debe başlıkları

ali koç

 • seçilmeden önce "bize 1-2 sene verin" dediğinde "vizyoner başkan, bütün seneler senin olsun, bekleriz, proje yaratıyor" diye peşinde koşan fenerbahçe taraftarının td'yi kovmasını ya da istifa etmesini beklediği başkan. biraz tutarlı ve sabırlı olun kardeşim, başarı öyle zart diye gelmiyor. hele ki 20 senelik aziz yıldırım yönetiminden sonra.

 • minimum 7-8 sene baskan olmani beklemistim, simdi baskanimsin. sonuna kadar birlikteyiz, her kararinin arkandayim. kalpler beraber.

 • şu ana kadar olan başkanlığı süresince yapmış olduğu en büyük hata volkan demirel konusudur.

  evet volkan demirel.

  ama hayır, kadro dışı bırakılma meselesi değil. en büyük hatası sezon başında yeni sözleşme yapılmasıdır. ali koç iyi niyetinin kurbanı olmuştur.

  sezon başında yanlış hatırlamıyorsam volkan'la hemen sözleşme yapılmamıştı. bir süre beklenmişti. muhtemelen ilk aşamada yeni bir sözleşme fikri yoktu ali başkanın aklında. sonrasında mevcut koşullar yeni bir sözleşme yapılmayı gerektirmiş olmalı. takıma abilik yapması, yeni gelenlere fenerbahçe'nin büyüklüğünü öğretmesi, gerektiğinde takımı ateşlemesi vs. gibi sebepler yeni bir sözleşme için yeterli aslında. ama söz konusu volkan olunca işler değişiyor.

  bu adam ileri derecede lobici bir adam. eğer takımda bir adama kafayı taktıysa geçmiş olsun. kuruyor çetesini ve bir şekilde kazıyor kuyusunu. en somut örneği ersun yanal olayı.. bu bizim bildiğimiz kısmı. eminim bilmediğimiz şeyler de vardır.

  bakın arkadaşlar ali koç salak değil. seçim sürecinde ve sonrasında o kadar laf ettikten sonra, sezon ortasında durduk yere takım kaptanını kadro dışı bırakır mı hiç geçerli bir sebep olmadan? aklınız alıyor mu sizin? artık bu volkan ne derece kaçırdıysa ipin ucunu böyle bir karar alındı ki bir anda alınan karar olduğunu da sanmıyorum, ali başkan son yazısında sinyali vermişti:

  --- spoiler ---

  değişime direnç gösteren ve eski düzenin devamını isteyen bir zihniyet, mevcudiyetini halen korumakta ve bir şekilde başarıya inanmamaktadır. kabul edemeyeceğimiz bu sorunu ivedilikle gidermek için muhtelif tedbirleri önümüzdeki günlerde alacağız.

  --- spoiler ---

  şimdi bunu alex-aziz yıldırım olayı ile kıyaslayan düdük makarnaları var. ne diyordu aziz efendi kovma kararını savunurken; 'bacak bacak üstüne attı, karşımda twit yazdı' bilmem ne. adamın savunması buydu. şu durumda ali koç bir açıklama yapmasa bile, volkan'ın kadro dışı kalması konusunda pek çok geçerli neden olduğunu, fenerbahçe'yi bilen ve aklı biraz da olsa iyi çalışanlar bilir. kaldı ki iki konu arasında fark var. alex'in takımdaki o zamanki değeri ile volkan'ın şu anki değeri bir mi allah aşkına?

  fark ettiyseniz saha içindeki performansından hiç konuşmadım, çünkü son bir kaç senede derbiler dışında düzgün oynayan bir kaleci değil. kaç maç puan kaybettirdi bize sayısını hatırlamıyorum.

  neyse ali koç diyorduk. bu olaydan sonra, volkan üzerinden kendisine saldıracak olanlara çok iyi bakın. ya süzme salak olanlar, ya fenerbahçe'nin kötülüğünü isteyenler, yada fenerbahçeli görünen ama kişisel tatmin duygularını fenerbahçe taraftarlığının önünde tutan kan emiciler (aziz, aykut, volkan, rıdvan ve onların destekçileri) saldıracak ali başkan'a.

  sakın hiç canını sıkma ali başkan. makul ve mantıklı adımlar attığın sürece, aklı başında olan gerçek fenerbahçeliler her zaman arkanda!

 • (#81810932) gerçekten ilginç bir sözlük bura. birisi tökezleyedursun, hemen uydurma hikayelere inanıp gömmeye başlayan çok garip bir topluluğu barındıran bir mecra burası. dünün en beğenilen 2. entrysini yazan, 100 küsur fav alan arkadaş ali koç'un başarısızlığıyla(!) ilgili bu kadar bilgiye nerden ulaşmış acaba? koç ailesinden falan heralde?

