debe başlıkları

arda turan

 • baya baya "100 kere milli olmuş, avrupa'da 11 kupa almış biri olarak türkiye'nin her yerinde ıslıklanıyorum, bu da bize yakışır" diyebilmiş karakter abidesi futbolcu.

  halen anlayamamış adam. bu arada yaptığım her şeyi allah için yaptım diyebiliyor. bilal meşe'yi dövmek islamın farzlarından olduğu için o konuda da haklı. adam her konuda haklı tüm türkiye haksız.

  ayrıca enes'in, cengiz'in başına bunlar gelmez inşallah demiş. valla kendisinden uzak durdukları, kendisinin izinden gitmedikleri sürece bu çocuklar bu ülkenin pırlantası, gözbebeği olacak. sen türkiye'nin her yerinde ıslıklanıyorsun, cengiz son 10 dakikada oyuna girdi diye ateister bile onun için dua ediyor. haddine mi cengiz'i sahiplenmek!

 • sosyal medya profesörü. türk dili ve edebiyatı uzmanı. akp'li siyaset bilimci ve ekonomist. yeni türkiye insanının özeti. şu anki türk futbolu ve futbolcusunun tanımı.

 • aceleyle evlenmis eski futbolcu. 7 ay sonra arda turan jr piyasaya cikar diyorum.

 • hakkında sözbirliği edilmişcesine yedi sülalesine yetecek kadar çok parası olduğundan bahsedilen futbolcu. fakat altyapısından çıktığı gs başta üç büyüklerin taraftarları kampanya düzenleyip istemedi bunu. mecburen dayısı rte torpiliyle metrobüs akbili, ihale bağışıyla dönen takıma yerleştirildi. transfer edildi denemez çünkü. ne acıdır ki burada bile oyundan çıkarken protesto edildi. “adam olana” bu utanç yeter. şu saatten sonra bayrampaşa, yenibosna gibi bir takım alıp başına geçsin, genç futbolculara yol göstersin. sosyal medyadan hatun düşürme taktikleri versin, antremanda midye dağıtsın filan. o çok sevdiği ağamsın, paşamsın yağlamalarını da sağlar böylece.
  yanisi yeşil sahalar, tribünler arda’yı terketti, bastırıp parayı kendi alsın.

 • messi'den mahmut'a uzanan destansi kariyer. sol acikta topu aliyor, karsisinda tekli kademe. yavas yavas saga dogru topu surerek ortaya geliyor, butun defans yerlesiyor. arda bakiyor bakiyor bakiyor ve dibine kadar gelen takim arkadasina akil dolu bir pas atiyor, maksimum 5 metre.

  (bkz: kimse de demiyor ki aga bu nedir)

 • zerre sevmem kendisinj ama toplanıp adamın anasına küfür etmek nedir?

  yazık.

  türk insanının ne kadar nankör olabileceğini de arda-gs taraftarı ikileminden görebilirsiniz. her iki taraf içinde konuşuyorum.

 • gol attıktan sonra bedelli selamı veren topçu.

 • herkes galatasarayli olamaz sözünün fiiliyata dökülmüş şeklidir.

  başkanlar,yöneticiler,hocalar unutur, taraftar unutmaz bu seçimini, yillar evvel hakan şükür de galatasaray'ı birakip siyasi parti mitinglerinde dolaşıyordu, taraftar o'nu da siktir etmişti bu sebeple, adam sonra ülkeden kaçtı şimdi gidecek hicbir yeri yok o yuzden twitterda taraftara yalakalik yapma peşinde, seni de siktir etti artik taraftar, dogustan galatasaraylı olunmuyor galatasaraylilik hakediliyor, kazaniliyor, 3-4 sene görev almiş elin isveçlisi futbolu birakip geliyor, 4 sene gorev almiş kalecisi bir telefonla brezilya'dan geliyor, gerçek galatasaraylılik boyle bir sey cünkü.

 • artık ona belediye bakacak.

 • ben bu adama alınan tavrın halkın kodları ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. öyle yüzyılda bir gelecek bir yetenek olduğunu da düşünmüyorum. hala real madrid efsanelerinden sayılan raul bile yetenek olarak çok abartı bir adam değildi mesela. olay yetenek veya bir noktaya gelmek değil, orda kalabilmek, oraya layık olabilmektir.

  nihat, tugay gibi adamları hiç kimse aşağı çekmeye çalışmadı, insanlar blackburn maçlarını bekledi sırf tugay var diye. eğer arda'ya hakettiğinden fazla kötü davranıldığını düşünüyorsanız, malesef yanlış düşünüyorsunuz. arda'yı ne türk halkı geri çekti ne de arda 100 yılda gelecek bir yetenek.

  edit: aklıma geldi bak şimdi, bu adam televizyona çıkıp merkez bankası bence faizleri düşürmeli diye açıklama yaptı. şahsım nezdinde tiksinme gelen gün o gündür mesela.