debe başlıkları

aykut kocaman

 • beşiktaş maçı'ndan sonra fikret orman, ahmet nur çebi, şenol güneş bir açıklama yaptı mı cumartesi gecesi? yapmadı.

  pazar, pazartesi, salı günü hiç bir demeç verildi mi? verilmedi. takımın cl'de hayati bir maçı vardı ve bu suni olaylarla uğraşmaya gerek duymadı yönetim haklı olarak.

  aykut kocaman cumartesi konuştu, pazartesi konuştu; perşembe hürriyet'e konuştu; bugün tam sayfa yayınlandı.
  şekip mosturoğlu çarşamba günü 2 saat beşiktaş'ı konuştu; güya 3 oyuncuya imza töreni düzenlemişler; ligin 7. haftası gelmiş. her cümlesinde beşiktaş, fikret orman, beşiktaş, şenol güneş.

  yetmedi bugün fenerbahçe resmi sitesinden tam sayfa yazı paylaştı; beşiktaş, şenol güneş, fikret orman bla bla bla..

  beşiktaş'ın resmi sitesi bir yazı paylaştı mı? resmi twitter accountu tek bir tweet attı mı? atmadı.

  sonra çıkmış "beşiktaş'ın kurguladığı oyun...". beşiktaş'ın kurguladığı oyunu porto ve liepzig maçlarında izleyebilirsin şirin baba.

  senşn kurguladığın oyunda ise takımın 45 dk'nın tek kornerini 93'te atabiliyor, kaleyi bulan şut 1.

  hayırlı işler. çatır çutur.

 • yarım kalan işlerim var demişti gelmeden önce, geçen sefer tam amına koyamamıştı takımın şimdi işlerini tamamlıyor.

 • bu adamı hiç sevmem bir fenerli olarak, oynattığı toptan da gram zevk almam. her entrymde kendisine söverim, orada duruyor.

  amaaa dallamanın teki gelmiş sanki aykut un çok sikindeymiş gibi döşemiş salak salak cümleleri.

  neymiş fenerbahçe gibi küçük takımlar falan filan, bunu diyen sikiğin formasında 2 yıldız var, 2 şampiyonluğu da beleş haram amk.

  şike demiş, kendi takımı niye avrupa'ya gidememiş göt söyleyemez.

  çingene bir topcunuz var takımı sattı, her maç kırmızı görmesi lazım, hocanız çakma filozof her boku yer söver sayar ama efendi hep beşiktaştır.

  eziklik sizin genlerinize işlemiş, hep 3. büyük muamelesi gördüğünüz için sanırım. adam gibi top oynasalardı da alsalardı maçı, hani uzay futbolu oynuyordunuz ya.

 • bugün, formasının hakkını belki de en çok veren ve camianın sembolü haline gelen 10'un yaptığı açıklamayı okurken, kendisine bir daha nefretle dolmamı sağladı.

  "aykut kocaman hayatımı değiştirdi. yalnızca bir oyuncuyu göndermedi, bir aileyi gönderdi. eşim ile oturup 'şimdi nasıl işin içinden çıkacağız?' diye konuştuk. çünkü beni gönderdiğinde artık daha fazla futbol oynamak istemiyordum. iyi oynuyordum ve o beni gönderdi. ben sorun çıkarmadım ama o beni bir sorun haline getirdi. curitiba'ya dönüp hayatımı düzene sokmam bir buçuk iki yılımı aldı. insanlar alex'i görüyor ama alex'in arkasında bir kadın ve büyümekte olan 3 çocuk vardı. aykut kocaman kariyerimi durma noktasına getirdi.".

 • artık kendisi için de üzüldüğüm teknik adam. maçı izlerken bir an fark ettim bunu, heyecanlı ve korku duyar bir ifade aldı yüzü. ne yalan söyleyeyim, yönetime ve kendisine muhalif bir fenerbahçeli olarak onun için üzüldüm. çok ağır eleştirdik ve halen eleştiriyoruz fenerbahçeliler olarak, illa ki kendisi de üzülüyordur ama olmuyor aykut hoca. sen fenerbahçe tarihinde yeri olan, fizik kurallarını altüst etmiş bir golcü olarak bu durumu yaşamamalı, bize de yaşatmamalısın. antrenörlük anlayışın ve oynatmaya çalıştığın futbolu fenerbahçe tribünleri kabul etmez, fenerbahçe forması, tarihi kabul etmez. sen günah keçisi olacaksın, yönetimin hatalarıyla taraftar arasına çekilmiş tampon bölge olacaksın ve senden sonra yalanlar ve beceriksizlikler yine devam edecek. uzun bir tatil yap, yeni bir sayfa aç. bunu bizim için değil, kendin için yap. kendi adıma zaten sezondan umutlu değildim, yönetim bu umuda bile müsaade etmedi ama bazı maşaların hala senin arkana saklanıp yönetim şakşakçılığı yapması, üstelik sinsice seni öne sürerek bunu yapmaları benim zoruma gidiyor artık. çünkü asıl suçlu senin arkana saklanıyor. "100 milyon euro paramız var", ffp, yargıtay, "neyle yapacaksın" vs. vs...

