debe başlıkları

ahmet necdet sezer

 • hâlâ ekonomik krizin sebebini anayasa kitapçığı sanan dangalakların varlığını görüyoruz.

 • medeniyet göstergesi davranışlarda bulunduğu için bir takım sözlük ergenlerine sarkastik eleştiri malzemesi olan türkiye cumhuriyeti'nin 10. cumhurbaşkanıdır.

 • devlet adamlığı teriminin yaşayan son temsilcilerinden biridir. tavırlarıyla ülke insanının büyük bir kesiminin gönlünü kazanmıştır. tarihimizdeki birçok siyasetçiden farklı olarak cebini düşünmemiş, oğlu için çankaya köşkünde yaptığı düğünün tüm masraflarını (elektrik ücreti, yemek masrafı, vs vs ) devlete ödetmemiş, örtülü ödenekten ödememiş, hatta köşkün tüm çalışanlarına o gün izin verip onları da düğüne davet etmiş ve servis işi için yine cebinden karşılayarak bir başka şirket ile işi halletmiştir. böyle ahlakta insanlar zor bulunur... kıymet bilmek lazım(dı)

 • 15 temmuz'da görevde olsaydı facetime'da titreyerek "beni seven meydanlara çıksın" demezdi, çünkü 15 temmuz'da bu kalkışmayı gerçekleştiren adamların hepsinin tsk ile ilişiği önceden kesilmiş olurdu.

 • bugün 75 yaşına girmiş gönlümün efendisi. tc'nin tipik bir orta doğu ülkesine dönüşmesini ve otokrasiye geçişi hiç değilse 4,5 yıl ertelediği için kendisine minnettarım.
  ilk aşkım, son cumhurbaşkanım nice sağlıklı, mutlu yıllara. **

 • sabah akşam ananızı sikse ne güzel olacaktı. kan kustursaydı size görev süresinin sonuna kadar...

  ama yapmadı.

  her masrafını cebinden ödedi, aç köpek değildi sizin gibi. aç köpek olmadığı için aç köpekler her sabah havlıyor başlığının altında. elektrik faturalarını cebinden ödedi, markette sıraya girdi ve mütevazılığıyla sizi ışığı götünden çıkan tavşanlara çevirdi.

  boyle bir tevazuya alışık olmadıgınızdan bu kopekleşmeniz...

  pkklıları affetmiş... be orospu mahsulu! senin sıçsa yuzune surecegın lıderın kırmızı halılar serdı bu adamların yoluna: gotun yıyorsa bır ıkı kelıme de hırsız liderine etsene

  edemezsin: karaktersiz, para için anasını ve götünü aynı kampanya ile satan bir yaşam formusun. maksimumun budur, zorlama:

  sikilecegin günü bekle, sikileceksin!

 • anayasadan başka kitap bilmeyen diye söz edilen eski cumhurbaşkanı'dır. anayasa tanımayanların revaçta olduğu bu günlerde mumla aradığımız çağdaş, laik devlet adamıdır.

 • 2002'de tek başına iktidara gelen akp, haydutluğa 2010'lu yıllarda başlayabildiyse yegane sebebi. çok büyük adammış.

 • gün geleck ergen zümresi tarafından siyaset yapmadığı, cumhurbaşkanlığı yaptığı, tasarrufla milletin parasını boşa harcamadığı, cukkalamadığı, sıfırlamadığı için eleştirilecek.

  pardon, o gün, bugünmüş.

 • bu "halktan" kopuk goygoyuna hayatım boyunca anlam veremedim. ulan çok mu sevgisiz büyüdünüz, babanız kötü mü davrandı nedir bu "halkın içindeki cumhurbaşkanı" aşkınız anlamıyorum ya.

  lan bana ne cumhurbaşkanının halktan kopuk olmasından? işini adam gibi yapsın, abuk subuk hukuka aykırı yasalara engel olsun yeter. kızıma damat almayacağım için kişiliği zerre umrumda değil. adam memur sonuçta lan, bana ne?

  10. cumhurbaşkanı.