suriye'nin devrik lideri. halkın iradesi ile seçilmiştir. sandık namustur falan hani.

 • suriye'yi şeriatla yönetmek isteyen köpeklerin demokratik olmamakla suçladıları siyasi deha.

 • ülkesinin bütün işe yaramaz, ayak bağı, bedavacı, asalak, cahil, yobaz, şeriatçı, görgüsüz, kültürsüz artığını savaş mavaş hikayesiyle başta türkiye sonra bütün dünyaya kilitleyen engin görüşlü devlet adamı.

  suriye bundan sonra daha seküler, daha bilgili, daha görgülü bir yer olacak.

  adam 21.yüzyılın ender liderlerinden biri olarak adını tarih sayfasına yazdırdı çoktan.

  suriyenin önü çok açılacak önümüzdeki süreçte, en başta bağırsaklarındaki boku boşalttığı için.
  hatta ülkemiz şeriat devriminde mutlu mesut bit çomaristan hilafeti iken avrupa birliğine falan girebilirler. o derece.

 • karaman universitesi mezunu stratejik dahi dudayeva'yi uzen sahis.