 • ilk fenerbahçe dönemine göre ayrı kaldığı dönemde kendisini bayağı geliştirmiş teknik direktör.

  önceki dönemde fenerbahçe az pozisyona giriyorken,yeni dönemde daha da az girmekte.

  önceki dönemde fenerbahçe rakibe az pozisyon verip az gol yiyorken yeni dönemde köy takımı dahil herkese çok pozisyon verip,kolay gol yemekte.

  yaptığı bir diğer yenilik artık fenerbahçe'de 2 kişi korner kullanmakta.
  valbuena kullanırken,ismail kaybolmasın diye ona refakat etmekte.

  şimdi geliyoruz kendisini en çok geliştirdiği noktaya artık aykut hoca eşortman yerine takım elbiseyle maçı kenardan izlemekte.

 • kendisinin fenerbahçe'yi çalıştırmadığı bir zaman hangi takım hatırlamıyorum, beşiktaş'la yenildikleri bir maç oynamıştı. maçta da 3. dakikada mı ne bunun takımı gol atmıştı. maçtan sonraki röportajda yenilgiyi golü erken atmalarına bağladığında taktik zekasına hayran kalmıştım kendisinin. böyle bir analiz yeteneği, böyle bir stratejik planlama. az bulunur.

  edit:
  arpadam kaymakpuruzu nickli suser bulmuş paylaşmış, maç berabere bitmiş, yenilmemişler. ama demeç linkte.
  http://m.goal.com/…ğımız-goller-bizi-kötü-etkiliyor

 • isin en ironik yani konya ile gecen sezon kupayi almasaydi fener bu maclari hic oynamadan direk gruplardan baslayacakti. adam safi zarar. ahhahahahhhahhaa.

 • fenerbahçe'nin kendi taraftarından başka illeti yok. bundan artık çok eminim.

  olaya yaklaşımdaki sığırlığa bakar mısınız?

  "bir sol bek olsa şöyle iyisinden",
  " bir tane şöyle güzel 1o numara olsa kesin başarılı olur"
  "aslında çok iyi bir golcü olsa bu sene kesin şampiyonuz"
  "ya takımda 3 tane has adam yok onlar alınsa kesin lideriz"
  "kaleci yok, şöyle almanya'dan bir kaleci gelse aykut kesin başarılı olur".

  anca goy goy. ya bir allahın kulu da demiyor ki amk bir kere de elindeki malzemeyle helva yap. bir kere ya bir kere. allahın belası sikik evlatçılık yüzünden kulübün anası sikildi yıllar yılı, tarumar oldu ne varsa, üzerine bir de aykut evin şımatılması gereken ergeni gibi, paşama bir de avrupa'dan ithal kadro kuracağız. böyle bir şımarıklık, böyle bir vurdumduymazlık olabilir mi?

  sezon sonu ne diyceksiniz? bir kere de eksik kadroyla teknik direktör eseri görelim.

  zico maldona'doyla, deivid gibi adamlarla çatır çatır, kanırta kanırta, göğsümüzü kabarta kabarta şampiyonlar liginde çeyrek final oynattı. kendisinden önce bu kulübün 100 yılında biraz şl deneyimi olsaydı belki yarı final oynatacaktı. kim vardı akılda kalan

  colin kazım
  maldonado
  edu drecena
  semih şentürk
  gökçek vederson

  insan "aykut'a iyi kadro kurulmadı" derken utanır, arlanır, az onur olur insanda. kulübün tüm kaynaklarını efendi sıfatlı bir vasıfsıza peşkeş çekip üzerine bir de "transferler geç yapıldı" goy goyu yapmıyor musunuz, çıldırıyorum. bir kere de hiç beklemediğimiz bir oyuncudan ekstra performans görelim, bir kere de aşortmanlınız bir oyuncuyu parlatsın, bir kere de 1 milyonluk oyuncuya öyle bir sezon geçirtsin ki sonraki sezon parmakla gösterilsin.

  ne var elde? uefa'da yarı final. kaçınız maçları hatırlyorsunuz? hiçbiriniz. kaç kişi göğsünü gere gere sokaklara çıktı? kimse.

  başarı arıyorsanız, gerçek, özümsenmiş, hiçbir popülizme dayanmadan bir başarı arıyorsanız zico'nun çeyrek finaline bakın, alex'i hatırlayın.

  aşortmancılar, size sesleniyorum, fenerbahçe sevginiz falan hikaye, evlatçılık illetine kulübün anasını sikmeye niyetlenmişsiniz siz. derdiniz o

  ha aykut, hiç o kafanızda yaratttığınız ekol, bilge, derin spor karakteri olmayacak. bu adamın ayarı bu, eninde sonunda bu gerçekle eşşek gibi yüzleşeceksiniz

 • fenerbahçe galibiyetsiz şampiyonluk kovalıyor. aykut kocaman'ın yeni taktiği euro 2016 portekiz şekli 3 puan almadan ligi kazanmak.