debe başlıkları

anderson talisca

 • pfdk tarafından 1 maç ile cezalandırılmıştır.
  adam dövene 2 maç verirsen el hareketi yapana 1 maç anca verirsin.
  aynı ülkede dil çıkarmanın cezası yanılmıyorsam 3 maçtı 2'e düşürülmüştü

 • gazeteci dövmenin 3 maçla cezalandırıldığı güzel ülkemde orta parmağını gösterdiği için 3-4 maç ceza alması gerektiği konuşulan futbolcu.

  sonra da bize tinerci diyorsunuz...

 • ceza verilemeyecek oyuncudur. toplu olarak adam dövmenin cezası 3 maçken talisca'nın muhtemelen alacaklı çıkması gerek.

 • bonservisini almanın imkansız olduğu kiralık katil.

  kulübün kazandığı gelir mesele değil. kazandığı bonservis kadar bonservis parası ödeme taahhütü var.

  yani kulüp kurun taraftarlar olarak gidin tolga zengin'i 25 milyon euro'ya satın alın. anca o zaman talisca alınabilir.

 • lyon maçında atağın yönünü değiştiren öyle güzel toplar attı ki bu kadar olur. ne diyim ulan sana. helal olsun.

  ama amına koduğum o boş kale olan pozisyonda o topu nasıl dışarı attın hala ağlıyorum lan halaaa!

 • emek hırsızı felan olmayan kaliteli futbolcu. ilgili pozisyonda topu sürerken ayağına topla alakasız net bir müdahale vardır ve fauldur.

 • bu adamı geldiğinden beri oynadığı her maçta izledim. beşiktaş'a neler verdiğini anlamak için sakat olduğu zaman aralığına ve istatistiklere bakmanız yeterli.

  1-2 yorumcunun lafına kanıp topsuz oyunda yok bla bla yapanları dikkate almaya değmez. bu adamın işi, topu alıp gerekli yere servis etmek, servis edeceği yer zaman zaman kale direğinin iç kısmı, zaman zaman quaresma'nın ayak içi ama adam mesafe tanımaksızın isabetli pas, orta ve şut atabiliyor. tamam pas yüzdesi düşük ama ben bunu maç eksiği ve konsantrasyon düzeyine bağlıyorum. ayrıca bu adam bir faktör bir tehdit. bu adama top geldiği zaman 3. bölgede rakip korkudan altına ediyor, alan kapatmak yerine talisca'nın önünü kapatmaya çalışıyor. rakip takım taraftarı falan olduğunuzu düşünün, talisca aldı topu sürdü birazcık ve kaleyi cepheden görüyor, ha siktir dersiniz içinizden, bu çok önemli bir şeydir.

  al gülüm ver gülüm oyunu sevmediği doğrudur, oğuzhan ve atiba ile bu nedenle anlaşamıyor çünkü talisca aldığı zaman topu ayağına sonuç almak istiyor, dikine dripling yapıp ya kaleye bombalamak ya da gol pası atmak için oynuyor. topun kıymetini bilen oyunculardan değil ve bence beşiktaş hücum şablonuna çok farklı bir boyut, farklı bir zenginlik katıyor bu yönüyle. rakip beşiktaş'a nasıl olsa orta yapcak, nasıl olsa kısa pasla dikine gidecek diye önlem alamaz talisca varken. plan bozan adam oluyor o bölgede. attığı ve attırdığı gollere bakarsanız kontra atak futboluna ne kadar yatkın olduğunu görürsünüz. şu adam fener'de olsa adamlar tapıyordu biz hala tartışıyoruz.

  öyle bir özel yetenek ki; her maçı kazandırabilir çevirebilir. ben böyle topa vuran adam uzun zamanlardır görmedim. adam hem plase vuruyor hem de bunu korkunç bir sürat ve isabetle yapıyor.

  muhtemelen seneye de kalacak ve bence bu daha hiçbir şey, gelecek yıl öyle bir oyun oynayacak ki gittiğinde arkasından ağlayacağız gomez gibi. 20-25 milyon euro beşiktaş'ı aşan rakamlar, tek adama bağlamayı doğru bulmuyorum, o paraya türkiye'de takım kurar ilk 10'a girersin, o paraya belki yeni bir talisca bulamazsın ama çok kaliteli avrupa çapında 3 oyuncu bulur getirirsin. zaten şu haliyle 30 yaşında olsa 7-8 milyon ederi olurdu, bu adam genç, bu adam hot prospect for the future, bu adam daha bu meziyetlerinin üstüne çok şey koyabilir doğru yerlerde. karakteri de düzgün bir çocuk, fiziki alt yapısı muazzam, o boyla o yumuşak bilekler, o şut kabiliyeti arayıp da bulamayacağınız şeyler. biraz güçlense, az biraz daha tecrübe kazansa ve oyun zekasını biraz daha ilerletse bu adam psg'de, real'de, united'da falan üst düzey oynayabilir. şu haliyle atletico, tottenham, dortmund, napoli gibi takımlarda zaten oynar.

  velev ki bir şekilde aldık bonservisini ve takımda tuttuk, işte o zaman alex ve hagi'den sonra o düzeyde bir yıldız olacaktır türkiye'de. bizim ligden pahalı transfer çıkmaz ama bu adamın birkaç sene içinde etiketi 40 milyonları görecek buna şüphe yok çünkü özel bir yetenek, özel bir oyuncu ve mental olarak sakat bir adam değil kesinlikle.

 • başakşehir'e attığı frikik golünü sağ ayakla atmış olsaydı sıradan bir gol diyebilirdik ama oradan sol ayakla gol atmak herkesin harcı değil. bu tip golleri ancak sergen, alex, hagi, olcay şahan gibi oyuncular atar.

 • yakın zamanda ceza sahası dışından bam güm gollerini izleyeceğimizi düşünüyorum. yalnız çektiği şutlarda takım arkadaşlarının isyan olayını pek abartmamaları lazım. kale 15 metre ilerde, adam da şut çekiyor; solunda olcay el kol havada adama bağırıp çağırıyor vesaire. bunları yapmasınlar. herkesin uzaktan şut özelliğinin kendileri gibi 20 üzerinden 3 olduğunu sanıyorlar herhalde. olcay oğlum, sen uzaktan şut atmayacaksın zaten.

  adamın şut şevkini kırmazlar umarım. hiç öyle saçmasapan pozisyonlarda da vurmuyor. vereceği pas adamı kaleciyle karşı karşıya bırakacak olsa kızalım. ama adamın kaleyi karşıdan gören pozisyonda şut çekmesi vereceği bir yan pastan çok daha fazla gol olma olasılığı taşıyor.

  yeri geliyor tüm maç kaleye 2 şut çekemiyor bir takım. şut çekebilecek imkan bulamıyor çünkü. rakip sana o şansı tanımıyor. şut için topu önüne alman, önünde rakip olmaması ve 2 adım gerilmen gerekiyor. bu gerekleri sağlamaya çalışırken rakibin seni engellemek için 4-5 saniyesi oluyor zaten. koskoca fenerbahçe zorya takımına ilk yarı tek şut çekemedi.

  yani, şut atılabilecek bir imkan varsa ve imkanı bulan oyuncu da talisca ise, o şut atılacak arkadaş. hiç yalandan el kol yapmayın adama. özellikle sana söylüyorum olcayım şahanım. canını yerim.

 • eski takımına mükemmel bir gol atarak ağlatmıştır.

  bu beşiktaş'a gelen bi hırslanıyor böyle bi gaza gelme durumu oluyor.

  beşiktaş'a yakışan budur.

  ben gururlandım. sende gururlan

  not:gs