  "tekrar geldi ulkeye. ama hic bir sirkette gorev almayacak fenerbahceyle ugrasacak sartiyla." yalan oğlu yalan. yahu adam fenerbahçe kulubunde 2006'dan itibaren yönetimde görev almaya başlamış. ondan 9 sene öncesinde yani amerikadan döndükten sonra 1997 yılında koç holding stratejik planlama grubu'nde yeni iş geliştirme koordinatörü olarak görev yapmaya başlamış ve ilerleyen yıllarda şirketin üst düzey pozisyonlarına atanmış. al biyografi. hani hiç bir şirkette görev almayacaktı? şu an zaten tüsiad yönetim kurulunda, yapı kredi yönetim kurulunda, daha bir çok şirket vs yönetim kurulunda, al bak

  velhasıl, bir kere ayağınız kayıversin hemen üzerinize çullanabilecek tıynette bir milletiz biz. ekşiciler her ne kadar kendilerini soyutlamaya çalışsalar da bal gibi bu millettle aynı özelliklere sahipler.

  not: bjk

  edit: fenerbahçe taraftarına çağrım ali koç'tan desteklerini hemen çekmemeleridir. bu adam zaten başkan olmadan önce size günü kurtarmayı değil, geleceği kurtarmayı vaadediyordu. azizin çöplüğünden aniden harika bir takım çıkarmasını beklemeyin. sadece taraftarın kendisini hangi vaatleri göz önüne alarak seçtiğini hatırlayın.

 • adama neden "sizi kandırmış" gibi saldırıyorsunuz onu anlamadım? adam hiçbir zaman şampiyon olacağız bu sene, şöyle yapacağız, şunları transfer edeceğim filan demedi. 2-3 sene sabredin sonra düzenli olarak başarılı bir spor kulübü izleyeceksiniz dedi. adam doğruları söylemesine rağmen siz kendi kafanızda bir şeyler kuruyorsunuz sonra bu naif adama saldırıyorsunuz.

  size aziz yıldırım gibiler müstahak. bu kafayla sittin sene başarılı olamazsınız.

  (bkz: yandexe tıkla robben gelsin)
  (bkz: babayı aldınız)

 • bir aktroll saçma sapan bir entry girmiş; şaibeli hakemlerle şampiyon olacakmış da; siyasete atılacakmış da atatürkçülükten oy devşirecekmiş.

  siz neden böyle çürümüş insanlarsınız ya? sportif başarıya gerek yok bu ülkede; elde kuran; dilde allah atıp tutunca oy devşirip; milletin ... koyacağız diyenleri etrafına toplayıp istediğin oyu alıyorsun.

  bjk:not

 • aktroll’lerin saldırısına uğrayan başkan, merak etmeyin hepinizin anasını sikecek zaman var, sıranızı bekleyin sadece.

 • fenerbahçe dergisi'nin eylül sayısındaki başyazısında gayet döktürmüş ve ıslatmıştır.

  özellikle iletişimsizlik konusunda gösterdiği şeffaflık, twitter'da başlatılan destek kampanyasını takibi - ki bu hashtag global olarak tt 1.sırada yer almıştı- takdire şayan.

  seviyoruz seni başkanım.

 • aziz ve aykut hayranlarına yedirmeyecegimiz başkanımız, fenerbahçe'nin geleceğini kurtaracak kişi.

  sizi topuk yaylasına alalım beyler. seversiniz tesis mesis.

 • taraftarı iplememesi gereken başkandır. taraftar aklı aptal aklıdır. mantık değil salt adrenalin ile çalışır.

  adam geleli 8 hafta oldu ve sadece futbol şubesinin değil tüm camianın başkanı seçildi, 2 kötü saha sonucu ile hemen kazan kaldırılıyor.

  adam avrupa kulüplerindeki gibi olayı profosyonel biçimde yönetiyor. aziz devri gibi bilmediği işlere karışan bir amatör yok karşınızda.

  ali koç sahibi olmadığı halde cebinden 50 milyon dolar gibi korkunç bir meblağı kulübe bağışlayarak dünya basınına bile haber oldu.

  bu ne demek biliyor musunuz ? dünyada kaç tane böyle fedakar ve gerçek taraftar olan bir iş adamı ve kulüp başkanı var sanıyorsunuz ? adam kulübün sahibi veya hissedarı falan değil bakın. dile kolay !

  aziz ve çetesi devlet bütçesi kadar devasa bir borç bırakıp camiayı felç etmiş. kulübü soyup soğana çevirmiş. bu hırsız diktatöre değil de ali başkana kızıyorsunuz.

  neymiş göztepe yenmiş feneri.

  yenerse yensin.

  isterse küme düşelim. zerre kadar umrumdaysa namerdim.

  fenerbahçe'de büyük bir devrim yaşanıyor. kimsenin elinde sihirbaz değneği yok.

  adaptasyon sürecinde sportif başarısızlık olabilir. ligi 2 sene önceki galatasaray gibi sekizinci de bitirebiliriz.

  20 yıllık enkaz devralınmış ve ali koç gibi bir adam maddi manevi muazzam fedakarlık göstererek elini taşın altına koymuş.

  iki kötü saha sonucunda eleştiriyorsanız yuh olsun size.

  gerçekten yazık.